www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest leo2pop

michel2233 Cred ca din cauza frigului e hiperactivitatea asta - o sa ma mai domolesc putin, [caci "umbrei mele ii este frica"], mai fumez o tigara si ma duc sa ma culc - ca si maine e o zi!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

:) Yo!!! Gurt sau minti rasucite - sper sa aveti rabdare cu el... :)

 

...si ca sa mai dreg un pic busuiocul, ca tot a iesit soarele si m-a apucat asa o vesele... de-mi vine sa strig tararim-tararam... Go Disco Go! :)

Link to comment
Share on other sites

mr. Leo2pop. In ultimele 24 ore ne-ai... delectat cu 15 melodii. Cred ca ar fi normal sa-ti faci o galerie unde sa postezi asa in cantitati "industriale" (asta daca nu se umple serverul :) ). Spun asta nu pentru ca s-ar fi saturat cineva ca nu cred ca este cazul insa daca un alt user posteaza o melodie, in urmatoarele 10 minute devine prea "veche" melodia pentru a mai fi comentata. Am vazut ca s-a pus la un moment-dat problema ca incepatorii se simt eclipsati. Nu cred ca este vorba de asta... topicul este "melodii cantate de noi" si nu "hituri". Este bine ca un chitarist mai putin experimentat sa-si expuna lucrarea pentru a putea fi facute niste comentarii. Asa poate sa afle si el ce nu face bine sau la ce capitol sta bine... de exemplu mie mi-a prins foarte bine la inceput cand am postat niste... porcarii as putea spune... si totusi am fost sunstinut (Thanks Michel :) )

In speranta ca nu am suparat pe nimeni... sper sa fie luat in considerare post-ul meu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

mr. Leo2pop. In ultimele 24 ore ne-ai... delectat cu 15 melodii. Cred ca ar fi normal sa-ti faci o galerie unde sa postezi asa in cantitati "industriale" (asta daca nu se umple serverul :) ). Spun asta nu pentru ca s-ar fi saturat cineva ca nu cred ca este cazul insa daca un alt user posteaza o melodie, in urmatoarele 10 minute devine prea "veche" melodia pentru a mai fi comentata. Am vazut ca s-a pus la un moment-dat problema ca incepatorii se simt eclipsati. Nu cred ca este vorba de asta... topicul este "melodii cantate de noi" si nu "hituri". Este bine ca un chitarist mai putin experimentat sa-si expuna lucrarea pentru a putea fi facute niste comentarii. Asa poate sa afle si el ce nu face bine sau la ce capitol sta bine... de exemplu mie mi-a prins foarte bine la inceput cand am postat niste... porcarii as putea spune... si totusi am fost sunstinut (Thanks Michel :) )

In speranta ca nu am suparat pe nimeni... sper sa fie luat in considerare post-ul meu :)

Draga TB_TM , cu ochii larg inchisi recunosc ca am intrcut masura, ca ai dreptate si o sa incerc sa nu mai pun cintece. Oricum, pe cuvintul meu, crede-ma, ca si tot ceea ce am pus pina acum sint "melodii cintate de mine" si nu sint "hituri"[oare ce inseamna un hit pentru tine?].

Link to comment
Share on other sites

Draga TB_TM , cu ochii larg inchisi recunosc ca am intrcut masura, ca ai dreptate si o sa incerc sa nu mai pun cintece. Oricum, pe cuvintul meu, crede-ma, ca si tot ceea ce am pus pina acum sint "melodii cintate de mine" si nu sint "hituri"[oare ce inseamna un hit pentru tine?].

 

Mda... :) haios...

Cu "hit-urile" era alta poveste.

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Mda... :) haios...

Cu "hit-urile" era alta poveste.

Sa "hit me!" daca inteleg. Incearca sa explici ce ai vrut sa spui caci altfel nu se intelege nimic.

Tu m-ai provocat - dar din pacate asta-i pacatul scrisului - nu poti avea nuante in ceea ce spui.

Repet , trebuie sa spui exact ceea ce ai de spus.

M-am oprit.

Link to comment
Share on other sites

Mai leo.. pe bune.. fa o galerie si posteaza acolo.. ne eclipsezi mancati-as.. nu mai vede nimeni rahaturile noastre.. nu mai comenteaza nimeni nimic.. pana mea :) sau continua... o sa incepem sa le trimitem pe messenger si asa vom primi comentarii... ia tu forumul.. nu ne trebuie..

 

Nu are nimeni nimic cu tine.. dar tu ce ai cu noi ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Tibi, interesant ce-ai facut tu acolo...Desi prea putin flamenco si prea mult metal...Incearca sa dezvolti tema un pic...Te astept! :)

Link to comment
Share on other sites

ieee... hai sa postam!

Cosu pusase odata pe forum un link catre o piesa "flametal" :) Flamenco+metal

Am incercat si eu sa vad ce-mi iese... mai pierd cate um pic tempo-ul dar na... soarta :)

Da! dezvolta si organizeaza piesa .. de ce nu ... se pot naste improvizatii frumoase pe armoniile de flamenco.

 

Va rog din suflet sa ma iertati dar nu ma pot abtine .. acum cativa ani am gasit o piesa pe net .. un fisier midi .. nu stiu de cine era facut .. insa am mai umblat nitel la el si iata ce a iesit .. asta pentru cei care mai au oarece retineri in privinta lipsei de expresivitate a unui fisier midi ... piesa este lucrata pe clapa, deci cu un ton de pe clapa mea ... nu suna ca la mama ei chitara dar totusi ceva ceva ... O mai postez asa ca sa-l ambitionez pe TB_TM ... :) ... si pentru cei care iubesc genul asta de muzica.

Michel___SPAIN_2003.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Geiger... move along :) fa-ti tu thread cu creatiile tale :)

 

leo2pop, astept chestii proaspete :)

 

Ok cearny - m-ai convins. O sa termin ce am inceput, cu tot riscul de a supara "o anumita parte a presei"

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

TB_TM si Geiger... va rog mai suportati-ma citeva zile si o sa dispar. E o promisiune!

Uite acum o sa va arat o tema obsedanta pentru mine, care ma urmareste de foarte mult timp. Cred ca se regaseste in vreo zece cintece de facturi diferite. Nu, nu va speriati - o sa pun numai trei din ele. Ascultati-le!

Link to comment
Share on other sites

iaca o melodie (mai bine zis idee melodica) care imi sta de mult in coasta. m-as bucura mult de niscaiva pareri "la rece" in legatura cu tonul de chitara.

Link to comment
Share on other sites

Leo.. Ce patisi mai? Forumul asta nu este al meu sau al lui Tibi.. Numai de ai posta mai rar nitzhel.. poate ar avea lumea timp sa le si asculte :) Lasa dracu promisiunea aia si STAI AICI !! Daca faci ceva de genul ala, o tai instantaneu si eu.. nu ar fi mare paguba in ciuperci cu mine, dar fara tine ar fi sigur mai naspa, pentru ca nu se prea posteaza muzica buna.. in afara de Michel nu cred ca mai e vreunul asa de darnic cu noi.. repet, nu am nimic cu tine.. si nici Tibi. Just take it easy.. o sa putem si comenta ce postezi astfel.. asa tu faci muzica, si noi te luam la suturi.. intr-adevar, foarte foarte urat din partea noastra. Personal, imi cer scuze :)

 

DMC: Great one, se repeta obsesiv, dar tot suna bine.. Keep it like that!

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

... poate ar avea lumea timp sa le si asculte :)

Ok man! :) Trebuie sa-ti spun ca exista un timp pentru tot si pentru toate. Acum e timpul sa fac asta. Eu de exemplu daca vreau sa urmaresc un chitarist sau un cintec din forum, nu mi-e greu sa o fac. [dau click pe add to favorites...si asa mai departe] Si o fac, sa stii cu fiecar in parte. Daca vreau sa ascult piesa ta "sictir" stiu unde s-o gasesc[postul 350]. Download - si gata! Nu e greu de urmarit.

Prin paleta asta larga de cintece si stiluri, nu incerc decit sa ma dezvalui voua, ma dezbrac oarecum in vazul lumii. Imi dau seama foarte bine ca oamenii pot alege o cale sau alta, adica pot asculta sau nu ceea ce pun eu aici. Dar macar pentru cei 3-4 ascultatori constanti, merita sa o fac. "Galeria" nu e relevanta deoarece cine vrea sa ascult ceva anume si este si interesat, o poate face destul de simplu. Oricine stie unde a ramas cu vizionatul. Nu cred ca e o problema nici cu comentariile pentru cine vrea sa le faca.

Stiu ca am exagerat cu cantitatea de cintece si imi cer scuze daca v-am agresat in vre-un fel, dar repet - acum e timpul sa fac asta. Daca doresti sa vorbim despre ceva anume - muzical vorbind si nu numai - o putem face fara nici o problema. Pot sa dau multe din ceea ce am acumulat. Pune doar intrebarea. Si ca sa nu intrerup sirul [ca sa nu ma dezmint] mai pun una. Ascult-o!

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Michel, m-ai facut sa ma simt ca in Spania, desi cand am fost n-am ascultat pic de muzica traditionala...Eh, vremuri grele...Foarte, foarte frumos! :)

 

Dmc, tonul chitarii este foarte bun, mie mi-a placut.Niste versuri i-ar lipsi...Pe cand sa ne asteptam la ele? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Deci sa va spun eu despre leo ( ca il cunosc de vreo 6 ani) e un tip extrem de sensibil si suparacios. Eu nu inteleg care e problema daca omu are jdemii de piese si ni le da pe de-a moaca??? Chiar tre sa ii spuneti sa isi faca forumul sau? mi se pare foarte nasoala chestia asta... cat de curand o sa ii spuneti si lui michel acelasi lucri si .. poate si mie? in fine... nu ma prind

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Din partea mea, e liber si chiar invitat sa le posteze in continuare.Nu i-am ascultat toate piesele, dar cele pe care le cunosc mi-au facut mare placere.

 

Leo, ignore the angry mob, do your stuff! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

... extrem de sensibil si suparacios...

Sigur ca da. Si mai mult decit atit cind e vorba de dreptatea mea. Si mi se pare si normal ca daca cineva te calca pe coada - sa ripostezi. Ca doar nu esti planta! Si atita timp cit nu deranjez pe nimeni, pretind sa nu fiu nici eu deranjat. Corect? Altfel... :)

Dar cred ca ar fi bine sa punem capat, acestei dispute de doi bani. Sau ajungem in strada!!! :)

Iti multumesc pentru sustinere! De asemeni si lui Baumwolle!

Take care!

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Yo're so kind!

E misto - mie mi-a placut. Dar stiu bine si eu cum e cu piesele neterminate. Adeseori nici nu-ti mai vine sa te iei de ele si ramin asa...nefinisate.

Pun si eu alt exemplu din aceiasi categorie [asa nu!] - important e actul in sine in intreprinderile astea, nu?

Ca o scuza la "steaua" si la toate cintecele cu Angelica Stoican - sint cintate in timp real. Adica tot deodata. Voce si orchestra. Grea treaba!

Bobinez la greu cintecele tale! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Inceputul unei incursiuni intr-o structura, unde am folosit la un moment dat 36 instrumente simultan. A fost o provocare pe cinste!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.