www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cele Mai Bune / Cele Mai Proaste Voci Masculine


hihi
 Share

Recommended Posts

lolz, acum, sa revenim la subiect. Tarja are o voce buna, dar nu are ce cauta aici.

Si acum sa revenim definiti la subiect :)

Solistul de la Rammstein - se potriveste perfect cu genul de muzica pe care o canta ei

Solistul de la Motorhead (am mai zis cumva de el? :)). Cred ca a fumat omul asta la viata luiiiii... dude :)

Solistul de la Slayer - voce marfa pentru speed

 

Din pacate, pe nici unul dintre solistii de mai sus nu stiu cum ii cheama, si mi-e lene sa caut pe net. Poate spuneti voi :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Pheno

Apropo de Hetfield, shi mie imi place metallica insa nu pot spune ca omu e printre cei mai buni, din cate stiu eu a luat neshte lectii de la un tenor ca sa-si imbunatateasca calitatile vocale, oricum nu cred ca are loc in top.MA mira faptu' ca nimeni nu adus vorba de Elvis :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Aia cu tenoru' care de fapt era un Church Tenor (lead vocal-ul unui cor de biserica)a fost cand si-a pierdut vocea.Ca pana si lui prea mult alcool ii dauneaza grav sanatatii.Deci nu a luat lectii ci pur si simplu ala i-a aratat the way back spre vocea lui. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Cele mai bune:

 

Hansi Kursch (Blind Guardian)

In ultima vreme m-a impresionat vocea lui Tobias Sammett de la Edguy/Avantasia

Rob Halford (Judas Priest)

Jon Oliva si Zach Stevens (ambii de la Savatage)

Jim Gilette (Nitro - omu' spargea pahare la concerte cu ajutorul vocii, si distrugea tweetere cu acelasi instrument...)

 

Edit: Oops, am uitat de Ronnie James Dio si Sebastian Bach (Skid Row)

 

Cele mai proaste....gramada...

Link to comment
Share on other sites

bah si pentru ca nu apreciati...sau ati uitat pun io

cea mai tare voce: ROBERT PLANT (led zeppeli)

2.freddy mercury

3.davin coverdale(whitesnake)

4.ala d la halloween :)

5. ala d la steelheart (nush daca ati auzit...dar merita...in special "she's gone" e geniala)

6.rob halford

7...mai sunt bon jovi, ala d la anathema, si nenea gary moore :)

 

p,,s, trebuia sa zic ca cele mai bune voci sunt : a mea si a lu alfred :)...dar cred ca o sa le pun la cele mai proaste... :(

Link to comment
Share on other sites

bah si pentru ca nu apreciati...sau ati uitat pun io

cea mai tare voce: ROBERT PLANT (led zeppeli)

2.freddy mercury

3.davin coverdale(whitesnake)

4.ala d la halloween

5. ala d la steelheart (nush daca ati auzit...dar merita...in special "she's gone" e geniala)

6.rob halford

7...mai sunt bon jovi, ala d la anathema, si nenea gary moore 

 

p,,s, trebuia sa zic ca cele mai bune voci sunt : a mea si a lu alfred ...dar cred ca o sa le pun la cele mai proaste...

 

freddy mercury s-a zis

ala de la anathema falseaza....pacat ca nu prea l-ai auzit live :)

 

in rest ceilalti sunt bineveniti :)

 

as mai adauga eu aici....vocalul de la manowar....cred ca s-a zis...dar vreau sa il "subliniez" :)

Link to comment
Share on other sites

freddy mercury s-a zis

ala de la anathema falseaza....pacat ca nu prea l-ai auzit live :)

 

 

falseaza???io am vazut cred ca vreo 3 inreistrari live cu ei ...cu tot cu celebrul filmuletz cand sunt doar cei 2 chitarissti cu acustice si cannta forgotten hopes...si suna bestial....ma rog..poate ai auzit tu ca falseaza.....oricum nu conteaza....am vazut p vh1 "rise and rise of queen" si au dat o inregistrare d la inceputuri...cand astia d la queen abia incepusera sa cante....vrei sa iti spun cum canta freddy live/??/ ?? un ***...nu avea nici o voce.....si pana la urma ...a ajuns una dintre cele mai bune voci....nu conteaza ca mai falsezii...si gary moore falseaza in concerte live...am io inregistrarea....big deal....daca falsezi cateodata ..nu inseaman ca nu ai voce buna....

Link to comment
Share on other sites

:)

Daca Freddy Mercury falseaza, atunci, pigs can fly :). Frate, de unde ati scos-o si pe asta ??? Lol, omul asta are una dintre cele mai misto voci din lume... dudes........

 

 

Hihi, sorry to burst your bubble, dar si Freddy a falsat... Oricine o mai da pe langa. E ca si cum ai zice ca Malmsteen n-a gresit in nici un concert vreo nota. N-are legatura cu capacitatea pe care o are. Daca falseaza DES, atunci are o problema. Nu e nimeni care sa nu greseasca. Da, are una dintre cele mai misto voci din lume. Dupa parerea mea e alaturi de Plant si Dio acolo sus. Micile greseli nu se pun. :)

Link to comment
Share on other sites

LOL, bey frate..uite-te la filmuletul ala cu acustice...shi ascultat-l p-ala....ca nici eu nu am crezut la inceput...dar mi-au confirmat altii mai mari....care fac muzica de 11-12 ani.....pot sa zic ca am surse sigure....deci ala de la anathema are o problema...si nu ar fi prima data

 

...cate concerte am vazut eu cu mercury, rar l-am vazut sa falseze...shi chiar daca a facut-o a curmat-o brusc....

 

ala de la anathema, nu canta melodia de unde trebuie...e cu totul altceva...shi nu cred ca ala canta asa sus ca mercury incat sa aiba scuza sa mai falseze...sa fim seriosi...

daca era manga...sau era sictirit..asta e cu totul altceva....

 

oricum nu l-as pune printre cele ma bune voci....

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

In opinia mea, cea mai buna voce este cea a lui Rob Halford.Mai sunt altele demne de mentionat, dar pentru mine Halford ramane nr.1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest marina

Mie imi plac foarte mult vocile urmatorilor: Steven Tayler, Ovidiu Iancu Kempes(care din pacate nu mai este la Cargo,iar foarmatia nu mai este aceiasi fara el :) ), Mick Jagger, Jim Morrison, Axl Rose, Keith Richard, eternul Cristi Minculescu(pe care l-ati mai spus si voi) si mai poate continua,dar as mai repeta ce ati zis si voi!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest decide

la mine exact in ordinea asta sunt:

1. king diamond

2.phil anselmon

3.ala de la iced earth

4.ala de la dream evil...are o voce a naibii de draguta

5.ala de la manowar

6.ala de la nevermore

7.kempes

8.our dear chuckie schuldiner

9.nu stiu dacal stiti pe prietenul meu dragos....si asta are o voce....deliciu!

Link to comment
Share on other sites

my all-time fav: bruce dickinson (perioadele 82-84 si 94-99 in special)

 

apoi mai sunt .. warrell dane (ala de la nevermore :)) , matt de la iced earth :(, chris cornell (soundgarden, pacat ca muzica e mediocra de obicei, imo), ala de la mars volta ca sa spun doar cativa

 

observ ca cei mai multi au omis stilurile mai ... extreme, sa le spunem asa. e de inteles, dar cel care m-a facut sa-mi schimb permanent parerea in legatura cu growlingul este mikael akerfeldt (opeth) :)B):)

Link to comment
Share on other sites

David Coverdale - una dintre cele mai bune si personale voci in rock (ascultati spre exemplu albumul unplugged din '97, Starkers in Tokio, care e doar voce si chitara, cu un strop de reverb, iar ce a iesit este extraordinar; Adrian Vanderberg pe acustica)

 

James Dio, Jani Lane (Warrant), Sammy Hagar, Gary Cherone, Jon BonJovi, Anouk, Joss Stone, tipele de la Heart...

 

Mai depinde acum si ce intelegi printr-o voce "buna". Alice Cooper sau Ozzy Osbourne sunt zei, chiar daca vocile lor, muzical vorbind, nu sunt extraordinare. La fel cu Louis Armstrong, daca ne indepartam putin de rock'n roll

Link to comment
Share on other sites

Guest sadus

voci bune:

 

1.ian gillan-deep purple

2.dave coverdale-purple/whitesnake

3.joe lynn turner -rainbow, yngwie malmsteen,jlt

4.jeff scott soto - axel rudi pell, yngwie malmsteen, talisman, queen

5.glen hughes-nu mai are nevoie de prezntare

6.david lee roth- van halen

7.taime downe-faster pussycat

8.eric martin-Mr.Big

9.michael bolton

10.sammy hagar

11.sebastian bach

12.ronnie dio

13. vocalul de la TESLA..imi scapa acum

14.phil anselmo...absolut uimitor

15.rob halford

 

 

zicea cineva mai sus de jim gilette..mie nu mi se pare ca are o voce extraordinara..si mark slaughter (slaughter) putea sa urce atat si multi altii..e vorba de expresie de filing si nu de performanta de pitch-ica.e doar parerea mea

 

voci proaste: o sa consum toata banda dak ma apuc sa scriu..dar se remarca :

 

1.bret michaels (poison-il detest)

2.biskitarii si korn si toate asta..in aceeasi oala

si evident, preamaritul..

 

 

 

FIZZ!!! ..lool

 

hai pa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.