www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reparatii Chitara


hades
 Share

Recommended Posts

Nu ca le-as face reclama, oricum nu am nici un interesa dar am primit in mail cest link, unora poate le va fi de folos unora nu....oricum mi se par niste preturi enorm de mari, dar, daca nu te pricepi si nu ai pe nimeni care sa te ajute...

 

 

http://www.guitarshop.ro/intretinere.php

 

 

 

Cantari frumoase! :)

Link to comment
Share on other sites

interesanta lista

 

pret reparat difuzor in functie de putere ?????????? 170---350 RON ???????

 

 

Puterea difurilor de chitara sau a statiilor mici tip combo este in plaja de 10W...300W

 

ar veni 10W ..................170 RON ....la bani astia cumperi doua difuri noi de 10 W la fel de proaste cum a fost originalul sau un dif bunicel de 100W /12"

 

si

 

.........300 W.................350 RON ??????????? ...la 350 RON poti sa cumperi un dif super de 12" EMINENCE la 250/300 W, NOU .! cu SPL 114 dB !! ADICA UN DIF DE CALITATE , DE MULTE ORI MAI BUN DECAT ORIGINALUL cu care a fost echipata statia..

 

 

sa zicem ca in cazul difuzoarelor nonstandard , cine stie ce constructie exotica si forma hexagonala duci la reparat caci alt dif nu incape in cutie , dar altfel ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Ghetzos
Apropo, stie cineva ceva despre domnul Cornel Ursu, lutierul guitarshop?

 

Ca sa-ti raspund la intrebare.....omul asta m-a invatat cam tot ce stiu despre chitara,si nu numai pe mine(Giurea fost Spin va spune ceva?).

Iar in ceea ce priveste reparatiile si intretinerea...he's a pro.Stiu ca nu e tocmai ieftin dar serviciile de calitate intotdeauna se platesc.Asa ca mergeti cu incredere,nu veti fi dezamagiti.

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu. Eu am auzit de d-nul Ursu de la magazin de la proguitar (pe vremea cand erau la muzica). Aveam o problema cu truss rod-ul si nu m-am bagat sa umblu. M-am dus si am intrebat, mi s-a dat nr lui de telefon, dar am avut inspiratia sa trec pe la zapada care mi-a reglat pe loc griful si doar cu multumesc frumos.

 

Atentie, nu contest in nici un caz calitatile si profesionalismul cuiva. A nu se intelege aiurea!!! Ma raportam doar la preturi, nu la altceva.

Edited by Dimitriyus
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

domnul ursu este vecin cu mine :) este intr-adevar un om cu foarte multa experienta si knowledge in domeniu avand totodata si foarte mult bun simt :)

Link to comment
Share on other sites

domnul ursu este vecin cu mine :) este intr-adevar un om cu foarte multa experienta si knowledge in domeniu avand totodata si foarte mult bun simt :)

+1,eu zic sa apreciem experienta celor care se pricep

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest guitarile
Apropo, stie cineva ceva despre domnul Cornel Ursu, lutierul guitarshop?

 

Este un f bun profesor de chitara ceea ce face sa fie cel mai bun electronist si lutier . Un om care simte muzica si mai stie sa si vindece instrumente sa le dea din nou viata este asemeni unui medic Isi face meseria in stil german dar cu preturi romanesti in functie de complexitatea interventiei . Ma bucur ca sunt printre oamenii care-l cunosc f bine si-l pot recomanda . Ve-ti fi foarte multumiti !!!!!

BUN DAR SCUMP sau SCUMP DAR BUN!!!!!!Stiu si un nr de telefon SAC!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Este un f bun profesor de chitara ceea ce face sa fie cel mai bun electronist si lutier . Un om care simte muzica si mai stie sa si vindece instrumente sa le dea din nou viata este asemeni unui medic Isi face meseria in stil german dar cu preturi romanesti in functie de complexitatea interventiei . Ma bucur ca sunt printre oamenii care-l cunosc f bine si-l pot recomanda . Ve-ti fi foarte multumiti !!!!!

BUN DAR SCUMP sau SCUMP DAR BUN!!!!!!Stiu si un nr de telefon SAC!!!!!! :)

 

Este un f bun profesor de chitara --> cel mai bun electronist si lutier

:) ...

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Bai, daca omu' o merita, poate merita si banu', deoarece calitatea se plateste.Dar nu am de unde sa stiu, deci nu ma bag.

 

Uite eu caut un lutier in Constanta de vreo 3 ani si habar nu are nimeni de asa ceva pe aici!

Link to comment
Share on other sites

Guest andreig

am si eu o problema cu chitara electroacustica, s-a dezlipit griful de cutia de rezonanta...

 

e pentru prima oara cand ma duc la reparatii cu ea si nu prea ma pricep :). din ce am citit pe aici, cel mai sigur ma duc la guitarshop, stirbei voda nr 22, e corect? din ce am citit acolo, ma incadrez la "Relipire a grifului si cutie de rezonanta crapata /acustica, 100-130". mentionez ca nu ma uit la pret, daca atata costa atata costa dar macar stiu ca face o treaba buna.

 

multumesc

 

ps: vedeti ca aveti o problema cu inregistrarea, link-ul direct de validare a contului din mail duce la o pagina cu eroare php

Edited by andreig
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Are cineva mai multe detalii despre asta: http://metalocasnica.ro/servicii.php?id=9

 

Unitatea: 23

Adresa: Str.Buzesti, nr.2, sect.1, (AG).

Telefon:

316.75.56

Sef unitate: Olteanu Marian

Profil: Reparatii instrumente muzicale, confectionat chei yale, deblocari case de bani.

 

in nici un caz nu as duce chitara la reparat la unii care pe langa asta, mai fac si chei pt yale... si deblocheaza case de bani... i think i'd rather watch a you tube tutorial... and do it myself... i think i'd rather let john mayer fix my guitar than a guy that's named Ion, smokes carpati and calls me "nepoate"...

Link to comment
Share on other sites

Guest titus

cat ma??????????????!!!!!!!!!!!!??????????

ecranare intre 100 si 170 de lei............. astia's nebuni... pai eu cer 30 lei pt asa ceva....iar pt prieteni...moca.

Link to comment
Share on other sites

Are cineva mai multe detalii despre asta: http://metalocasnica.ro/servicii.php?id=9

 

Unitatea: 23

Adresa: Str.Buzesti, nr.2, sect.1, (AG).

Telefon:

316.75.56

Sef unitate: Olteanu Marian

Profil: Reparatii instrumente muzicale, confectionat chei yale, deblocari case de bani.

 

O sa ii fac o poza ca trec pe acolo zilnic. Inchipuie-ti o bomba scorojita cu igrasie, intre 2 case vandalizate unde stau familii de tigani. In rest pare in regula :)

Link to comment
Share on other sites

Ma ... fatza de mocofanii aia de la orice magazin de calculatoare care cereau 60 RON pt instalare windos shi un rahatzel de program antispyware care era oricum free, omu ala se pricepe la ceva, dar sa fim seriosi, mana lui e la indemana profesionistilor. Numai mizicienii care se respecta ar apela la servicii asa piperate. Eu am preferat sa imi iau prima oara un jaf de chitara shi sa invatz sa o repar, chiar nu e greu. Partea cu electronica e simpla, asta e si meseria mea :) . Dureaza mai mult pana te prinzi cum sa faci reglajele. Acum sunt la partea cu personalizatu, dureaza ceva sa finisezi dar merita. Sunt foarte multe chestii la o chitara care influentzeaza sunetul, asta ma uimit cel mai tare.

Link to comment
Share on other sites

O sa ii fac o poza ca trec pe acolo zilnic. Inchipuie-ti o bomba scorojita cu igrasie, intre 2 case vandalizate unde stau familii de tigani. In rest pare in regula :)

 

Sa fie asta service-ul Ibanez? :)

 

Asteptam poze! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.