www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Baumwolle

Felixanu', felicitari pentru piesa!Din punctul meu de vedere ti-a iesit admirabil.Ai o bila neagra insa pentru calitatea slabuta a inregistrarii - undeva in primul minut s-a auzit nasol rau de tot.Au fost si cateva gherle, dar cui ii mai pasa? :) Oricum, esti mare! :)

 

Jaymz, piesa voastra nu e deloc rea, desi are serioase lipsuri, si anume absenta bateriei si a basului(pe asta eu nu l-am auzit, s-ar putea totusi sa ma insel) si in general, monotonia, nu se intampla nimic interesant pe parcursul piesei, nici o schimbare de ritm, de efect, nici un tipat al vocalului...Legat de vocal, ar fi frumos sa aiba mai mult curaj, sa se "infiga" in melodie...Versurile mi s-au parut destul de reusite.Felicitari! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

Nu am mai postat de mult aici si m'am gandit sa mai pun si eu o melodie .. o piesa mai lenta de pe demo'ul Conflict .. melodie compusa la ora 4 dimineata si inregistrata in aproximatic 20 de ore :) si tot nu suntem multumiti de ea :)

 

mie mi-a placut piesa si fara tobe, nu se simte nevoia. one thing - partea vocala.. imi aminteste de luna amara.. somehow

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

 

 

Jaymz, piesa voastra nu e deloc rea, desi are serioase lipsuri, si anume absenta bateriei si a basului(pe asta eu nu l-am auzit, s-ar putea totusi sa ma insel)

omul sigur are si bass itzi zic eu se aude.. chiar daca cam prost :) si p partea de versuri incet de tot :)

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

super misto melodia.. nici nu am realizat cand s`a terminat cu toate ca la sfarsit ai cam bagat niste noise.. asa cam multishor :) dar nu conteaza.. , bravo

Edited by seraphx
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

super misto melodia.. nici nu am realizat cand s`a terminat cu toate ca la sfarsit ai cam bagat niste noise.. asa cam multishor :) dar nu conteaza.. , bravo

multam fain... trag in cele mai rudimentare conditii...( nici macar casti nu am.... :) nu e telenovela e adevar...)

Link to comment
Share on other sites

Hi there, bag 3 cover-uri "usor" schimbate si cu drepturi de autor platite.

Sariti pe ele!

I_Gabbiani___Il_mio_amore_per_te.mp3

I_Gabbiani___Un_angelo_non_e.mp3

I_Gabbiani___Corazon_espinado.mp3

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Un Om, felicitari!Las-o incolo de chitara, ca suna chiar asa de rau precum zici :) Niste delay pentru a-ti imbunatati sustain-ul nu ar fi stricat...

 

Arosulescu, foarte misto! :( Pacat de bateria aia, se aude prea incet si e pe langa ritm in unele locuri...

 

Killahead, dintre piesele postate de tine, nu am ascultat decat "Corazon espinado".Chitara suna foarte misto...Ce nu mi-a placut insa e vocea, ii lipsesc mingile("the balls" :) )...Si bateria are parca un pic prea mult reverb...Oricum, per ansamblu, e foarte frumos! :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Un Om, felicitari!Las-o incolo de chitara, ca suna chiar asa de rau precum zici :) Niste delay pentru a-ti imbunatati sustain-ul nu ar fi stricat...

 

Arosulescu, foarte misto! B) Pacat de bateria aia, se aude prea incet si e pe langa ritm in unele locuri...

 

Killahead, dintre piesele postate de tine, nu am ascultat decat "Corazon espinado".Chitara suna foarte misto...Ce nu mi-a placut insa e vocea, ii lipsesc mingile("the balls" :) )...Si bateria are parca un pic prea mult reverb...Oricum, per ansamblu, e foarte frumos! :)

 

Bine ca nu eu sunt responsabil pentru sound-ul trupei :(, decat cel al chitarii.

Eu sunt "doar" chitaristul si de mine ti-a placut!

Intrebare: suna misto sau e cantata misto? Pentru mine e o diferenta ;)

Mersi de apreciere.

Vocalul va fi dat afara cat de curand, avem altul in plan. Aici inca mai avea balls, sa-l vezi acum...

Tobele sunt Roland electronice, ma rog, nu e treaba mea.

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Mi-au placut atat felul in care e cantata, cat si tonul chitarii...Daca era data la un volum mai mare era si mai bine :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Asa vad eu iarna.. sau asa o aud. Pentru "percutie" am prins niste corzi cu o mufa SVIDEO.. am dezacordat ca sa nu se rupa sau.. Partea haioasa este ca viscolul ala sunt eu huruind cu gura in cutia de rezonanta :)

Sper sa va placa :)

 

People=Shit

Geiger=God

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

mda... am "refăcut" improvizaţia pe melodia asta, cel puţin la fel de grăbit, din cauza Luceafărului. :) not a big improvement, dar nici nu aş putea spune că mai am mare lucru de făcut pe backing track-ul ăsta momentan.

 

damn, n-am mai postat nimic serios de ceva timp. soon to come... :)

spyked_prrrr_blues_2.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.