www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castiga Un Amplificator Vox Ad30! Participa La Concurs!


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle
Nu au fost spectatori ?

 

nu cred ca chitaristi de pe rgc.ro trebuia sa fie singuri spectatori.Cred ca mai sunt multi alti chitaristi seriosi ce nu vin pe rgc.ro.

 

Vin spectatori pentru ca sa vada vedetele in actiune , daca eram din Bucuresti venem sa-l vad pe fostul meu coleg de trupa , Josef Kappl ,ce mai face cum mai canta .Unul din cei mai buni basisti de pe la noi.

 

Ce conditii ati avut , cei ce vin din "provance" trebuie sa doarma undeva , sau rgc-isti au avut un protocol ptr casa si masa?

Alti chiar din Bucuresti presupun ca au si alte treburi , chiar neprevazute.Probleme cu transportul in comun , cu taxiul etc

 

Iata ,eu am cantat de cateva ori in Timisoara si nu m-am suparat ca nu au venit rgc-isti sa ma vada .Fiecare are probleme , treburi pe acasa , la serviciu etc .Nici eu nu ma duc la fiecare actiune muzicala din oras , mai am si alte treburi.

 

Chiar la intalniri rgc.ro nu au participat toti din Timisoara , HIX in schimb a fost prezent .

 

Fiecare dupa cum are timp si bani pentru cate un eveniment .

 

Cred ca corect ar fi sa spui ca nu mai organizezi asemenea spectacol daca tot nu vin rgc-isti .Sau ar trebui sa organizezi la Big Mamou daca acolo-i locul ideal .Nu?

 

In orice caz partea cu concursul a fost foarte buna . O relatie firma-client ,ce se bazeaza pe incredere bazata pe experientele anterioare ,trebuie cladita cu grije ea nu se formeaza asa dintr-o data de la sine.

 

Karpi, cred ca ideea de protocol pentru RGC este, din punctul meu de vedere, mult prea mult si oarecum lipsita de o baza, eu nu sunt membru al forumului decat din pura pasiune, nu urmaresc castiguri materiale sau protocoale pe la diverse evenimente.

 

Insa, eu unul vad conceptul de workshop sub zodia reclamei, si nu drept concert sau spectacol in adevaratul sens al cuvantului, desi, e drept, le poate include partial. Calin, nu-ti inteleg frustrarea; era de datoria RGC-istilor sa umple sala? Poate pierzi din vedere ca nu era un concert Cristi Gram sau Rares Totu, si ca atat Cristi Gram, cat si Rares Totu, alaturi de Kappl, Kusak si toti cei ce au prezentat un intrument/produs au facut, mai mult sau mai putin, reclama. Baumwolle, daca vrea sa urmareasca evolutiile lui Cristi Gram si Rares Totu merge la concert Phoenix si Midnight Express. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

......... Baumwolle, daca vrea sa urmareasca evolutiile lui Cristi Gram si Rares Totu merge la concert Phoenix si Midnight Express. :)

 

Cam asa ceva , dar , de exemplu si Rares si Kapple poate sa demonstreze mai liber tot felul de lickuri ce in concert poate nu le face niciodata .Kapple are munca lui in trupa Phoenix acompaneaza trupa , mai are cate un solo .Aici cei interesati puteau sa-l vada cu mai multe demonstratii , stiluri , tehnici .Fiecare instrumentist poate sa se desfasoare cum vrea el nu mai este legat de trupa , gen , stil , poate sa cante ce vrea si eu consider acest lucru interesant .

 

Poate trebuia sa faca in afara de concurs si o dezbatere pe aceasta tema sa intelega uni despre ce este vorba.

 

Pe forum toti intreaba de toate , la aceasta demonstratie "workshop" era ocazia sa intrebi vedetele direct si ti-se si demonstra pe loc .

Link to comment
Share on other sites

Guest u_morphine

Karpi a adus în discuție un aspect ce ține de particularitatea conceptului de workshop. Un "atelier de lucru" de tipul ãsta ar trebui sã fie ceva mai INTERACTIV... aviz organizatorilor, poate e o observație pertinentã de care sã ținã cont pe viitor, la evenimente similare...

Link to comment
Share on other sites

Guest u_morphine
o sa-l doara pe Calin drept in basca si pe voi la fel :)

 

Poate nu-l doare momentan, însã s-ar putea sã-l doarã mai târziu...cât despre cât ne doare pe noi ceilalți, userii acestui forum, nu mi-aº permite sã mã pronunț, suntem o categorie eterogenã, nu un personaj colectiv... :)

Link to comment
Share on other sites

Reclama-i sufletul comertului

 

Ptr asemenea demonstratii se aloca bani din fondul de reclama .

 

Cand firmele de la noi se vor alinia preturilor UE probabil va creste si interesul cumparatorilor .Deocamdata la noi multe produse sunt mai scumpe decat "afara" .

 

Pana atuncea aceste firme , reprezentante , ar trebui sa lupte sa nu-si piarda potentiali clienti in devenire .

 

Presupun ca firmele au o strategie . Dar cine stie .

 

Nu merge dupa prietenii si , sau , suparari .

Link to comment
Share on other sites

Reclama-i sufletul comertului

 

Ptr asemenea demonstratii se aloca bani din fondul de reclama .

 

Cand firmele de la noi se vor alinia preturilor UE probabil va creste si interesul cumparatorilor .Deocamdata la noi multe produse sunt mai scumpe decat "afara" .

 

Pana atuncea aceste firme , reprezentante , ar trebui sa lupte sa nu-si piarda potentiali clienti in devenire .

 

Presupun ca firmele au o strategie . Dar cine stie .

 

Nu merge dupa prietenii si , sau , suparari .

 

Exact. Merge dupa calitate, pret, servicii (post vanzare) ...

 

Acum, sincer, desi nu sunt fan Calin (adica nu mi-e chiar simpatic), as fi venit cu placere la evenimentele pe care le-a organizat fara sa lipsesc nici o secunda. Numai ca distantele, cateodata, sunt niste bariere reale.

Asa ca in loc sa va certati, mai bine ne-ati mai posvesti una alta de pe-acolo, poate niste poze, niste filmari...

 

Regret foarte mult ca nu am fost de fata, felicitari organizatorului (recte dl. Calin), dar pe de alta parte las-o mai usor... Nu au fost destui oameni in Coyotee? Poate s-au cam plictisit...

Link to comment
Share on other sites

Karpi a adus în discuție un aspect ce ține de particularitatea conceptului de workshop. Un "atelier de lucru" de tipul ãsta ar trebui sã fie ceva mai INTERACTIV... aviz organizatorilor, poate e o observație pertinentã de care sã ținã cont pe viitor, la evenimente similare...
David Spann a intrebat in fiecare zi daca vrea cineva sa stie ceva despre produsele Vox inafara de ce a prezentat el.Nimeni nu a avut nimic de intrebat,sau poate nu au inteles intrebarea.Eu am intrebat anul trecut in fiecare zi daca are cineva vreo nelamurire,si in fiecare zi,s-a intrebat un singur (si acelasi) lucru :cat costa Gibsonul.
Exact. Merge dupa calitate, pret, servicii (post vanzare) ...Acum, sincer, desi nu sunt fan Calin (adica nu mi-e chiar simpatic), as fi venit cu placere la evenimentele pe care le-a organizat fara sa lipsesc nici o secunda. Numai ca distantele, cateodata, sunt niste bariere reale.Asa ca in loc sa va certati, mai bine ne-ati mai posvesti una alta de pe-acolo, poate niste poze, niste filmari...Regret foarte mult ca nu am fost de fata, felicitari organizatorului (recte dl. Calin), dar pe de alta parte las-o mai usor... Nu au fost destui oameni in Coyotee? Poate s-au cam plictisit...
Ba oameni in Coyote au fost destui.Calin se plangea ca nu au fost destui membrii RGC
Link to comment
Share on other sites

David Spann a intrebat in fiecare zi daca vrea cineva sa stie ceva despre produsele Vox inafara de ce a prezentat el.Nimeni nu a avut nimic de intrebat,sau poate nu au inteles intrebarea.Eu am intrebat anul trecut in fiecare zi daca are cineva vreo nelamurire,si in fiecare zi,s-a intrebat un singur (si acelasi) lucru :cat costa Gibsonul.Ba oameni in Coyote au fost destui.Calin se plangea ca nu au fost destui membrii RGC

 

Eu de exemplu nu stiu ce as putea intreba in legatura cu produsele VOX la nivel de cateva intrebari , doar nu-i o dezbatere ampla .

 

Cred ca important era ca ptr. amatori curiosi ati fost acolo voi ,uni din cei mai buni instrumentisti , artisti , interpreti. Voi ati "scos " ce-i mai bun din sculele prezentate .Cred ca asta-i idea .Interpretii profi demonstreaza posibilitatile sculelor .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Si pana la urma cine a castigat?

Adica daca tot s-a promovat prin reprezentantii forumului acest atelier, de ce nu s-au prezentat castigatorii?

 

Prin deductie am priceput ca a fost vorba de ilun. Felicitari.

 

Iar anumite atitudini otravitoare si paranoice nu ma mire deloc. Mi-ar fi placut sa vin, dar timpul (cum cred ca multora de aici li se intampla) este intr-adevar o problema pentru mine.

 

Si dupa ce semne distinctive poate fi recunoscut un membru rgc? Si daca esti inscris pe rgc ce inseamna, ca esti reprezentantul unei caste? Ca nu pricep.

Link to comment
Share on other sites

eu am fost in ultima seara in club si era ceva lume, locurile pana la bar erau ocupate. la momentul cand am fost, se mutau ceva instrumente/pedale/statii si nu puteam sa stau pana incepea careva sa se produca. drept pentru care am stat vreo 10 min., am baut o apa (ca eram cu masina), am luat niste prospecte si am plecat.

a fost pentru prima data cand am fost la un workshop si pot sa va spun ca sunt dezamagit. poate ca ma ashteptam sa gasesc o bucatica din namm si nu am gasit nimic. ma pricep mult mai putin sa cant la chitara cat ma pricep la PR si publicitate.

in nici un caz un workshop nu trebuie organizat asa. in primul rand ca nu se publiciteaza cei care canta ci marca/marcile prezente. cei care sunt platiti sa cante, oricat ar fi de buni, nu fac decat sa demonstreze capacitatile produselor promovate cu ajutorul talentului lor. nu ne intereseaza daca au mancat, au baut sau au facut pipi, daca au chef sa cante sau nu, sunt platiti sa prezinte niste produse (daca vor sa fie admirati pe ce canta, sa dea concert cu bilete). care produse trebuie sa se afle pe scena dar ar trebui sa fie "pipaibile" si intr-o zona expozitionala. ma asteptam sa vad produsele vox, eventual niste oferte de pret, sa fie cineva care sa poata da detalii despre produse, sa le explice performantele. poate chiar posibilitatea de a le incerca. nimic din toate acestea.. se dadeau niste prospecte si tricouri gratuite iar baiatul ala care le dadea a fost chiar mirat ca nu vreau un tricou.

sunt nume venerate pe aici de care, eu, unul, habar nu am, nu am auzit in viata mea de ei, chiar daca au trecut 25 de ani de cand caram staii pe la concertele SemnalM sau Rosu si Negru. ii felicit pentru performante dar nu voi sta la un workshop de promovare a unor produse mai mult de 10 minute fara sa vad ceva semnificativ.

probabil ca acest workshop se adreseaza numai initiatilor care stiu deja totul despre produsele prezentate. daca eu nu as sti nimic despre nu-stiu-ce pedala/statie/chitara, ce dreak sa intreb despre ea???? poate am destui bani sa o cumpar daca mi se pune pata, dar ar trebui sa o vad mai intai de aproape, nu sa incerc sa o ii zaresc butoanele pe scena, pe jos.

am o cu totul alta imagine despre ceea ce ar trebui sa reprezinte un asemenea workshop si cred ca la organizare ar trebui folositi profesionsti de marketing, PR si publicitate. daca vox vrea vanzari, ar trebui sa vanda si aici ca si pe pietele consacrate.

Edited by kapak
Link to comment
Share on other sites

Guest u_morphine

Din moment ce particularitãțile organizatorice ale workshop-ului de la Bucureºti provoacã încã vii dezbateri, cred cã nu ar fi lipsit de interes sã vedem ce se întâmplã în curtea vecinului nostru situat ceva mai la Vest...

E vorba despre târgul de muzicã budapestan ºi expoziția de echipamente muzicale Soundquest & RegiON, eveniment asociat unei conferințe a profesioniºtilor în domeniu, cu participare din peste 30 de state europene. Ideea unui "forum regional" care sã suplineascã absența unor contacte sistematice ºi a unor rețele transfrontaliere de facilitare a schimbului de programe în industria muzicalã europeanã a adus la aceeaºi masã a dezbaterilor artiºti, cronicari muzicali, manageri de cluburi, impresari, producãtori, organizatori de mari spectacole ºi publicul larg...

"Sub sloganul Muzica te face fericit, cei peste o sutã de participanți invitați în acest octombrie din Franța, Germania, Austria, Finlanda, Norvegia, Suedia, Danemarca, Olanda, Luxemburg, Belgia, Spania, Italia, Lituania, Letonia, Estonia, Slovacia, Croația, Cehia, Polonia, Ucraina, Slovenia, Serbia, România, Bulgaria, Turcia, Grecia, Portugalia, Elveția, Marea Britanie, Irlanda au putut discuta despre influența contextului economic asupra industriei muzicale, despre export ºi proiecte europene.

Seara a fost rândul artiºtilor sã concerteze în cluburi celebre de jazz sau rock ca Godor Club sau Kultea Caffe, cu o prezențã marcatã de vecinãtãțile euroregionale: Ungaria, Cehia, Slovacia, Slovenia, România, Polonia ºi mai îndepãrtata Grecie.

Cu sprijinul Institului Cultural Român din Budapesta, participarea României a fost masivã la ediția secundã a Soundquest&RegiON: dintre artiºti, Horia Dumitrache ºi T_Jazz Group din Suceava, iar dintre profesioniºti, Doru Ionescu, realizator muzical la TVR, Marius Chivu, cronicar la Dilema, Tinu Vidaicu de la Management Club ºi ªerban Nițã de la Diesel Club din Cluj" (surse: http://www.adevarul.ro/articole/soundquest...festival/329138

http://www.icr.ro/filiale/evenimente_a.php...;cod_filiala=25 ).

 

Offtopic: T_Jazz Group din Suceava este "continuatorul" proiectului trupei de jazz TeachersBlue Experience, ceva mai cunoscutã aici pe forum (http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=4497). Din actuala componențã a trupei fac parte muzicieni remarcabili: Marius VRÎNCEANU / Moor (chitarã), Daniel DRAGOMIRESCU (chitarã),

Dan SAGHIN (bass), Lucian RUSU (tobe, percuție). Detalii despre biografiile individuale ale artiºtilor gãsiți aici: http://www.orasulsuceava.ro/blog/author/bobby-stroe/

Link to comment
Share on other sites

@kapak: dar la alte workshop-uri ai asistat? :) daca este primul, inseamna ca nu ai termen de comparatie decat cu ceea ce se gaseste in imaginatia ta. la aceste workshop-uri se invita personalitati (aia batranii au cam disparut iar astia mai tineri sunt atat de cunoscuti "CAT NE PERMITE SISTEMUL ACTUAL" la care, din pacate, AICI, trebuie sa ne racordam si care, cred eu, mai degraba, iti creaza nemultumirile anuntate de tine!) care "fac sa sune" instrumentele prezentate, pentru a atrage cumparatorii mai mult sau mai putin avizati si a le crea un oarece interes pentru marfa respectiva (sa nu uitam ca aceasta marfa este etalata in magazinele mc music si se poate proba la cerere iar in cazul de fata nu s-a organizat o expozitie de tip namm ci doar un simplu workshop!).

ca parere personala, nu pot decat sa apreciez pozitiv incercarea mc music de a realiza acest workshop, deorece putina lume realizeaza eforturile depuse si greutatile intampinate in organizarea unei asemenea actiuni de catre o singura firma prezentatoare. desigur, actiunea este perfectibila si poate ca pe viitor vom avea mai multe lucruri de vazut si de laudat.

oricum, numai de bine. :)

Link to comment
Share on other sites

a fost pentru prima data cand am fost la un workshop [.........}in nici un caz un workshop nu trebuie organizat asa.
Romanul,supraomul care se pricepe la toate,dar doar de pe margine.De unde stii tu cum trebuie organizat un workshop daca nu ai fost niciodata la unul?Poate lucrezi in PR,poate stii sa organizezi evenimente.Asta e altceva.Zici ca vroiai o bucatica de namm.Ai fost vreodata la namm,ca sa vezi cum e acolo?sau macar la Frankfurt? sa stii ca la namm si Frankfurt canta multi artisti cu renume,care apar la standurile unde au contracte sau uneori artisti cu renume sunt comisionati sa tina workshopuri.Fara a avea pretentia de vreo comparatie intre noi si ei,am vazut demonstratii (workshopuri) cu Eddie Van Halen,Steve Vai,Joe Satriani,George Lynch,Jennifer Batten,Hiram Bullock,TM Stevens,Andy Timmons,Govan Guthrie,Geoff Whitehorn,MichaelAngelo Batio sau alti artisti mai putin cunoscuti,dar FOARTE buni,Ricky Garcia,Sorin Badin,Harry Linn,Horia Crisovan.Mai exista o alta categorie,cea de demonstratori profesionisti,clinician,cum se spune in state.Din aceasta categorie fac parte Freddy de Marco,care a fost anul trecut,si David Spann,care a fost anul acesta,ei sunt angajati la Vox,si merg din tara in tara,cantand acelasi program.Sa stii ca pe "pietele consacrate"cum le numesti tu,Vox prezinta acelasi program,cu acelasi artist demonstrator.Spui ca de numele noastre nu ai auzit (desi eu am cantat si la Semnal M),dar daca de numele lui Iosif Kappl nu ai auzit,something's really wrong.Produsele Vox sunt pipaibile in oricare dintre cele 5 magazine ale MC Music,la workshop au fost doar audibile:) Faptul ca tu ai prins chiar cele 10 min cand se schimbau sculele e regretabil,dar din pacate conditiile de la Coyote,unde e doar o scena,nu au permis altfel de setup.De altfel timpii morti au fost foarte putini pentru volumul de artisti si programe diferite care s-au desfasurat pe aceeasi scena.Mai vreau sa adaug ca sunt artist demonstrator Marshall din 1992,am lucrat pentru Marshall Austria si Ungaria pana in 1998,am aparut pe 2 compilatii cu sounduri editate de Marshall,alaturi de nume ca Geoff Whitehorn (Paul Rodgers,Procol Harum) sau Dave Killminster (Roger Waters),asa ca am fost la ceva workshopuri la viata mea.
Din moment ce particularitãțile organizatorice ale workshop-ului de la Bucureºti provoacã încã vii dezbateri, cred cã nu ar fi lipsit de interes sã vedem ce se întâmplã în curtea vecinului nostru situat ceva mai la Vest...E vorba despre târgul de muzicã budapestan ºi expoziția de echipamente muzicale Soundquest & RegiON, eveniment asociat unei conferințe a profesioniºtilor în domeniu, cu participare din peste 30 de state europene. Ideea unui "forum regional" care sã suplineascã absența unor contacte sistematice ºi a unor rețele transfrontaliere de facilitare a schimbului de programe în industria muzicalã europeanã a adus la aceeaºi masã a dezbaterilor artiºti, cronicari muzicali, manageri de cluburi, impresari, producãtori, organizatori de mari spectacole ºi publicul larg... "Sub sloganul Muzica te face fericit, cei peste o sutã de participanți invitați în acest octombrie din Franța, Germania, Austria, Finlanda, Norvegia, Suedia, Danemarca, Olanda, Luxemburg, Belgia, Spania, Italia, Lituania, Letonia, Estonia, Slovacia, Croația, Cehia, Polonia, Ucraina, Slovenia, Serbia, România, Bulgaria, Turcia, Grecia, Portugalia, Elveția, Marea Britanie, Irlanda au putut discuta despre influența contextului economic asupra industriei muzicale, despre export ºi proiecte europene.Seara a fost rândul artiºtilor sã concerteze în cluburi celebre de jazz sau rock ca Godor Club sau Kultea Caffe, cu o prezențã marcatã de vecinãtãțile euroregionale: Ungaria, Cehia, Slovacia, Slovenia, România, Polonia ºi mai îndepãrtata Grecie.Cu sprijinul Institului Cultural Român din Budapesta, participarea României a fost masivã la ediția secundã a Soundquest&RegiON: dintre artiºti, Horia Dumitrache ºi T_Jazz Group din Suceava, iar dintre profesioniºti, Doru Ionescu, realizator muzical la TVR, Marius Chivu, cronicar la Dilema, Tinu Vidaicu de la Management Club ºi ªerban Nițã de la Diesel Club din Cluj" (surse: http://www.adevarul.ro/articole/soundquest...festival/329138 http://www.icr.ro/filiale/evenimente_a.php...;cod_filiala=25 ).Offtopic: T_Jazz Group din Suceava este "continuatorul" proiectului trupei de jazz TeachersBlue Experience, ceva mai cunoscutã aici pe forum (http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=4497). Din actuala componențã a trupei fac parte muzicieni remarcabili: Marius VRÎNCEANU / Moor (chitarã), Daniel DRAGOMIRESCU (chitarã), Dan SAGHIN (bass), Lucian RUSU (tobe, percuție). Detalii despre biografiile individuale ale artiºtilor gãsiți aici: http://www.orasulsuceava.ro/blog/author/bobby-stroe/
Am fost doar o singura zi la acest targ budapestan,e drept,nu cu celebra delegatie oficiala a Romaniei,ci am tinut o scurta clinica la Gibson.Aproape nimic nu semana cu acest pompos si sforaitor comunicat de presa.De altfel si anul trecut am fost si a fost tot subtire.vorba aia,"restul e can-can"
Link to comment
Share on other sites

in primul rand va cer scuze, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. stratman are dreptate, m-am referit la ceea ce era in imaginatia mea, la ceea ce m-am asteptat eu sa gasesc acolo.

totusi, imi sustin parerea ca o chestie intinsa pe 3 zile, fara produse expozate, nu aduce beneficii comerciale. sunt sigur ca a fost foarte interesant din foarte multe puncte de vedere, nu cred, insa, ca va duce la cresterea vanzarii produselor.

 

midnight rider> chiar nu am vrut sa te supar. vreau sa te rog ceva> ai putea sa imi dai versurile de la "Padurea mea inteleapta" ? de cate ori i le-am cerut lui merca, ma trimitea la stefan iar asta nu a avut chef niciodata sa mi le dea. eu aveam o inregistrare extrem de proasta pe o caseta. din cate stiu eu, melodia nu a aparut pe nici un disc.. dar nu sunt foarte la curent cu ce a aparut dupa 1990.

multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

nu trebuiau toti participantii sa primeasca un tricou vox? io sunt un participant si nu am primit. Ce uameni...stricati vise...Nu`i frumos asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Wokshop , demonstratii etc

 

acestea sunt organixzate ptr "nehotarati" ca si campania electorala .

 

Un chitarist care stie ce-i trebuie nu se duce , eventual daca-i invitat ca sa se produca pe BANI , sa se vanda sculele.

 

Acesti multi priceputi in toata lumea cred si sunt coinvinsi ca experienta si soundul se cumpara , si dau bani cau mare bucurie sa obtina ce vor .Nu le place cumpara altceva si tot asa , merg la demonstratii incerca scule , discuta pe forum si cheltuie bani , muulti bani .Asta-i tot .

 

Un chitarist canta si la o roata de bicicleta , si tot bine suna .

 

Sunt bune demonstratiile , chitaristi mai fac un ban , ceilalti care oricum n-o sa cante niciodata ca lumea ,scot banul si sunt fericiti ca acum au intrat in randul artistilor .

 

Am auzit statii de tot felul , la chitarist slab toate suna prost , si invers statii vai si amar dar la un chitarist suna .

 

Daca era in timisoara ma duceam cu drag sa-l vad pe Rares si pe Kapll sa mai scmbam o vorba , sa mai aud ce canta .Mai vedeam care mai canta la chitara pe la noi pe cine nu cunosc si iesea o seara placuta .

Cat despre scule , nu ma intereseaza .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
nu trebuiau toti participantii sa primeasca un tricou vox? io sunt un participant si nu am primit. Ce uameni...stricati vise...Nu`i frumos asa ceva.

 

Am avut treaba... dar maine o sa primesti tricou prin curier.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

E cazu sa vada toti forumistii cum au prestat colegii lor, sa nu existe discutii. So, I give you:

 

Hututui:

 

Ilun:

 

Claudiu87:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.