www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cele Mai Bune / Cele Mai Proaste Voci Masculine


hihi
 Share

Recommended Posts

...o sa mentionez doar ne-inca-mentionati :)

 

Voci geniale:

Timo Kotipelto

Michael Kiske

Kai Hansen

Tobias Sammet

Rob Halford

Jon Bon Jovi

Tim 'The Ripper' Owens

David Coverdale

Ronnie James Dio

Matt Barlow

(pentru timbru) Hansi Kursch

 

Voci proaste:

Fred Durst

Fred Durst

Fred Durst

si...

Fred Durst

 

Rant:

Nu stiu ce cauta James Hetfield si B.B. King la 'Cele mai bune voci' :) La fel si cu Hendrix. Chiar nu cred ca vocea este ceea ce scoate in evidenta melodiile lor.

 

Off-topic:

Voci cu adevarat geniale si cu greu imitabile: Ryan Parry :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

voci bune....Freddy Mercury

Axl Rose

Ozzy osbourne

Steve Vai

Brandon Boyd(Incubus)

Anthony (RHCP)

 

 

 

si voci proaste...depinde de fiecare

marylin manson.. cred?!!?

Link to comment
Share on other sites

Guest snow_patrol

Chino Moreno si Brandon Boyd clar...si parca ar merge asa pt mine si James Walsh(Starsailor) si Tom Chaplin(Keane)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

parca mi-ai fi citit gandurile,snow patrol,tocmai ascultam starsailor si ma gandeam ce voce misto!bravo!ma bucur sa dau peste un alt fan incubus si loooooool avem ac signature!

 

 

AAA,imi mai place si vocea lui dave gahan de la depeche mode.

 

 

si unii care nush daca au voce misto sau nu cum ar fi robert smith de la the cure si jack white de la the white stripes.

 

ce ziceti?!?!

Link to comment
Share on other sites

Ma, ideea e ca vocea sa fie cu adevarat deosebita -  adica buna. Vocea lu' nenea de la White Stripes numai buna nu mi se pare. Astept acu' sa-l bagati si pe Kurt Cobain la voci bune... :)

 

Later Edit: Loooool tocmai am citit post-ul de mai sus :)

 

 

 

Voci bune?...Voci adevarate?Pai dragilor parerea mea e ca Phil Anselmo(PANTERA)si Chad Gray(Mudvayne) au VOCI......restu e de laudat....

Link to comment
Share on other sites

Guest cancerul

nush..miemi place ala d la pantera..phil anselmonD

fred mercury...axl mai e dragutz....shi mai e super danny filth(nush cum se poate ragusi asa..e clar ca are corzi vocale de fier), ozzy osbourne,ala de la the darkness..nah k am utat cu il cheama..parca ceva cu john..ceva cu J shi hawkes

 

voci proaste:

eo

Link to comment
Share on other sites

:) cele mia bune :

1.freddy mercury

2.elvis presley

3.bruce dickinson

4.vocalul de la lake of tears...inca nu am aflat cum il cheama B)

5.vocalul theatre of tragedy

6.hetfield

7.corul de la gregorian

..mai sunt dar nu stiu cam ii cheama.... :)

 

si dinpotriva...marilyn manson are super voce....

 

cele mai proasta :

1.vocalul de la sonata arctica.....desi canta relativ bine tipul...accentul ala te zgarie pe creier.....a mai facut si cover dupa fade to black..sa isi dea lumea palme

2.basistul de la nightwish......falseaza rau de tot :)

 

....in rest se descurca :(

Link to comment
Share on other sites

Vocea lui Hetfield chiar nu as pune-o intre cele mai bune voci din lume... Intr-adevar are un timbru excelent care merge perfect cu melodiile lu Metallica, dar capacitatea sa vocala e destul de redusa. Are o arie de frecvente destul de restransa. Dupa parerea mea marea valoare a lui Hetfield vine din compozitie si prestanta.

Link to comment
Share on other sites

..ma nu stiu....eu l-am vazut in s&m....live...si chiar mi-a placut...are voce...ce-i drept nu foarte multe concerte de la metallica suna chiar bine  :)

 

As zice chiar invers. Metallica este una dintre cele mai bune formatii din lume live pentru ca fac un adevarat spectacol. Hetfield doar cand raguseste spre sfarsit o mai da pe langa si sincer sa fiu cred ca am vazut sa se intample asta doar la Rock-Am Ring. Acu nu stiu ce intelegi tu prin "are voce". Parerea mea este ca e desul de limitat cand vine vorba de ce poate sa cante ( nu poate nici prea sus nici prea jos ) in schimb are un timbru excelent care ii face vocea inconfundabila si absolut perfecta pt melodiile pe care le compune. Sunt un mare fan Metallica si as zice cu tot sufletul ca e printre cei mai buni vocali din lume daca as crede asta.

Link to comment
Share on other sites

....nu poate sa urce prea mult....de accea majoritatea melodiilor sunt compuse pentru un semiton mai jos decat mi-ul natural....

....eu l-am vazut ca "mai sarea cuvinte" nu numai la rock & ring...a fost si la mtv music awards 2003.....au mai avut concerte...ca ala de la wimblendon....nu numai cand e ragusit.....dar mie personal imi plac "yeah"-urile alea....care sincer eu nu pot sa le fac nici daca ma incalzesc 2 zile....deasta am spus eu ca e printre cele mai bune voci masculine....asta e parerea mea...se poate sa ma insel...

 

am uitat pe cineva...

andrea bocceli

luciano pavarotti :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Eu am impresia k ala de la the darkness,justin hawkins,se cam forteaza...rau de tot.mda,ma rog,"i believe in a thing called love" nu e rea.

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Voci bune: Freddie Mercury

Bruce Dickinson

Rob Halford

James Hetfield

Axl Rose

 

Voci proaste: Ginerele lu' Basescu

 

 

Si acum ca sa-i raspund lui Adi.James singurs spune ca el nu are voce cu timbru foarte bun. ''I sing like a sailor'' sunt chiar cuvintele lui.Dar ia imagineaza-ti metallica fara el ca vocal.Nu cred ca se poate.Vocea lui este metallica.Si inca ceva...este unul din cei mai buni muzicieni care nu stie sa citeasca partituri cu note.Canta si isi noteaza compozitiile pe tabulaturi.Ca noi :)

Link to comment
Share on other sites

Hetfield_escu, crede-ma sunt un fan urias al lu Metallica, cat si al membrilor ei. Probabil ca nu am fost clar in ce am spus, ideea era ca vocea lui Hetfield e buna in contextul Metallica, dar nu se poate califica intre cele mai bune voci masculine de pe planeta. Cum am spus si mai sus, timbrul sau este perfect pentru melodiile formatiei, dar sa-l pui intre cei mai bune din lume?

 

Pt mine omul ala e un semi-zeu, dar doar in contextul Metallica. Ma rog, dupa dezalcoolizare a inceput sa ma dezamageasca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.