www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Haine Noi


Cosu
 Share

Recommended Posts

Nu ºtiu dacã e intenționat sau nu, însã click pe "Forum" din meniu duce la pagina principalã ºi nu la forumul propriu-zis.

Link to comment
Share on other sites

Favicon-ul ar trebui #303B4A cu fundal transparent pentru lizibilitate mai buna.

Textul meniului forumului (My Controls ? View New Posts / Publicitate etc.) e mai greu decat meniul principal (Prima pagina, Forum, Wiki... Help, Reguli), ori ierarhia e invers. Folositi bold pt. meniul principal si cel putin 12px in toate controalele si titlurile. Tracking (CSS letter-spacing) mai mare la grosimi si/sau marimi mai mari ar fi inca un tweak util.

Also, lasati putin spatiu intre logo si marginea (inferioara si stanga in special) headerului ca parca incearca sa evadeze.

Se pare ca v-au scapat confirmarile/notificarile din user CP. Si nu in ultimul rand. felicitari pentru efort; s-a miscat ceva cu pene, dar strap-uri, tricouri si alt schwag marca RGC cand vedem? :)

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

nu pot spune ca imi place foarte mult culoarea cea mai intunecata din cele folosite... bara de sus cu logoul si titlul threadului. de asemenea fontul parca e mai greu de citit decat cel dinainte.

 

felicitari pt wiki! trebuie pus link mare in bara de titlu sa citeasca cine trebuie inainte sa deschida threaduri

Edited by gadjo
Link to comment
Share on other sites

Revin cu exemplu la ce ziceam despre tracking:

 

 

 

Si inca o chestie: butoanele "Top" si "Report" au alt contrast fata de "Quote" si "Reply". Ele fiind deja disociate prin pozitie (desi nu-i cea mai corecta clasificare IMO), nu mai are rost variatia tonala. Stiu ca asa e si in skin-ul implicit de IBP dar mi se pare tare aiurea, mai ales ca printr-o variatie similara (greyed out) se reprezinta optiunile si actiunile inaccesibile in mai toate interfetele, incepand cu sistemele de operare. Aceeasi logica se aplica si la butoanele mici vs. "Add reply" si "New topic".

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

Forumul are mult mai multa clasa decat inainte, felicitari!

 

Din meniul din pagina principala a disparut link-ul spre cele mai recente anunturi de la mica publicitate, desi cel despre cele mai recente post-uri a ramas acolo. E intentionat? Eu, cel putin, gaseam link-ul spre anunturile recente foarte util - as aprecia daca l-am putea aduce inapoi. Multumesc!

Fixed!

Link to comment
Share on other sites

Revin cu exemplu la ce ziceam despre tracking:

 

 

 

Si inca o chestie: butoanele "Top" si "Report" au alt contrast fata de "Quote" si "Reply". Ele fiind deja disociate prin pozitie (desi nu-i cea mai corecta clasificare IMO), nu mai are rost variatia tonala. Stiu ca asa e si in skin-ul implicit de IBP dar mi se pare tare aiurea, mai ales ca printr-o variatie similara (greyed out) se reprezinta optiunile si actiunile inaccesibile in mai toate interfetele, incepand cu sistemele de operare. Aceeasi logica se aplica si la butoanele mici vs. "Add reply" si "New topic".

 

 

Merci pentru ideile cu faviconul si letter-spacing. Am facut intocmai. In ceea ce priveste restul am sa mai studiez. Multumim mult!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.