www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ocs Are Probleme?


Guest radioman
 Share

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Bobby
:) doamne

nu a dat cu picioru'.... a atins apogeul, a trecut prin a 9-a poarta

si le-a dat celorlalti "de mancare"

nu cred ca poti sa intelegi... da el a facut destule pt lumea asta.

"if I dont meet you no more in this world

ill meet you on the next one...

and dont be late"

 

Cred ca-l supraapreciezi totusi....sau nu inteleg eu mesajul lui(baga droguri in tine si compui misto..apoi vomiti si mori)

Link to comment
Share on other sites

Guest chitaristul_innascut

citeste mai cu atentie postul lui Skeleton ... nu a zis ca Hendrix a inventat chitara... a zis ca el ne-a aratat ce-i aia o chitara si cum se foloseste intr-un mod frumos

mah Bobby .... cand ajungi tu la performanta si fanii lui Hendrix atunci poti sa-l bagi si sa-l scoti de unde vrei tu ... pana atunci te rog tine-ti gura

chit k nu esti fan Hendrix si poate nici nu-i suporti stilul asta nu inseamna ca nu trebui sa-l respecti pt ceea ce a realizat el si cu chitara lui nu pt cum a murit si ce a consumat ... poate si tu si eu si poate majoritatea de pe forumul asta se mai fac turta de beti sau poate mai incearca si droguri (nu-i condamn daca asa vor ei e treaba lor)

hai sa fim seriosi mah ... iti urez multe bafta

si cum am mai zis ... cand o sa ajungi tu la performanta si fanii lui o sa ai tot respectul pt ceea ce faci pana atunci stai acasa si compune ceea ce simti si poate k vei avea o sansa la titlul de "Micul Hendrix".

 

Skeleton ... +1 pt postul cu luceafarul :)

Edited by chitaristul_innascut
Link to comment
Share on other sites

hai frate... gandesti prea departe si exagerezi.

tu poate nu, da sunt care multi mai trag un fum cateodata si dau ceva pe gat. asta nu inseamna ca trebuie dusi la dezintoxicare sau ca o sa moara. asta e, au bagat nasu' inainte de concert si au platit scump

 

"eu poate nu " - "voi sunteti niste sfinti sa-i judecati " - nu voi nega, inca am , si am avut, destule probleme cu alcoolul. Deci, da. Stiu cit de grav este.

Dar ei sunt recidivisti de prea multi ani cu concertele facute praf si pulbere. Toata lumea stia ca beau, ca baga in vena, dar vorba lui Puya : "o sa lasam versurile sa faca scandal" (:) ) unde s-a dus ?

Ori sunt niste artisti exceptionali care, dincolo de masti , si masti, si masti , de una, de alta, ascund mesajul "traim in Romania si asta ne maninca punct", ori ... niste neseriosi. Si ca veni vorba de droguri, vrei sau nu vrei, gettin' high or not, drogurile SUNT o problema ... si DA ! din droguri se MOARE !

Edited by Eldrian
Link to comment
Share on other sites

no such thing as bad publicity? :)

there is no such thing as bad publicity! :)

 

E clar cã întâmplarea a fãcut multã vâlvã ºi dacã sunt inteligenți (ºi ºtiu cã sunt) vor transforma uºor totul în favoarea lor.

Aºa cum o parte din oameni (majoritatea) îi detestã pentru ce au fãcut, existã ºi o micã parte care apreciazã aceastã atitudine. Aceea este niºa lor...

Link to comment
Share on other sites

Guest Bobby
citeste mai cu atentie postul lui Skeleton ... nu a zis ca Hendrix a inventat chitara... a zis ca el ne-a aratat ce-i aia o chitara si cum se foloseste intr-un mod frumos

mah Bobby .... cand ajungi tu la performanta si fanii lui Hendrix atunci poti sa-l bagi si sa-l scoti de unde vrei tu ... pana atunci te rog tine-ti gura

chit k nu esti fan Hendrix si poate nici nu-i suporti stilul asta nu inseamna ca nu trebui sa-l respecti pt ceea ce a realizat el si cu chitara lui nu pt cum a murit si ce a consumat ... poate si tu si eu si poate majoritatea de pe forumul asta se mai fac turta de beti sau poate mai incearca si droguri (nu-i condamn daca asa vor ei e treaba lor)

hai sa fim seriosi mah ... iti urez multe bafta

si cum am mai zis ... cand o sa ajungi tu la performanta si fanii lui o sa ai tot respectul pt ceea ce faci pana atunci stai acasa si compune ceea ce simti si poate k vei avea o sansa la titlul de "Micul Hendrix".

 

Skeleton ... +1 pt postul cu luceafarul :)

 

asa ca sa ne intelegem....

1)nu l-am injurat aici pe site

2)sa nu-mi spui sa tac din gura ne-am inteles.

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca nu el a inventat chitara.

poate n-a inventat-o el...

dar trebuie sa fii constient ca, poate, 60% dintre solo-urile de chitara sunt inspirate din hendrix (cunoscatorii stiu :) ).

chiar multe dintre cele pe care le faci tu sunt de inspiratie hendrix-iana.

 

Ps:

1.daca citesti putin istoria rock-ului, ai sa descoperi cu uimire, poate, ca marii chitaristi ai zilelor noastre...si nu numai, l-au avut model pe hendrix.

2. de ce trebuie sa facem atata caz de viciul omului, si nu putem vedea realizarile sale. pentru viciu...a platit .RIP.

in rest..ramane unul dintre pionierii chitarii electrice.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Imi cer scuze tuturor celor care s-au simtit ofensati de post-urile mele de aseara. Am fost un pic "afumat". :)

LOLZ, auzi, ai grija cum te prezinti pe scena... :)

Link to comment
Share on other sites

pe mine nu ma mai mira nimic, am auzit multe povesti despre baietii astia de la ocs, cum injura ei pe scena, obsecenitati, si multe alte chestii reprobabile. am vazut si pozele postate pe metal head si m-a pufnit rasu. ala e artist? aurolacii de la colt de la carfur arata mai artisti ca Amariei.

 

si totusi OCS sunt apreciati, marog vorba vine, au fani, copii de 12-16 ani.. care isi pun intrebari tampite gen "cine e de vina"

 

m-am plictisit , nu mai comentez nimic despre astia

Link to comment
Share on other sites

bey sorry da ce-a facut nenea asta de la ocs e de tot kktu...comparatiile cu alti drogati d-alde morrison hendrix sau betivi ca page etc nu-si au locu pt ca astia cantau de rupeau cand erau rupti :) si nivelul de creatie ca sa-i zic asa la care au ajuns oamenii aia e din cu totu alta liga fata de ce a atins baiatu d la ocs

Link to comment
Share on other sites

bey sorry da ce-a facut nenea asta de la ocs e de tot kktu...comparatiile cu alti drogati d-alde morrison hendrix sau betivi ca page etc nu-si au locu pt ca astia cantau de rupeau cand erau rupti :) si nivelul de creatie ca sa-i zic asa la care au ajuns oamenii aia e din cu totu alta liga fata de ce a atins baiatu d la ocs

+1

 

si da,in ochii unora,exista publicitate negativa...sub forma degradarii umane.

Link to comment
Share on other sites

Fii atent (ipotetic vorbind, binenteles): te duci la Maiden, dai 130 de lei pe bilet, Dickinson urca pe scena beat muci si alb la nari, balmajeste cateva versuri pe doua-trei piese (nu inainte de a urla catre public: "Bucharest is as shitty as Constantza!" :) ), cade lat si incepe sa sforaie. Dupa cateva minute toti isi strang sculele si se cara. Care-i prima reactie pe care ai avea-o (in afara de compasiunea pentru Bruce, desigur: "saracu', are probleme...")?

 

Adica aia de la maiden isi string singuri sculele? :)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca trebuie sa ascultam de ce a zis omul din semnatura mea.

 

Nu cred ca acest concert a fost unul de "triere" a fanilor, cum s-a vehiculat. Barem de-ar fi prima data cind se intimpla. Da' multi fani au, de tot vor sa ii trieze.

Link to comment
Share on other sites

Guest chitaristul_innascut
asa ca sa ne intelegem....

1)nu l-am injurat aici pe site

2)sa nu-mi spui sa tac din gura ne-am inteles.

nu am zis ca l-ai fi injurat pe Hendrix mah :)

iar nu stii sa citesti cu atentie ROFL!

si vad ca crezi ca ai "big cojones" ....

nu stiu dece a intervenit o discutie despre Hendix pe un topic al carui titlu e "Ocs are probleme"

 

LE:se descurca ei ... au mai intalnit ei situatii din astea si au iesit destul de bine...

Edited by chitaristul_innascut
Link to comment
Share on other sites

pe mine nu ma mai mira nimic, am auzit multe povesti despre baietii astia de la ocs, cum injura ei pe scena, obsecenitati, si multe alte chestii reprobabile. am vazut si pozele postate pe metal head si m-a pufnit rasu. ala e artist? aurolacii de la colt de la carfur arata mai artisti ca Amariei.

 

si totusi OCS sunt apreciati, marog vorba vine, au fani, copii de 12-16 ani.. care isi pun intrebari tampite gen "cine e de vina"

 

m-am plictisit , nu mai comentez nimic despre astia

 

+1, but...

 

Si totusi Hendrix e apreciat, are fani, oameni care stiu ce e aia muzica, si care au trecut de varsta de 12-16 ani.. care isi pun intrebari de gen "Cine e de vina?"

 

Si eu m-am plictisit...nici macar nu pot intelege cum se poate face comparatie intre nimic si tot(material, nu spiritual). Pt marea majoritate a fanilor lor, nu-mi pare rau de cei 20 lei pierduti...dupa cum am mentionat mai sus, ei sunt <<varsta de 12-16 ani.. care isi pun intrebari de gen "Cine e de vina?">>

Link to comment
Share on other sites

 

Nu postez acest video pentru a face vre-o comparație cu O.C.ª... las asta în seama celor care din inconºtiențã sau naivitate pot face astfel de comparații.

 

Nu am nimic cu formația O.C.ª... dar sunt de pãrere cã au greºit fața de publicul din Iaºi. Biletul pus la intrarea în sala de concert implicã obligativitatea trupelor de a presta programul complet, atât d.p.d.v. al timpului cât ºi al calitãții prestației. Sau poate n-am înțeles eu... asta trebuia sã fie prestația? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest chitaristul_innascut

 

Nu postez acest video pentru a face vre-o comparație cu O.C.ª... las asta în seama celor care din inconºtiențã sau naivitate pot face astfel de comparații.

 

Nu am nimic cu formația O.C.ª... dar sunt de pãrere cã au greºit fața de publicul din Iaºi. Biletul pus la intrarea în sala de concert implicã obligativitatea trupelor de a presta programul complet, atât d.p.d.v. al timpului cât ºi al calitãții prestației. Sau poate n-am înțeles eu... asta trebuia sã fie prestația? :)

:) hai mah inteleg k sa bei 5-6-7 beri ca sa simti ca esti mai stapan pe tine dar nici sa faci in halu' ala cum e batranu' din postul tau :)

Link to comment
Share on other sites

nu uitati ca toti care au compus muzica buna,toti care au fost"mari artisti",aveu un viciu,fie drguri,fie alcool in exces,nicotina and shit !! just think about :);):);).......nam apucat sa citesc toate commurile acestui post,poate a pus si altul problema asta.......in fine. Dc Hendrix e dobitoc?....cunosc oameni care il iubeau pe hendrix cat a fost in viata,si apoi cand sa auzit de moarte si modul in care a murit,lau luat drept dobitoc..........merita asta?? eu nu cred.......parerea mea.

Cu formatia Omul Cu Sobolani,hhmm,scandalul facut la adresa formatiei a fost inutil......credeti ca pe vreo unu din formatie il doboara astfel de afirmatii? hai sa fim seriosi.......singurii care intradevar siau meritat respectul au fost membrii(instrumentisti),ca au dus la bun sfarsit piesele !!!

Daca aveti ceva de criticat,nu ezitati sa o faceti !!!

 

 

 

 

Cu respect,Andrei !!!

Link to comment
Share on other sites

Deci in legatura cu OCSul...am fost la concert, n-am dat 20 de lei ce-i drept in schimb am fost "baitel de mingi" pt ocs si casa de cultura si e normal sa te enervezi cand astepti de un an un concert de genul si asta apare muci pe scena...nu-s usa de biserica, am avut si eu un concert in care eram varza dar am cantat bine si am cantat la 3 noaptea in fatza la 30 oameni deci nu prea conta...

 

 

...ceea ce m-a deranjat a fost atitudinea "noua nu ne pasa"...si ma gandeam daca lor nu le pasa noua de ce ar trebui?

 

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.