www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Gibson Les Paul Standard Faded (tobaccoburst) Furata!


Sebi Jack
 Share

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e posibil sa pui un anunt pe un site d-asta si sa apara cu o data mai veche? ca e cam dubios anuntu. am cautat si io pe net pe siteuri de genu asta si asta e cel mai ambiguu scris. nu scrie modelu nu sunt poze cu chitara decat aia care probabil e luata de pe net. pe headstock nu scrie decat gibson si les paul. nu scrie daca e standard, classic, custom etc.

Link to comment
Share on other sites

sambata dimineata pe la 6 mi s-a facut rau ca eram foarte obosit si bausem cateva beri si am si cantat pe la mamou asa ca am luat un taxi spre casa cu chitara. toata chestia asta a fost un blackout total ptr mine. m-am trezit acasa fara chitara. cel mai probabil e la taximetristu cu care am fost. am sunat la firme de taxi am lasat numaru am zis ca ofer o recompensa ptr cine o gaseste. alta varianta ar fi sa apara la vanzare pe undeva.

 

seria o s-o aflu in curand. e ceva de genu 01xx54yy. x si y sunt doua numere pe care nu le mai stiu. are o zgarietura mica in spate pe grif care a fost acoperita si acum e neteda zona da tot se vede un pic.

 

totusi stie cineva? in special ptr admini e intrebarea asta. ar putea un admin de pe un forum sa modifice data unui post astfel incat sa para ca a fost pus mai demult?

Edited by Sebi Jack
Link to comment
Share on other sites

daca mai ai cutia de carton tre sa scrie si pe ea serial number-ul. ma gandesc ca checklistul ala pe care e trecut serial numberul il aveai in case :)

nu stii ziua in care a fost facuta chitara? ca putem calcula. oricum...da cat mai multe detalii in legatura cu chitara. sincer eu nu cred ca cel care a luat-o acum va incerca sa o vanda curand, cred ca va astepta o vreme...asa ca trebuie sa monitorizezi piata ceva vreme...vezi si la magazine second, dar ai in vedere ca tu trebuie sa probezi faptul ca e a ta si a fost furata, in eventualitatea in care o gasesti. sper sa o gasesti cu bine

Link to comment
Share on other sites

chitara era in case. a disparut cu totu. serialu o sa mi-l dea rares cand il obtine si tot el are si actele la ea.

am scris mai sus ce imi amintesc din serie. x parca era 6 da nu bag mana-n foc.

asta inseamna ca ar fi fost facuta in ziua a 166a din 2005. da nu sunt sigur.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ai uitat-o in masina.Eu am patit la fel cu camera video.Din fericire eu am recuperat-o.Incearca sa-ti amintesti cel putin compania de taximetre.De unde l-ai luat?Era statie de taximetre?Poate mai dai de respectivul p-acolo.Cred ca omu' ala nici nu-si imagineaza cat valoreaza chitara!Nasoala treaba!Inteleg ce simti!Bafta multa!Ai mare nevoie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

fa-ti frate cont, si liciteaza/cumpara. si cand trebuie sa te intalnesti cu respetivul, da-ne de stire sa ne strangem sa venim cu tine. asa te convingi daca e sau nu a ta... si daca faci asta gandeste-te ca nu ai nimic de pierdut... nu e a ta, asta e... daca e a ta... Dumnezeu sa il ierte...

Edited by Ender_Eugen
Link to comment
Share on other sites

Probabil ai uitat-o in masina.Eu am patit la fel cu camera video.Din fericire eu am recuperat-o.Incearca sa-ti amintesti cel putin compania de taximetre.De unde l-ai luat?Era statie de taximetre?Poate mai dai de respectivul p-acolo.Cred ca omu' ala nici nu-si imagineaza cat valoreaza chitara!Nasoala treaba!Inteleg ce simti!Bafta multa!Ai mare nevoie.

 

eu zic la fel, trebuie sa iti aduci aminte compania de taxi, mai ales ca acum nu prea mai circula particulari dubiosi... si daca iti aduci aminte pune politia la treaba !

Link to comment
Share on other sites

vezi sa nu...daca politia este your last resort...pregateste-te de comanda la Rares

ai putea sa incerci sa suni la politie la departamentul obiecte pierdute...si ma rog, returnate, dar nu iti face prea mari sperante.

cauta soferul ala de taxi, sau suna la sediul tuturor companiilor de taxi din bucuresti, ca poate a lasat-o la la sediu, in asteptarea unui telefon de la proprietar

Link to comment
Share on other sites

Eu nu-s pesimist de fel, dar sincer ar trebui sa ai un noroc chior s-o mai gasesti vreodata. Incearca sa-ti amintesti firma de taxiuri si poate poate ai noroc sa fie taximetristul un om cinstit. Cu politia iti dai seama ca nu faci nimic, decat in cel mai rau caz iti dau vreun sfat pretios de gen "dom`le, de acuma fii atent dom`le".

Si ideea lui ender_eugen e buna, daca aia de pe okazii sau ce era pe acolo e chitara ta, ar fi bine sa mergi sa vezi.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu-s pesimist de fel, dar sincer ar trebui sa ai un noroc chior s-o mai gasesti vreodata. Incearca sa-ti amintesti firma de taxiuri si poate poate ai noroc sa fie taximetristul un om cinstit. Cu politia iti dai seama ca nu faci nimic, decat in cel mai rau caz iti dau vreun sfat pretios de gen "dom`le, de acuma fii atent dom`le".

Si ideea lui ender_eugen e buna, daca aia de pe okazii sau ce era pe acolo e chitara ta, ar fi bine sa mergi sa vezi.

 

Din pacate s-ar putea sa cam ai dreptate :)

 

Oricum, Sebi Jack urmareste chestia cu Okazii.ro ca e tare bizara. Am citit discutiile de acolo si persoana care o vinde pare cel putin incurcata cand vine vorba de serie, model. Spunea chiar ca e modelul Brian May :) Adica....oricum ceva acolo e putred.

 

In orice caz, pe ala care a luat-o sa-l calce trenul!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.