www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara cosmarurilor noastre(chitari urate)


teckus
 Share

Recommended Posts

n-as (mai ) pune mana in viata mea pe vreun ibanez/jackson/esp ieftin, din ala bun pt pustani hardcore care canta numa heavy metal "real horrorshow"

 

:):):)

horrorshow intr-adevar maestre, horrorshow de tot. "Ei, si care va fi sa ne fie miscarea?"

Ca sa fiu si ontopic, chitarile care ma dezgusta cel mai mult sunt jackson, BCRich, esp si rg-urile ibanez.

Oh yeah, saptamanile urmatoare tre sa-mi vina un telecaster. Asta da horrorshow!!

:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1.

Asa NU !!! :

BCAcrylicIceMockingbird.jpg

 

Chitara asta e prea misto! Ca si modelul JS facut in maniera asta. E o chestie de gust, dar mie unu imi inspira o nota eleganta si originalitate.

 

2. Nu sunt de acord cu dmc; in general pustanii cu hardocore canta mai degraba pe chitare cu colturi rotunjite.

 

3. Chitara lui May si mie imi pare urata cu spume.

Link to comment
Share on other sites

ce incerca sa zica malex era :

de gustibus et coloribus non disputandum=gusturile nu se discuta

si sincer cred ca jumatate din astia ce au postat aici,daca ar primi una din chitarile mentionate,care in comparatie cu ce au,sunt scule adevarate,ar uita subit ce tot zic acu,asa cum zice proverbu de mai sus,parerea mea,asa ca nu va grabiti sa ma certati ptr maretiile spuse.

Edited by jacksonman
Link to comment
Share on other sites

in comparatie cu ce scule au

posibil..dar asta nu inseamna ca chitarile nu sunt odioase; eu personal daca as primi o chitara care sa nu imi placa chiar deloc as vinde-o imediat (daca nu cumva ma atasez de ea) si cu banii mias lua o chitara care sa imi placa; si probabil multi din cei care au postat aici ar face la fel.

Link to comment
Share on other sites

Oricat de urate ar fi, tot mai naspa e asta:

http://www.newscientist.com/article.ns?id=...line-news_rss20

 

YAK!!

 

Vedeti ca e si un filmulet super acolo... :)

Frateee..., e groaznic. Daca toti butonarii se ocupau de instrumente muzicale probabil ca acuma nu ar mai fi existat muzica. Astfel de initiative chiar ma ingrijoreaza.

Numai daca ma gandesc ce nume au aia : Aki Kanerva, Juha Laitinen and Teemu Mäki-Patola

Parca ar fi niste alieni veniti de cine stie unde. Chiar nu au ce face cu timpul lor?

Cum dreaq sa canti in aer. Imi pare rau ca nu am putut sa downloadez filmul. Asta se intampla cand niste idioti se ocupa de ceva cu care nu au nici o tangenta. Cuvintele mele ar fi fost mult mai hardcore dar ma abtin si le urez doar 3xM(adica trei de M), in loc de succes.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.