www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cele Mai Bune / Cele Mai Proaste Voci Masculine


hihi
 Share

Recommended Posts

Guest Breezer

Well I'll be damned! Vad ca sunt ceva membrii care au scris de Axl Rose, he's real cool stuff, for a time now I thought I was the only roumanian Axl worshiper...

E marfa sa vezi ca mai sunt si altii care iti impartasesc parerea!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

fara discutie- coiotu dupa parerea mea se ridica kiar la nivelul lui ian gillan sau phil anselmo.. apropo: cele mai bune voci:

 

Justin Timberlake :)) glumeam

1:Ian Gillan

2:Freddy Mercury

3:Phil Anselmo

4:Ozzy

5:Rob Halford

6:Bruce Dickinson

7:Coiot :)

8:Ronnie James Dio

9:Bon Scott

10:Lemmy Kilmister

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

voci bune:

1. Freddy Mercury

2. James Hetfield

3. Robert Plant

4. Bono

5. Bon Jovi

6. Axl Rose

 

si voci proaste (aici e mai simplu)

1. Marilyn Manson

2. ala de la Rammstein

3. ala de la slipknot

5. Dave Mustane (care saracu se chinuie si el cat poate)

Link to comment
Share on other sites

jonathan davis are o voce execrabila-nimic original si are un timbru care te zgarie pe creier

 

 

 

te zgaraie pe tine poate...faptul ca nu inghiti tu korn n-are nici o relevantza cu aptitudinele membrilor.

korn, iti place sau nu au revolutionat muzica ( si asta o spun milioane de insi, presa de specialitate, critici , etc). nu cred ca toti sunt tampiti............

 

 

 

 

am zis ala de la slpiknot, nu stone sour :(

hahahah, its same guy, nu poti spune ca are voce proasta cand stim ca poate canta k lumea....la slipknot canta printr-o masca de *** ceea ce evident mai obtureaza din sunet, iar avand in vedere cata energie pierde ca sa-i intarate pe fraieri B) , atunci who care cum canta atunci cand e cu slipknot ;). aia vin acolo sa te zbenguie :o:):):)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

mercury

hetfield

dickinson

halford

tom jones

 

voci proaste:

cobain

bassistu' de la nightwish... nus cum il cheama

Edited by Johnny I
Link to comment
Share on other sites

mie imi plac mult Matt Bellamy (de la Muse) , Zack De la Rocha (RATM, desi nu canta prea mult, pe rap e unul din cei mai autentici pe care i-am ascultat vreodata) si Maynard James Keenan (Tool si mai ales A Perfect Circle) , alaturi de marele "Chino" Moreno, of Deftones fame :) in viata mea n-am auzit urlete care sa-mi ridice parul de pe spinare mai tare ca alea de pe Hexagram

Link to comment
Share on other sites

mie imi plac mult Matt Bellamy (de la Muse) , Zack De la Rocha (RATM, desi nu canta prea mult, pe rap e unul din cei mai autentici pe care i-am ascultat vreodata) si Maynard James Keenan (Tool si mai ales A Perfect Circle) , alaturi de marele "Chino" Moreno, of Deftones fame :) in viata mea n-am auzit urlete care sa-mi ridice parul de pe spinare mai tare ca alea de pe Hexagram

serban , faine :) gusturile tale. subscriu la tot ce-ai pus mai sus. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pot abtine dar am vazut pealocuri in lista celor mai bune voci trecuti ala de la Rammstein si ala de la Manowar :) COME ON PEOPLE!!!!!!! Or fi in armonie cu formatia dar...

 

 

Lista mea ar fi cam asa:

1. Tarja (fara Nightwish nu cred ca ma va mai pasiona)

Topicul era - Voci Masculine - dar na...

2.Ville Valo (vocea e buna dar genul abordat nu-mi place)

3.Nenea de la Vrigin Black

5.Freddy Mercury... poate trebuia sa-l pun mai sus in lista...

4.Robbie Wiliams (whaaat?... :) )

 

In cealalata extremitate:

1. Fizz (Dieeeee!!!)

2. Cristi Minculescu (Cand mai aud "Timisoaraaa, sunteti aiiiiici?..." pe tonu-i specific imi vine sa-mi iau campii!!)

 

Nu mai continui ca sunt prea multi si primesc ban pentru flood :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Skodaru

faini:

Freddy Mercury

Axl Rose

Bruce Dickinson

John Lee Hooker (imi place mie :))

 

nasoli:

Michael Bolton

 

completare la aia buni ar mai fi David Gilmoure

Link to comment
Share on other sites

Guest RipperC

Pentru cine zice ca Michael bolton nu are voce, sa-si gaseasca altceva de facut.

Recent s-a facut un sondaj in presa de specialitate (Kerrang, Metal Hammer, etc) unde mai multi redactori au fost intrebati "care este cea mai buna voce din segmentul hard rock/heavy-metal?". Castigator?

 

BRUCE DICKINSON

 

Eu as adauga Tim 'Ripper' Owens, Dio, Kiske, Kotipelto, Geoff Tate, Coverdale, Paul Rogers si eventual Halford (desi aici e de discutat).

 

Oameni fara cine stie ce voce, dar care dau bine: Ian Gillan, James Hetfield (cu mentiunea ca St Anger nu se pune) sau my personal fav bad example type - Blaze Bayley :).

 

Oameni care trebuie impuscati: Ozzy Osbourne.

Edited by RipperC
Link to comment
Share on other sites

 

In cealalata extremitate:

1. Fizz (Dieeeee!!!)

2. Cristi Minculescu (Cand mai aud "Timisoaraaa, sunteti aiiiiici?..." pe tonu-i specific imi vine sa-mi iau campii!!)

 

..ete c-a pus cineva deshtu' pe ranã... :)

de ce dreaq nu s-o retrage? a fost in vânã, da' s-a dus...

ar mai fi si Paul Csucsi :) pe care-l strang rau chilotzii :)

Link to comment
Share on other sites

lol, ripperclone, tu chiar crezi ca gillan si ozzy nau voce ? io zic sa mai asculti niste deep purple si niste black sabbath/ozzy

 

apropo de gillan... vezi concertu machine head, sa vezi acolo ce isi etaleaza tipu vocea :) come back when you're done

Edited by Shadow
Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Oameni fara cine stie ce voce, dar care dau bine: Ian Gillan

Dacă în privinţa lui Ozzy sunt perfect de acord cu tine, în ceea ce-l priveşte pe Gillan te-aş ruga să dai nişte argumente. Nu ştiu cât de mult înseamnă că a cântat cot la cot cu Pavarotti pe scenă, dar cred că înseamnă ceva totuşi. Eu unul aş spune (e doar părerea mea) că are ceva aparte şi acel ceva se reflectă în vocea lui.
Link to comment
Share on other sites

""printre cei buni - nu stiu daca a fost mentionat - Joe Lynn Turner (Rainbow, Sabbath....)"""

 

uite-te vreo 2 pagini mai inapoi.nush dak a cantat si cu sabbath, in orice caz dak s-a intamplat a fost pt o perioada scurta..dar mai cunoscut etse pt rainbow si yngwie malmsteen (pe odyssey-album care personal mi se pare cel mai resusit).am ultimul lui album, in 2005, the usual suspects..ce sa zic..fara cuvinte.vocea aia calda si ragushita ashea, la mare arta.

 

ps:multa lume il aseamana cu jef scott soto..si in interviuri am vazut

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.