www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

long time no post, am rămas în urmă la capitolul ăsta. pun şi eu un blues trist în G minor (fiindcă d'astea nu am prea pus).

 

ma nigger :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inca o colab. via internet cu un amic din State(bass, voce si text)....

Este foarte placuta piesa iar chitara suna foate bine ...

long time no post ...

chiar ma-ntrebam ... acum rasuflu usurat ... Referitor la blues ... mai lucreaza la piesa fiindca poti si mai bine. Asta asa ca te-a laudat prea mult arosulescu .. :)

Homework - sau ce fac unii mineri cind ajung acasa de la lucru...

Prietenul meu de o viata Relu Vatuiu ....

uau ... fara cuvinte ... doamne cum isi face temele alea ... si piesa buna rau ... pacat ca nu-i scrisa "tema" pana la capat (la a 2-a piesa) .. dar o sa ai tu grija de noi .. nu-i asa? :)

 

 

ufff .. sa postez .. sa nu postez ... parca nu merge dupa cantecele voastre ... dar mai trebuie sa ia omu' si cate o pauza din cand in cand .. nu? :)

michel2233_Hurdy_Gurdy.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Initial pe"cu ochii larg inchisi", nu vroiam sa o mai pun, caci nu am mai apucat sa o trag pin'la cap- sa terminat bobina! Dar am zis - las-o domne acolo, ca poate intereseaza pe cineva! Video e numai atit, din pacate :) deci poate altceva/altadata.

Hurdy: :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

... si acum, cu ceea ce am inceput... o sa si termin. Cu un cintec in care chitara se imbina cu trompeta si taragotul. Ce a fost de zis, am zis. Azi am implinit o luna... am cintat 69 de cintece... "inregistrarile noastre", au cresccut cu 10 pagini... si cred ca a sosit timpul sa fac o "pauza" - caci trebuie sa fie loc pentru toata lumea.

O sa continui cu ceva comentarii asupra cintecelor ascultate, din momentul inscrierii mele pe forum - si ...

 

Sint prin preajma!

 

I'll be back!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

hai salut. Uite inca una ... sper sa va placa.

 

a.. fac apel catre UN OM sa isi puna naibi piesele inapoi ca de o saptamana tot ii dau tarcoale ... vreau si eu sa le aud... poate rezolva Felix chestia asta ca am inteles ca sunt prieteni . Si-apoi vreau sa fac un apel catre scoaterea batului din fund . Adica se simte o usoara tensiune pe aici si nu prea inteleg de ce? Ca sa nu mai zic de ce mi-au cetit ochisorii la topicul cu duelu ... nu mai stiu care . Hai sa nu ne mai enervam din nik . Cat despre leo.. pune mai nene piese ca iti da nima in cap! ce aveti mai frate? :)

 

ca NU iti da ... vroiam sa zic

Link to comment
Share on other sites

imi place piesa ta arosulescu ... nu comentez nimic .. multumesc ca mai dai viata acestui topic.

 

O sa se rezolve cat de curand si cu Un om ... astazi este posibil sa devina tata, daca a devenit deja ii urez din suflet sa fie fericit alaturi de noul membru al familiei sale ... sunt sigur ca este in al 9-lea cer .. sper sa aflam si noi astia fara .. cum este acolo.

 

hai Bafta!

Link to comment
Share on other sites

It is done! Check my avatar!

Stefi al meu a venit!

..............................................

"Je suis Stefi, j'ai dix heures et je suis petit.....dur, dur d'etre bebe!

 

O piesulita mica mica pentru baietelul meu!

 

sa'ti traiasca!!! :)

Link to comment
Share on other sites

It is done! Check my avatar!

Stefi al meu a venit!

 

 

si pe aceasta cale, iti urez, my friend, sa iti traiasca pushtanul si sa iti faca numai bucurii, sa mosteneasca si sa invete de la tine ambitia, daruirea in tot ce faci si virtuozitatea la chitara! Numai bine! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Pun si eu o piesa , tot un cover bineinteles dar unul frumos sper. Tomai am terminat de inregistrat si ard degetele. Recunosc ca piesa nu e trasa cap coada ci bucatzele ca nu ma tinea sa fac legatura intre pasaje prea bine dar sper totusi sa va placa.

Steve Vai - For The Love Of God tot respectul pt nenea VAI.........

steve_vai___for_the_love_of_god__marius_tabac_cover_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Pun si eu o piesa , tot un cover bineinteles dar unul frumos sper. Tomai am terminat de inregistrat si ard degetele. Recunosc ca piesa nu e trasa cap coada ci bucatzele ca nu ma tinea sa fac legatura intre pasaje prea bine dar sper totusi sa va placa.

Steve Vai - For The Love Of God tot respectul pt nenea VAI.........

 

 

salut marius... me esti un tip foarte curajos... foarte sincer mi-a placut INTERPRETAREA pe care ai facut-o tu pentru ca ai gasit un mod destul de elegant ( pentru nivelul tau vreau sa zic ) de a trece peste punctele fierbinti ale piesei. Bravo

Link to comment
Share on other sites

 

 

salut marius... me esti un tip foarte curajos... foarte sincer mi-a placut INTERPRETAREA pe care ai facut-o tu pentru ca ai gasit un mod destul de elegant ( pentru nivelul tau vreau sa zic ) de a trece peste punctele fierbinti ale piesei. Bravo

 

merci pt apreciere, ce sa fac incerc si eu pe cat pot sa ascund ca nu am viteza :) si nici acuratetze dar ce sa zic inima imi salta in piept cand vad ca totusi pot sa interpretez cat de cat o piesa ca asta a lui vai.

Link to comment
Share on other sites

salutare! nu am rezistat fara sa cant... si uite ce a iesit. o piesa care imi place mult de tot, grea, e adevarat, dar cu pasiune poate sa iasa ceva. am tras din prima si din amintiri si ma bucur de tot ce am reusit. :) bucurati-va si voi, ca e editie limitata! :)

reusita asta o consider un omagiu "fierbinte" nu atat lui Yngwie, cat celor care au incercat vreodata sa cante aceasta piesa dementiala! :)

numai bine! :(

felixanu_____far_beyond_the_sun.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.