www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Leviathan

F 310 - putin chopperita fiindca inaltatorul si pragusul sunt cam inalte din fabrica, asa cum apar cam la toata seria asta, cel putin asa am aflat cititndu-i reviews pe net inainte sa o cumpar. .

post-791-1132482731_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Ibanez Man

In prima instanta pun acustica. Promit sa revin si cu electrica :)

PS. Scuzati calitatea :)

post-680-1132494321_thumb.jpg

Edited by Ibanez Man
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cred k mai nimik nu se compara cu o chitara MusicmAN . sau mai tot ce e socos de Ernie Ball.

auziti dar totusi de Chitarile OLP ce parere aveti .. copii fidele Music MAn?

http://www.davisguitar.com/OLP-Luke.jpg

http://www.music-town.de/onlineshop/bilder...e/olp_mmspg.jpg

totusi ma gandesc daca se merita sa-mi iau o deasta

un OLP k a Lu Petrucci e numa 400 Dolari pe MusicianFriends

http://www.planetguitar.net/index.php

 

 

nu se merita e o copie rea ,deocamdata .poate mai tirziu dupa ce o sa invete si ei sa faca chitari

 

 

Nu-ti lua.O chitara de 400$ va suna ca o chitara de 400$ si se va comporta ca una.Nu poti sa compari o asa chitara cu un musicman adevarat care costa peste 1000 Euro..

 

ai perfecta dreptate daca vrei sa ai un lucru bun pune banul dar bineinteles in europa ne ia taxe enorme pentru tot ce vine din SUA

Am un Music Man care era afisat la 2500e la paris dar cu un bun prieten(frate)am luato la 2000 nouabineinteles dar asa ceva numai cu un tovaras bine plasat

 

Toc de 5-600 euro?!?! :):):) Ce toc e ala omule? Stie sa faca si cafea? :(

Nu pe bune eu am dat pe gibson in jur de 1500, si tocul a venit absolut gratuit cu ea, si este din lemn solid, cu 3 incuietori + cifru, e padded pe dinauntru si cu covertura... sper sa-i fac o poza

Dar pur si simplu nu vad ce firma serioasa ar vinde o chitara asa scumpa fara toc... cu atat mai mult o firma atat de renumita

 

toata ghitarile made in USA(de marca serioasa se vind cu toc si cu trusa de intretinere)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

poze noi cu chitara, care e mai nou un picutz modificata, si anume, are un EMG 81 in Bridge :) :)

 

plus un Foot-Switch, nou noutz, custom build for me, si custom painted BY me :( (cu 2 sprayuri auto :))

 

plus lampi noi noutze in preamp, JJ-uri (fostele Tesla Electronics)

Edited by p_aciulea
Link to comment
Share on other sites

poze noi cu chitara, care e mai nou un picutz modificata, si anume, are un EMG 81 in Bridge :) :)

 

plus un Foot-Switch, nou noutz, custom build for me, si custom painted BY me :( (cu 2 sprayuri auto :))

 

plus lampi noi noutze in preamp, JJ-uri (fostele Tesla Electronics)

 

trai-tzi-ar ... chitara ca chitara, amplifu ca amplifu.... da piesa de baza a rackului - SCAUNU', CAT E SCAUNU'? B);)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

ala e nepretuit, ca fara ala as tine ampu pe jos, ca nu am cum sa il tin acu pe cabinet, ca nu am priza decat acolo unde e acu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

stiu bre, dar inca nu am avut drum pi la un mag cu prelungitoare sa imi iau unu. ca vb aia deja am 2 in camera, si nu mai stiu unde sa il bag si pe al 3-lea.

Link to comment
Share on other sites

post-859-1134071221_thumb.jpg post-859-1134071261_thumb.jpg post-859-1134071628_thumb.jpg

 

chitara ii "vorson edg 45" ... ceva de genu stagg ... mie imi place foarte mult..pe humbucker suna bine distorted si clean suna super pe doza simpla.... + ca pot sa o pun si intre doze daca imi tre distors ca de acdc....si are grifu subtire.... + ca are cel mai fain corp de chitara care lam vazut vreodata, si si cea mai faina culoare.....daca as fi putred de bogat... miash face o chitara dintrun ibanez de pe care as lua grifu ca is mort dupa capurile de ibanez... si unu cu menghina :), si as mai lua brdgeu rose floid .. si las pune pe corpu asta de chitara... impreuna cu doua humbuckere active emg, unu de solouri si unu de riffuri :) ... no anyway .. si shoarecu ala ii un digitech distortion pedal... scoate toate felurile de distors care imi tre mie, depinde cum il configurezi... si ala imi place f mult, si sa nu uitam ..ca...cei analogic analogic ii :)

Link to comment
Share on other sites

Si a venit si ziua cea mare si pentru mine !!! ;):o;)

Tocmai de 3 ore mi-am luat chitara si am facut vreo 2 poze sa va arat ce minunatie mi-am luat :) (poate pentru altii nu dar pentru mine e o minunatie).

Prima mea chitara electrica. Dupa cum vetzi observa in 2 poze nici nu am luat pretzul de pe ea si nici folia :)

Asdar noua mea chitara este un Squier Stratocaster Fat Standard. aici este linkul oficial cu detalii despre specificatii http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0321700592

mai jos sunt pozele reale ale chitarii mele in casutza ma mine :(

 

YUPIII si a venit si timpul sa am si eu o electrica.

Problema este ca inca nu stiu cum sa reglez inaltimea corzilor B) daca avetzi vreo informatie in leg cu asta sau un link va rog datzi si mie :)

 

hey si mergi pt cei care m-au sfatuit in alegerea chitarii , voiam sa imi iau un Affinity tot de la Squire si uite ca am ajuns la Standard Fat pana la urma datorita voua. Thanx again mates.

post-854-1134157386_thumb.jpg

post-854-1134157565_thumb.jpg

post-854-1134158531_thumb.jpg

post-854-1134158632_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.