www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

Guest hututui

constat ca pe zi ce trece, calitatea posturilor creste si ma bucura lucrul asta.

Bravo dom'le, bun forumul asta.

(scoasa asha, din putzul gandirii! :) )

 

O albinutza mica, mica...

 

asteptam piese cantate la chitara si de "albinutza" ta. misto ideea.

sa iti traiasca

scuze daca sunt offtopic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

constat ca pe zi ce trece, calitatea posturilor creste si ma bucura lucrul asta.

Bravo dom'le, bun forumul asta.

(scoasa asha, din putzul gandirii! :) )

asteptam piese cantate la chitara si de "albinutza" ta. misto ideea.

sa iti traiasca

scuze daca sunt offtopic

La care 'albinutza' te referi? :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru urare, Hututui...

Dar albinutza mea din avatar (de fapt e baietel) are doar 12 zile si va mai trece multa vreme pana va canta (daca va canta!) :)

Link to comment
Share on other sites

O melodie iesita din joaca, believe it or not (dar veti crede) negativul e facut in exclusivitate in fruity loops :) accept pareri, sugestii ... daca va place cuiva piesa ne vom gandi sa o refacem si sa o inregistram si pe instrumente reale, punem si voce etc. B) pana atunci, melodia in sine e putin banala, un pic de hardcore funk :( cred :) dar accept orice idee venita din partea oricui pentru a mai insufleti piesa .. momentan e doar o joaca ;)

 

Si o varianta mai veche si mai rapida, care o fi mai buna :)

Conflict___Rezidual__Demo_.mp3

Conflict___Rezidual__Fragment_122bpm_.mp3

Link to comment
Share on other sites

O melodie iesita din joaca, believe it or not (dar veti crede) negativul e facut in exclusivitate in fruity loops :) accept pareri, sugestii ... daca va place cuiva piesa ne vom gandi sa o refacem si sa o inregistram si pe instrumente reale, punem si voce etc. B) pana atunci, melodia in sine e putin banala, un pic de hardcore funk :( cred :) dar accept orice idee venita din partea oricui pentru a mai insufleti piesa .. momentan e doar o joaca ;)

 

Si o varianta mai veche si mai rapida, care o fi mai buna :)

Parerea mea: i-mi place prima varianta (sincer). Insista pe ea! :o

Link to comment
Share on other sites

.....

p.s. un mare om a spus odata: "idei putine si fixe"

(sper ca s-a reparat definitiv linkul)

p.s.2 ascultati melodia in casti

 

Tocmai am p.s.2 ... :) ehh ... ma vad nevoit acum sa-ti laud melodia ca de .... e cu dedicatie, cadou .. nu se discuta un cadou nu? ... hai .. ca ti-o laudam oricum. Am mai discutat cu tine despre genul acesta de muzica asa ca-mi cunosti parerea .. nu te lasa!

 

Si hai primeste si tu un gand bun din partea mea .. chiar de langa turnul din intersectia sibiu - drumul taberei (bun de studio locul ala) ... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

dedic aceasta melodie lui michel si lui jules, doi useri care formeaza o categorie aparte si foarte deschisa pe acest forum. sper sa ramaneti la fel de frumosi si deschisi si in alte vremi mai bune..

p.s. un mare om a spus odata: "idei putine si fixe"

(sper ca s-a reparat definitiv linkul)

p.s.2 ascultati melodia in casti

 

 

 

felicitari pemtru piesa. e belea de belea.

sa ai idei multe si bune in continuare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Am promis (ce-i drept, mi-am promis în primul rând mie) că o să lucrez la o melodie mai veche de-a mea, Ol' Jack. E mai calmă de felul ei şi nu are pretenţia de a fi super gândită, ci doar... ceva ce îmi place prin simplitate. Mici lipsuri sunt pe ici-colo, but nobody IS perfect. Versuri aici: http://www.deviantart.com/deviation/16120826/

 

Şi ca să folosesc o metodă recomandată de profesoara mea de franceză, vă mulţumesc pentru ascultare :) .

spyked_ol_jack.mp3

Edited by spyked88
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Am cam intarziat si eu cu comentariile pieselor...Gomen nasai... B)

 

Jaymz, am ascultat doar prima varianta a demo-ului tau, nu e rea deloc ideea, dar imi pare netermintata.Sunetul e cam prea sintetic si monoton...Ar fi tare frumos sa faci si o varianta cu voce... :o

 

Glass, hai ca asta mi-a placut... Te-ai cam zgarcit la variatie totusi, puteai sa bagi o rupere de ritm, ceva... ;)

 

Dmc, chiar eram curios unde ai disparut cu bluzele tale...Uite ca ai revenit!Superb, absolut superb... :)

 

Bibi, e clar, iti trebuie (si) alte porecle :o ...In ceea ce priveste "Black Night", chitara ti-a iesit foarte misto, insa vocea...ei bine, de data asta n-a vrut... ;) Bravo! :o

 

"Ol' Jack" e foarte reusita!Felicitari! :)

 

Un Om, great job! :)

 

Hututui, ultimul, dar nu cel din urma ;) ... Mi-a placut tare mult piesa ta, are un feeling special... Felicitari! :(

Link to comment
Share on other sites

dedic aceasta melodie lui michel si lui jules, doi useri care formeaza o categorie aparte si foarte deschisa pe acest forum. sper sa ramaneti la fel de frumosi si deschisi si in alte vremi mai bune..

p.s. un mare om a spus odata: "idei putine si fixe"

(sper ca s-a reparat definitiv linkul)

p.s.2 ascultati melodia in casti

 

MISTO DE TOT!

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

inca oleaca de blues :)

 

Bine cantat DMC. O mica sugestie: ar suna mai bine daca ai face sound-ul mai putin agresiv si cu un pic de ecou, asa de dragul lui Peter Green.

Link to comment
Share on other sites

Bine cantat DMC. O mica sugestie: ar suna mai bine daca ai face sound-ul mai putin agresiv si cu un pic de ecou, asa de dragul lui Peter Green.

 

ms mult. observatia asta o facut-o si cearny. am adaugat deja oleaca de reverb.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Fiinda n-am mai trecut de mult p-aci m-am hotarat sa postez o prostioara trasa azi cand am reusit sa descopar un ton care mi s-a parut interesant. BT-ul e inregistrat de mine, tema e (aprostimativ) aia de la "Throwin' it all away" a lui Zakk Wylde.

Dati si voi cu rosiile de rigoare :)

throwin_it_all_away_impro_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.