www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ocs Are Probleme?


Guest radioman
 Share

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cu siguranta au probleme... :):)

 

+1

deh ma ,e si el o mica vedeta trebuia sa se dea in stamba cumva.nu am mai vazut asa ceva de la faimosul axel rose,macar ala si beat turta si era un showman.

ce-i drept si tanarul vocal(sa ma iertati ca habar nu am cum il cheama ,nu ca m-ar interesa) a facut un show pe cinste..a fost de rasul curcilor!

 

NU drogurilor.

 

totusi,spre binele lui si a formatiei ocs pe care desi nu o simpatizez in mod special nu ii doresc raul ,sper sa isi revina din starea asta penibila

Edited by Squier
Link to comment
Share on other sites

Este cam tarziu. Oricum situatia nu este noua: acum 5 sau 6 ani Amariei era la fel de distrus. Pacat, muzica lor imi place.

atunci e vorba d nesimtire si degradare umana.artistul nu este betiv/drogat/instigator la violenta sau ura rasiala etc ci o sursa de inspiratie.ori in halul asta nu iti poti face "numarul" si devii ..nu zic ce.dc dpdv al respectului cu care isi trateaza audienta nenea asta e un zero barat si probabil ca atitudinile astea au radacini adanci,macar dpdv al sanatatii sa isi revina.

Link to comment
Share on other sites

Tangente cu ei in concerte nu am de acum 5-6 ani, precum altii, stiu numai ca o generatie intreaga era in al noualea cer cind urlau : "dadada, dadada, dadada, sa se intimple cevaaaaaaa " . Afisele apareau si dispareau : OCS acolo, OCS acolo, pina cind, intr-o noapte, la tara, ani intregi dupa aceea, am prins OCS la Rock in Mures. Total neasteptat. In sfirsit ii vedeam "live" ... mai mult sau mai putin. Toti fanii aplaudau, urlau : "vrem OCS, vrem OCS !" ... si cind am vazut cum un omulet sfirtecat de dracu stie ce "bad trip" se chinuia sa ramina in picioare pe scena (de cintat nici nu se mai punea problema), alerga cu microfonul pe cimp de unul singur, se tavalea in noroi chiar in fata fanilor ramasi perplecsi, mergea citiva pasi, iar se pravalea, mi-a fost mila. Efectiv, mi-a fost mila. Bine i-a zis omul de l-au facut unii cocalar pe youtube : "Ba, drogatule, am venit sa te vad pe TINE ! A cita oara imi faci asta ? ". Si nu cred ca ar vrea cineva sa-i manince coliva, si saracului Dan Amariei, si formatiei OCS. Apropiatii, cunoscutii, PRIETENII, va rugam, sfatuiti-l : dezintoxicare, dezalcoolizare, tot tacimul.

Dar pina la urma, intelegeti ce vreti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bobby
cam ce mai au de spus? :)

 

am citit pe forumu lor un post al unui tip care le lua apararea ,si in care il compara pe vocal cu jim morrison si kurt cobain :):(

 

pe ala il ratasem :()

 

adevarul e ca mai au ceva de spus...

"Vreau si eu un sapun de lux si o sfoara

Sapunul sa il dau jegosilor de pomana

Iar sfoara sa o dau aiurea prin tara" :)

 

B);):1st:

Link to comment
Share on other sites

Aseara m-au facut iar praf

Cred ca e cazul sa mai trag pe nas

Poate am exagerat

Dar nu eu sunt cel vinovat

Eu recunosc, imi place sa-mi fac rau

Ma pregatesc pentru ce e mai greu

Eu ma cunosc prea bine

Iar noaptea asta nu este de mine,

Nu este de mine...

 

Daca ploua ma imbrac in alb

Daca e vineri nu mai pot de cald

Port ochelari de soare

E luna plina...cine e de vina ?

 

Azi iar o sa imi fac de cap

Nici nu mai cred ca o sa scap

Poate ca am exagerat

Poate am stat prea mult in cap

Cine este vinovat ?

Dar cine este vinovat ?

 

 

Cred ca versurile lor arata clar ca sunt constienti ca au o problema. In rest ma amuza ca cata voiosie se inghesuie lumea sa ii judece si sa se transforme in instante morale. E usor sa il judeci pe altul, sa iti inchipui ca tu esti muuuuuuult mai bun, te face sa te simti mai bine. Mai curat si placut parfumat.

 

P.S. 1 NU sunt fan O.C.S.

P.S. 2 Nu v-am auzit sa il injurati pe Hendrix sau pe altii pentru ca au fost drogati. Despre morti numai de bine nu?

Link to comment
Share on other sites

Tangente cu ei in concerte nu am de acum 5-6 ani, precum altii, stiu numai ca o generatie intreaga era in al noualea cer cind urlau : "dadada, dadada, dadada, sa se intimple cevaaaaaaa " . Afisele apareau si dispareau : OCS acolo, OCS acolo, pina cind, intr-o noapte, la tara, ani intregi dupa aceea, am prins OCS la Rock in Mures. Total neasteptat. In sfirsit ii vedeam "live" ... mai mult sau mai putin. Toti fanii aplaudau, urlau : "vrem OCS, vrem OCS !" ... si cind am vazut cum un omulet sfirtecat de dracu stie ce "bad trip" se chinuia sa ramina in picioare pe scena (de cintat nici nu se mai punea problema), alerga cu microfonul pe cimp de unul singur, se tavalea in noroi chiar in fata fanilor ramasi perplecsi, mergea citiva pasi, iar se pravalea, mi-a fost mila. Efectiv, mi-a fost mila. Bine i-a zis omul de l-au facut unii cocalar pe youtube : "Ba, drogatule, am venit sa te vad pe TINE ! A cita oara imi faci asta ? ". Si nu cred ca ar vrea cineva sa-i manince coliva, si saracului Dan Amariei, si formatiei OCS. Apropiatii, cunoscutii, PRIETENII, va rugam, sfatuiti-l : dezintoxicare, dezalcoolizare, tot tacimul.

Dar pina la urma, intelegeti ce vreti.

hai frate... gandesti prea departe si exagerezi.

tu poate nu, da sunt care multi mai trag un fum cateodata si dau ceva pe gat. asta nu inseamna ca trebuie dusi la dezintoxicare sau ca o sa moara. asta e, au bagat nasu' inainte de concert si au platit scump (in ochii fanilor). nu le iau nicidecum apararea pentru ca a fost foarte urat din partea lor. da o sa mai cante mult si bine...

Link to comment
Share on other sites

In rest ma amuza ca cata voiosie se inghesuie lumea sa ii judece si sa se transforme in instante morale. E usor sa il judeci pe altul, sa iti inchipui ca tu esti muuuuuuult mai bun, te face sa te simti mai bine. Mai curat si placut parfumat.

Coane, nu-i asta problema. Daca erau baieti subtiri isi cereau scuze pentru prestatia de la Iasi, insa ei continua sa fie tantosi si sa dea vina pe cei care i-au injurat dupa concert. Inca o dovada de nesimtire.

Fii atent (ipotetic vorbind, binenteles): te duci la Maiden, dai 130 de lei pe bilet, Dickinson urca pe scena beat muci si alb la nari, balmajeste cateva versuri pe doua-trei piese (nu inainte de a urla catre public: "Bucharest is as shitty as Constantza!" :) ), cade lat si incepe sa sforaie. Dupa cateva minute toti isi strang sculele si se cara. Care-i prima reactie pe care ai avea-o (in afara de compasiunea pentru Bruce, desigur: "saracu', are probleme...")?

Si acum, pastrand proportiile ne intoarcem la sobolanii nostri: cine dreaq sunt OCS de-si permit sa-si bata joc de niste oameni care au venit sa-i vada pe scena si au si platit pentru asta? Tie ti-ar conveni sa te duci, de exemplu, la un film, sa vezi 5 minute din el si dupa aia sa se buleasca aparatul de proiectie si sa ramai cu ochii-n bezna, si fara banii de bilet inapoi?

Ma leshi...

 

Later: Junkie, pare-mi-se ca le cam tragi pe/sub nara... :)

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Later: Junkie, pare-mi-se ca le cam tragi pe/sub nara... :)

 

Ti se pare. :)

 

In rest nu am zis ca e normal sa dai banii la un concert si sa primesti un asemenea "spectacol". Oamenii aia au tot dreptul sa isi ceara banii inapoi si sa fie frustrati pana la un anumit punct (al bunului simt... daca cineva se poarta urat cu tine nu inseamna ca trebuie sa ii raspunzi cu aceeasi moneda).

 

Ma amuza insa ca in asemenea situatii multi devin mai catolici decat Papa. Cei care acum cateva zile erau poate beti ranga pe sub mese striga acum "Betivule! Drogatule!"

 

Atata tot.

Link to comment
Share on other sites

Recunosc Doctore, am o problema. Dar nu cu narile. :)

Glumeam, mah! Stati linistiti la locurili voastre! :)

Cat despre Hendrix...sa fim seriosi: nu suporta comparatie. Da' cine stie? Poate Amariei (nume cu rezonante moldave, de altfel) se crede vreun Morisson mai mic.

 

Later din nou: Junkie, daca ai vreo problema, vin' la dom' doftor. Prima consultatie e moca. :( Glumesc, mah! :)

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Guest Bobby

Vreti sa-l injure cineva pe Hendrix? Pot sa o fac eu..nu am fost oricum niciodata un fan.Plus si el a fost un distrus care si-a pierdut viata in droguri.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bobby
macar a ramas in istorie pentru ce a creat, nu pentru cum a murit. vezi ca n-a murit de droguri ci s-a inecat cu propria voma.

 

Scuze...te rog sa ma ierti...asta da o moarte de om demn sa ramana in istorie :)

Link to comment
Share on other sites

nu e nici o problema ca nu esti fan... si pe mine ma enerva mai demult cand nu puteam sa-i cant nici o melodie. sau sa fie din cauza ca nu canta pe b.c. rich??

in fine... e cale lunga de la a nu fi fan pana sa-l injura...

 

si Bon Scott a murit din acelasi motiv, si Bonham a murit din coma alcoolica + accidente de masina + impuscaturi (zici ca-s stirile de la ora 17:00)

da gandeste-te ca cel putin Jimi, dupa 40 de ani de la moarte, inca traieste :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.