www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reparatii Chitara


hades
 Share

Recommended Posts

Am exagerat si eu. Cred ca este ceva contagios pe forum. :)

Imi cer scuze! :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest AnthraX

Revenind la subiect, am nevoie de un lutier bun prin cluj, ca am o problema cu o chitara, s-a ciobit finishul intr-o parte si n-ar strica refinisata in locul acela (daca se poate numa intr-un loc).

 

Nume, adresa, nr de telefon sunt foarte binevenite.

Link to comment
Share on other sites

Guest AnthraX
De ce nu mergi la un magazin de instrumente muzicale din Cluj sa intrebi? Cei de acolo iti pot recomanda persoana potrivita. :)

 

Ca nu trec foarte des prin cluj, si ma gandeam ca atunci cand ma duc sa ma duc la sigur.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest torres

salutare...stiu ca o sa ma injurati dar asta e ...am nevoie de ajutor, poate ma poate indruma cineva, am o chitara electroacustica si i-am pierdut locasul ptr baterie ce ma sfatuiti sa fac?? as putea sa cumpar o alta doza cu egalizator doar ca nu gasesc niciunde...:)(((

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

salut. daca nu gasesti subansamblul acela care tine bateria in interior, atunci singura solutie ar fi sa schimbi toata instalatia...

 

in acest caz, vezi ca pe calea Victoriei, peste drum in diagonala de iesirea laterala de la PIZZA HUT, exista un magazin de instrumente muzicale, desprins din fostul magazin MUZICA. nu stiu exact cum se numeste, dar nu e greu de gasit !

 

am vazut acolo la ei asa ceva. aveau si FISHMAN si parca inca un model. vezi acolo... depinde si ce bani ai. eventual poate poti apela la opiniile unei persoane care se pricepe, sa mearga cu tine si sa alegeti exact ce se potriveste la chitara ta.

 

o alta varianta ar fi sa incerci sa-ti faci singur un dispozitiv de fixare a bateriei pe care sa-l integrezi in corpul chitarei sau daca nu incape, cumva in afara ei....

 

vezi si tu care-i varianta mai buna... bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Crashtest

Unitatea: 23

Adresa: Str.Buzesti, nr.2, sect.1, (AG).

Telefon:

316.75.56

Sef unitate: Olteanu Marian

Profil: Reparatii instrumente muzicale, confectionat chei yale, deblocari case de bani.

 

Sper ca glumiti !!!Reparatii instrumente muzicale = alamit trompete si tromboane si nu glumesc!!! Nici sa nu va ganditi sa duceti vreo chitara acolo, ii stiu pe astia, n-au nici cea mai mica treaba cu chitarile !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest skr3ch

am o acustica stagg si mi s-a dezlipit intr-un colt bridge-ul ... poate sa-mi spuna cineva cu ce ar trebui sa-l lipesc?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 9 months later...
Guest Marius Raducanu

am o problema am o chitara stagg sw201N si am o crapatura intre butuc si cutie de rezonata ce pot face va rog ajutatima!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.