www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback despre cumparatori/vanzatori


felix
 Share

Recommended Posts

Eugen e mare om!

 

Pe langa faptul ca lucreaza foarte ingrijit, e un tip de nota 10 in ceea ce priveste lemnul. Ceva mi-a zis sa am incredere sa las o chitara pe mana lui sa rezolve o gaurica scapata de sub control de la unul din suruburile de la floyd, si in 48 de ore aveam chitara in mana si nu-mi venea sa cred. Abia astept sa iau si acustica inapoi. E la un re-lipit de grif... pun pariu ca o iau ca noua.

 

Unde mai pui ca are si preturi studentesti :)

 

Nota 10 ! Orice om cu chitara bolnavioara are trimitere catre tine maestre, plus ca ceva imi spune ca voi fi un client fidel (sau fidea) !

Link to comment
Share on other sites

Userul meyhnach, cam neserios, am vorbit de un schimb, era sa ii trimit pedala cutare, teoretic o trimiteam mai de dimineata, si el imi scrie in ultimul moment ca nu mai vrea schimbul, iar pe langa asta mai si comenteaza, genial. Asa urasc fazele astea, mai ales dupa ce vorbesti o vreme si intrebi daca e OK si tot, in ultima suta scrie ca nu mai vrea. Nasol

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Multumesc lui snow2133, om serios, mi-a trimis procesorul in aceeasi zi. Si lui Gojira... chiar daca nu am mai cumparat de la el, a fost rabdator cu mine. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mich este un coleg de forum minunat, de cuvant si foarte serios, un om cu care se poate face o tranzactie fara nici o grija :respect:

Despre faptul ca a aruncat la gunoi ceea ce i-ai trimis la schimb, desi sustineai ca functioneaza perfect, ce parere ai?

Momentan am luat eu mixerul din gunoiul lui si ii fac un "rewiev" asa cum merita, chiar si unul video, ca sa stie lumea cu cine are de a face cand vine vorba de tine. Daca ma insel, zi.

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor,

 

In scurtul timp de cand sunt pe acest forum am incheiat unele tranzactii cu trei dintre useri, si doresc sa le adresez felicitari pentru seriozitate, astfel:

 

De la ady marius am achizitionat o chitara si un Korg ax1g, ady este un om serios, afacerea a fost incheiata conform intelegerii, felicitari ady pentru corectitudine si pentru grija avuta fata de instrumentele mentionate ! ady este genul de om care se intereseaza si mult timp dupa incheierea afacerii despre satisfactia sau insatisfactia cumparatorului vis a vis de ceea ce a achizitionat ! cel putin eu am fost sunat chiar si dupa 2-3 saptamani de ady pentru a-i relata parerea despre respectivele obiecte .

 

De la bentatiberiu am achizitionat un combo Roland, la fel, toata stima pentru corectitudine, ardelenii sunt oameni despre care am avut intotdeauna o parere foarte buna, iar Tiberiu mi-a confirmat ca nu ma insel !

 

De la sgiea am achizitionat o chitara aflata intr-o stare nu tocmai buna, dar afacerea a fost corecta pentru ambele parti, omul mi-a spus exact ce are si ce nu are instrumentul , si chiar asa a fost !

 

Din trei deal-uri, toate trei incheiate corect si cinstit ? pare-se ca am nimerit intr-o comunitate de oameni seriosi ! si acest fapt nu poate decat sa ma bucure .

 

Stima pentru toti

Link to comment
Share on other sites

Despre faptul ca a aruncat la gunoi ceea ce i-ai trimis la schimb, desi sustineai ca functioneaza perfect, ce parere ai?

Momentan am luat eu mixerul din gunoiul lui si ii fac un "rewiev" asa cum merita, chiar si unul video, ca sa stie lumea cu cine are de a face cand vine vorba de tine. Daca ma insel, zi.

Mixerul mergea perfect, am precizat ca singura problema a lui sunt 2 potentiometre schimbate, eu am precizat acest lucru si in anuntzul de vanzare si personal la telefon. L-am impachetat cat s-a putut de bine, cand a ajuns userul la care am trimis mixerul a spus ca el a crezut ca butoanele au fost schimbate si nu potentioemtrele si ca nu poate face cadou acest mixer persoanei la care a vrut sa-l faca cadou, am spus frumos la telefon ca daca nu este cea ce vrea putem face schimbul inapoi fara nici cea mai mica problema, acest lucru se poate verifica prin simpla intrebare a userului respectiv. NU cred ca sunt cunoscut drept tzepar aici pe forum, pe tine nici nu te cunosc si nu inteleg de ce ma acuzi tu pe mine de ceva din timp ce noi 2 nu am avut nici 2 paie?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor,

 

Doresc sa acord un feed-back nu neaparat negativ, mai degraba de avertizare sau atentionare intr-o eventuala tranzactie cu user-ul guitarman2011, am incheiat recent un deal cu el si am observat ca " uita " sa dea amanunte esentiale in luarea unei decizii de achizitionare a unui produs de la el !

Astfel, am discutat telefonic si pe mail cu user-ul asupra achizitiei unui instrument, dar intre aspectele si amanuntele cerute ( si prezentate) si ceea ce am gasit "la fata locului" erau oarece deosebiri ! instrumentul era pregatit pentru expediere prin curier, dar avand drum prin zona am decis, normal , sa achizitionez " face to face " !

Dar spuneai ca ... intreb eu ! a, da, am uitat sa-ti spun... vine raspunsul ! si asa de cel putin trei ori...

 

Recomand prudenta in incheierea unei tranzactii cu el, iar modul cum se prezinta instrumentul respectiv ar face obiectul unui topic de genul " cum ne purtam cu chitara " mai degraba decat " cum intretinem chitara " !

Sper ca am fost de folos cu acest post.

 

Stima

Link to comment
Share on other sites

Overdrive serios :D

 

Tintin foarte serios, este a 6-a oara cand iau ceva de la el si totul a mers fara cusur de fiecare data. Mi-a lasat o orga veche italieneasca(care este 100% functionala) sa o testez vreo 3 sapt inainte sa ma decid daca o vreau cu adevarat.

 

De asemenea sheriff_dodiez si kyuslauten sunt de incredere.

Edited by Razvan S.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.