www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alegeri Prezindentiale 2009


Sto
 Share

Recommended Posts

ai citat pe cineva si ai facut o continuare la acel citat...

 

Hai sa iti arat cum se citeste postul tau de mai sus...poate nu ai bagat de seama:

@alex_omul :"Faptul ca tu ii consideri pe cei care l-au votat pe Basescu ca fiind prosti, inseamna ca dupa tine 50% din romani is prosti. Lasa, macar te avem pe tine care stii sa citesti, norocul nostru! "

 

@dass101:"Da, si eu ii consider pe cel putin 50% din romani prosti, manelisti si condamnati pentru totdeauna la subcultura si mediocritate..."

 

Se subantelege ca de cei care au votat cu Base e vorba,tu ce intelegi din ce ai scris mai sus?

Eu imi cer scuze daca am inteles gresit.

 

Nu sunt mandru de alegerea facuta...dar alta solutie nu am avut. :) (la vot ma refer)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Romania are mai putini prosti decat Anglia. Eu am invatat cate ceva despre oameni cat am fost aici si cea mai buna invatatura a fost ca stagnarea si indiferenta sunt mult mai nocive decat prostimea. Romania mai are multe sanse sa devina un loc mai bun. Din pacate politica nu va schimba nimic, doar cultura.

Link to comment
Share on other sites

Nus de ce va certati daca se intampla lafel cu basescu si dimineata ne trezeam cu geoana mi se parea clar ca este vb de fraudare.

 

In cazul asta lafel Basescu a avut niste declaratii clare vreau nus cate voturi ca sa castig ... e simplu ca bunaziua va certati degeaba si daca avea geoana 80% si basescu 20% a doua zi de dimineata tot Basescu ar fi castigat .....

 

Hai sa nu ne mai certam ca mi se pare penibil sa te certi pentru doi inapti ...

Link to comment
Share on other sites

Romania are mai putini prosti decat Anglia. Eu am invatat cate ceva despre oameni cat am fost aici si cea mai buna invatatura a fost ca stagnarea si indiferenta sunt mult mai nocive decat prostimea. Romania mai are multe sanse sa devina un loc mai bun. Din pacate politica nu va schimba nimic, doar cultura.

 

Aici nu te pot contrazice... Fiecare natiune, in functie de etapa de evolutie in care se afla, sufera de tare diferite. Din pacate, asa cum am mai spus, parerea mea este ca ce se intimpla acum in Romania nu este o confruntare politica, ci una sociala si culturala. Din aceste puncte de vedere zic eu ca Romania a luat o optiune gresita, si a continuat pe un drum din care mi se pare greu sa se mai intoarca.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate alianta PSD+PNL+UDMR+PNG+PRM+PIN+Minoritati condusa magistral de Geoana nu s-a prins ca romanului nu-i plac jocurile mizerabile, sa fie prostit pe fata cu televizorul. Romanul a ales dupa legea junglei. Castiga cel mai tare din parcare, Romania fiind o jungla.

Nu s-a luat in calcul in aceste alegeri nici un program politic, a fost doar un razboi marsav al minciunii si dezinformarii din care va iesi castigator cel care are sub 1% mai multa credibilitate.

 

Daca judecam lucrurile la rece, politic avem asa:

 

PDL si one man show Basescu = 1

PSD+PNL+UDMR+PNG+PRM+PIN+PNTCD+Minoritati si manipulatul Geoana= 0

 

Basescu 1- Massmedia 0

 

Practic UN OM cu aparatul lui a decimat celelalte forte politice chiar daca castiga cu 1000 de voturi diferenta.

Ne indreptam incet si sigur spre unicul conducatorul si unicul partid.

Scenariul e urmatorul: Base presedinte, PDL la guvernare. PSD+PNL+UDMR+PNG+PRM+PIN+PNTCD+Minoritati blocheaza guvernarea. Base spune pas parlamentului...anul viitor pana in vara alegeri anticipate pentru parlamentare.

PDL majoritar cu 52%. Drum liber.

Basescu nu va ezita sa se foloseasca de mase pentru a inlatura "dusmanii" reformelor din Romania.

 

Prevad un 2010 URAT din toate punctele de vedere.

adevarat.. criza politica o sa se adanceasca foarte mult si o sa mancam mult *** pana iesim din criza economica daca ramane Base :)

Link to comment
Share on other sites

"ati pus o intrebare care va face cinste" :):D raspuns perfect

 

totusi nu mi s-a parut ca a recunoscut ca PSD a furat :)

 

"- Reporter: Ce sistem a functionat mai bine?

- Ponta: Sistemul de furt, fraudare si cumparare a voturilor. Stiam ca ne batem cu ei in felul asta."

 

Deci... A recunoscut ca n-au fost in stare sa fure mai mult decat PD-L. :)

Tara de hoti...

Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

 

Ponta ruleaza.

 

 

N-ati recunoaste ironia nici intr-o carte de bancuri :)

 

Cat despre ce s-a intamplat azi... mi-este rusine mai mult ca oricand ca sunt roman. Dupa 5 ani de boc, eba, ritzi (sau cum *** se scrie), ud( r )ea si alte atrocitati, tot nu v-ati invatat minte (vb pt inraitii baselului). Nici eu nu m-am bucurat de o posibila geoanizare, insa din 2 rele, iau ce-i mai mic.

Am vazut multi pe topicul asta care n-au nici macar varsta legala de vot... voi n-aveati poezii de citit pt scoala?

 

Acum asta e... ati vrut marinar, mai stati 5 ani pe punte la curatzat... grav e insa ca stam si noi cu voi :) . Si ce ma sperie este lejeritatea cu care romanii au trecut peste momentul asta... Nu stiu cati dintre voi ati urmarit ieri derularea votului insa mie imi este scarba de ce am vazut la tv. Si n-am sa uit cum a aparut la un moment dat videanu sa spuna el cate voturi a numarat cand inca rezultatele exitpool-urilor erau departe de a fi dezvaluite. Am fost furati pe fatza si stam linistiti.

 

Ati uitat cum acum cateva luni in mijlocul drumului pe calea Victoriei o afacerista a lovit o femeie pe trecerea de pietoni iar politistul dirija mai departe circulatia ca vb aia.. era summit. (Am inteles ca nici acum nu s-a rezolvat cazul si intre noi fie vorba, n-are sa se intample cat mai stau astia sus). Ati uitat cand o gaura cu par a iesit la tv si a strigat catre ziaristi "ciocu' mic, acu noi suntem la putere" (maine poimaine probabil vor fi sanctiuni grave pt scrieri anti putere). V-au bagat pe gat ca filmuletzul cu copilul lovit e facatura... vedeti mai sus in postul unui coleg forumist cum sta treaba daca nu aveti de aface cu grafica. Uitati cum bugetarii stau acasa din lipsa de fonduri salariale iar campania PDL, Dumnezeu stie cat a costat... uitati multe, dar stiti un lucru "geoana e comunist, deci e rau". Multi dintre voi, cei care ati scris aici, n-ati apucat nici sa mirositi din aerul comunismului in Romania, dar vb despre el cu mare mandrie. Parca va si aud la 40 de ani spunand copiilor vostrii "Ba, io la revolutie am iesit pe teava in piatza universitatii." / "Da tati? si unde te duceai" / "Spre ou fiule, spre ou!"

 

Sper sa ma ajute Dumnezeu sa scap din tara asta cat de repede. E rahatul prea mare aici... e mare si creste... creste si pute!

 

 

Edited by johnbone
Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

bad post... daca continuam cu replici acide nu ajungem nicaieri... domnule major :)

 

Referitor la postul meu initial, cine are ochi sa citeasca si minte sa inteleaga va realiza ca jigniti sunt doar cei ce se simt. Ah... si iarta-ma daca ti-am patat sensibiltatea poetica, cu retorica mea porcina... iarta-ma si mai mult pt bucuria pe care o traiesc facand-o :).

 

Toate bune. Ne vedem pe un topic, sper eu, muzical. :)

Edited by johnbone
Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca la celalalt capat era mr. Geoana insusi sau era o persoana de contact sau chiar mai rau un robot?

 

De obicei pe ei nu-i intereseaza oamenii, nici pe Base nici pe Geoana. Cel putin asa am observat eu. Poate gresesc.

 

Daca la celalat capat ai recunoscut vocea lui Geoana si asta te-a facut sa te simti bine, felicitarile mele (tie sau celui care a sunat). :)

 

Este si numarul lui Geoana acolo, dar nu a raspuns...urmeaza azi sa mai incercam. La numarul de fix vorbea o tanti care nu a inteles gluma si a comentat ceva inainte sa inchida. E ca si la happy hour...nu poti intra in direct cu Maruta daca nu vorbesti frumos cu tanti aia care iti face legatura telefonica cu studioul.

Link to comment
Share on other sites

Citez: Buna seara, dragi romani! Impreuna, am invins! E o noapte (???) frumoasa pentru democratia romaneasca... este o victorie muncita... Au, am avut si emotii, trebuie s-o spun... Este victoria lui Crin, in aceeasi masura cu (???) este victoria mea! Mihaela, dragostea mea... am incheiat citatul.

................................................................................

................

Demult n-am mai vazut un asa desteptanac....

Edited by nico
Link to comment
Share on other sites

nu certati :) adevarul e ca tot un draq pt omul de rand ! mai pe larg , am avut in trecut conducere PSD si conducere PDL .. nu trebuie complicat lucrurile ci mai degraba simplificata si puneti intrebarea : sub care guvernare (lasand la o parte criza economica mondiala) m-am inbogatit ? raspunsul e ca sub nici una tot mai sarac am facut ...

 

cei care au votat numai ei stiau de ce si pe cine ... au crezut pe cineva, a crezut la massmedia sau in mascarada politica care nu s-a terminat inca ... o mare parte din ambele tabere au fost prostite , cu timp o sa vedem daca am fost si noi sau nu , repet indiferent pe cine am/ati votat ... in 3 ani tre sa fie rezultat, tre sa vedem cum a fost ... si in ultimi 2 ani 'om vedea daca mai cumparam inca o chitara sau vindem si cel pe care avem acum :)

 

eu zic ca mai rau sa nu fie (ar fi lucru mare in momentele astea indiferent cine guverneaza) ,dar inca mai e pana la anuntarea castigatorului deci nimic nu e sigur deocamdata ... sa speram ca tot ce s-a petrecut in tara in ultimii 2 luni nu a fost planuit si pus pe cale de cineva, ca daca a fost un plan , un scenariu cu toate partidele cine stie din ce motive, am pus'o toti ... de ce spun asta , ca totul se invarte in jurul banii ... pe lumea asta asa merg lucrurile si multi nici nu gandesc ca cei care coordoneaza nu se vad :)

Edited by _sanya
Link to comment
Share on other sites

Citez: Buna seara, dragi romani! Impreuna, am invins! E o noapte (???) frumoasa pentru democratia romaneasca... este o victorie muncita... Au, am avut si emotii, trebuie s-o spun... Este victoria lui Crin, in aceeasi masura cu (???) este victoria mea! Mihaela, dragostea mea... am incheiat citatul.

................................................................................

................

Demult n-am mai vazut un asa desteptanac....

N-am vazut mai mare prostanac in viata mea.

Cum sa sari si sa te bucuri...cand nu se terminasera de numarat(validat) voturile ????

Doamne pazeste-ne!!

Link to comment
Share on other sites

N-ati recunoaste ironia nici intr-o carte de bancuri :)

 

Cat despre ce s-a intamplat azi... mi-este rusine mai mult ca oricand ca sunt roman. Dupa 5 ani de boc, eba, ritzi (sau cum *** se scrie), ud( r )ea si alte atrocitati, tot nu v-ati invatat minte (vb pt inraitii baselului). Nici eu nu m-am bucurat de o posibila geoanizare, insa din 2 rele, iau ce-i mai mic.

Am vazut multi pe topicul asta care n-au nici macar varsta legala de vot... voi n-aveati poezii de citit pt scoala?

 

Acum asta e... ati vrut marinar, mai stati 5 ani pe punte la curatzat... grav e insa ca stam si noi cu voi :) . Si ce ma sperie este lejeritatea cu care romanii au trecut peste momentul asta... Nu stiu cati dintre voi ati urmarit ieri derularea votului insa mie imi este scarba de ce am vazut la tv. Si n-am sa uit cum a aparut la un moment dat videanu sa spuna el cate voturi a numarat cand inca rezultatele exitpool-urilor erau departe de a fi dezvaluite. Am fost furati pe fatza si stam linistiti.

 

Ati uitat cum acum cateva luni in mijlocul drumului pe calea Victoriei o afacerista a lovit o femeie pe trecerea de pietoni iar politistul dirija mai departe circulatia ca vb aia.. era summit. (Am inteles ca nici acum nu s-a rezolvat cazul si intre noi fie vorba, n-are sa se intample cat mai stau astia sus). Ati uitat cand o gaura cu par a iesit la tv si a strigat catre ziaristi "ciocu' mic, acu noi suntem la putere" (maine poimaine probabil vor fi sanctiuni grave pt scrieri anti putere). V-au bagat pe gat ca filmuletzul cu copilul lovit e facatura... vedeti mai sus in postul unui coleg forumist cum sta treaba daca nu aveti de aface cu grafica. Uitati cum bugetarii stau acasa din lipsa de fonduri salariale iar campania PDL, Dumnezeu stie cat a costat... uitati multe, dar stiti un lucru "geoana e comunist, deci e rau". Multi dintre voi, cei care ati scris aici, n-ati apucat nici sa mirositi din aerul comunismului in Romania, dar vb despre el cu mare mandrie. Parca va si aud la 40 de ani spunand copiilor vostrii "Ba, io la revolutie am iesit pe teava in piatza universitatii." / "Da tati? si unde te duceai" / "Spre ou fiule, spre ou!"

 

Sper sa ma ajute Dumnezeu sa scap din tara asta cat de repede. E rahatul prea mare aici... e mare si creste... creste si pute!

 

corect.

ce uita baietii astia care se bat cu caramida in piept este ca base nu a castigat singur ci ajutat de tot aparatul de stat, de politie si serviciile secrete, de adminstratia locala pe care o controleaza, de justitie, de toate autoritatile posibile, pe care si l-a subordonat. in ciordeala au fost implicati mii de oameni si s-au cheltuit multe zeci de milioane de euro numai pentru asta.

subscriu la emigrare pentru ca, din acest moment, pedelistii nu vor mai pierde alegerile pana nu moare carmaciu'.

si totusi, sa stii ca eu ma bucur ca a castigat betivul, la asa tara gata sa se scufunde, asa carmaci.

ps. s-a rezovat cazul de pe kiseleff, i-au dat nushce cu suspendare (probabil o amenda)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.