www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care A Fost Prima Piesa Pe Care L-ati Invatat La Chitara :d


Lovele
 Share

Recommended Posts

Guest costi iorga

Primul riff, "Smoke on the Water", prima piesa cap-coada "Living on a Jetplane" (cantare de foc de tabara, cu "zdranga-zdranga" la chitara) prima piesa "guitar related" , "Stairway to Heaven"

Edited by costi iorga
Link to comment
Share on other sites

:)

uite cum rade raul asta de mine, dar asta era la moda pe atunci: la poupee qui fait non/jean cristophe. o lalaiam cu vocea si ma acompaniam fericit, la chitara ACORDATA, cu cele trei acorduri: E, A, D. a fost o mare VICTORIE!

dupa aia, s-au mai potrivit si alte melodii pe acordurile astea! :)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

La mine sunt 3 faze:

 

Într-o primã fazã, atunci când cântam folk prin parc, prima piesã trebuie sã fi fost Strunga-Phoenix. Gãsisem eu cum sã fac prin tapping partea aia de blockflote, la care toatã lumea :):)

 

Când m-am apucat de bas, prima piesã a fost Dethroned Emperor - Celtic Frost, pe care o cântam și în concert.

 

Iar când m-am reapucat de chitarã, prima piesã a fost Communication Breakdown - Led Zeppelin.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest EvilCat

Prima melodie cap coada? Hmmmm cred ca a fost Lady in black de la Uriah Heep. Cee vremuri. :)

Tin minte ca nu puteam sa cant si cu vocea asa de bine peste melodie pentru ca ma concentram prea tare la acorduri la chitara. Huh.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.