www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castiga Un Amplificator Vox Ad30! Participa La Concurs!


Cosu
 Share

Recommended Posts

Felicitari finalistilor!Te vedeam printre finalisti.

S-a punctat si altceva inafara de viteza.N-am considerat ca e concurs de inghesuit cat mai multe note pe un acord,faptul ca (oarecum) notele alea sunt din aceeasi tonalitate nu implica ca ar fi si bine alese.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

S-a punctat si altceva inafara de viteza.N-am considerat ca e concurs de inghesuit cat mai multe note pe un acord,faptul ca (oarecum) notele alea sunt din aceeasi tonalitate nu implica ca ar fi si bine alese.

Multumesc pt increderea celor ce asteptau un rezultat mai bun din partea mea, insa am incredere in judecata domnului rares totu, este un tip extraordinar, am avut placerea sa-l cunosc la un concurs RGC anterior,am ramas uimit cand mi-a povestit ca a dat mana cu malmsteen.Trebuie sa recunosc insa, atunci era mai entuziasmat de ceea ce cantasem.Din pacate intre timp observ ca si-a schimbat parerea despre virtuozitatea chitaristica, considarand-o "inghesuit de note pe un acord".

Numai bine.

Edited by Malmsteen
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Multumesc pt increderea si asteptarile celor ce asteptau un rezultat mai bun din partea mea, insa am incredere in judecata domnului rares totu, este un tip extraordinar, am avut placerea sa-l cunosc la un concurs RGC anterior,am ramas uimit cand mi-a povestit ca a dat mana cu malmsteen.Trebuie sa recunosc insa, atunci era mai entuziasmat de ceea ce cantasem.Din pacate intre timp observ ca si-a schimbat parerea despre virtuozitatea chitaristica, considarand-o "inghesuit de note pe un acord".

Numai bine.

 

Muzica nu e un sport de performanta...

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui
si mie mi-a placut tot de malmsteen sireaku!

 

sa nu ma inteleaga cumva ilun gresit. vroiam sa spun ca malmsteen merita sa fie in locul meu (adica in coada clasamentului :)

 

:) uite asa ramane omul somer...

Edited by hututui
Link to comment
Share on other sites

Guest Granata
Muzica nu e un sport de performanta...

E adevarat, insa nu cred ca virtuozitatea exclude feelingul sau invers. Si oricum putina toleranta si deschidere nu strica nimanui...

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

dragii mei, a fost super!!!!

am gresit niste chestii banale, lucru care nu se intampla cand cantam acasa, dar m-am simtit extraordinar pe scena. mai ales ca David Swan mi-a bagat chitara prin setup-ul lui. suna de mureai.....ce sa-i faci, sunt un amator si a fost prima data cand am urcat pe o scena...e greu sa canti live....dar super tare....

dupa aia a venit ilunake, care a cantat bine, sigur pe el, chiar relaxat. dupa aia a venit claudiu 87 si a facut senzatie.

de greuceni nu mai zic, au cantat toti bine, in frunte cu americanu'. it's a matter of attitude-asta trebuie sa mai invatam noi ca romani, inafara de studiu...

 

acasa am probat cubuletzu si sunt super multumit de el. suna incredibil de bine penru cei 5 watti ai lui, efectele sunt ok, foarte misto calibrat, pot sa il iau cu mine in munti (are si slot ptr baterii) si leaga foarte bine.

 

i-am cunoscut pe cosu, cearny si ilun si le-am facut capul calendar...in rest tacere... :)

 

mai las si pe altii sa scrie...

Link to comment
Share on other sites

Guest Granata
dragii mei, a fost super!!!!

am gresit niste chestii banale, lucru care nu se intampla cand cantam acasa, dar m-am simtit extraordinar pe scena. mai ales ca David Swan mi-a bagat chitara prin setup-ul lui. suna de mureai.....ce sa-i faci, sunt un amator si a fost prima data cand am urcat pe o scena...e greu sa canti live....dar super tare....

dupa aia a venit ilunake, care a cantat bine, sigur pe el, chiar relaxat. dupa aia a venit claudiu 87 si a facut senzatie.

de greuceni nu mai zic, au cantat toti bine, in frunte cu americanu'. it's a matter of attitude-asta trebuie sa mai invatam noi ca romani, inafara de studiu...

 

acasa am probat cubuletzu si sunt super multumit de el. suna incredibil de bine penru cei 5 watti ai lui, efectele sunt ok, foarte misto calibrat, pot sa il iau cu mine in munti (are si slot ptr baterii) si leaga foarte bine.

 

i-am cunoscut pe cosu, cearny si ilun si le-am facut capul calendar...in rest tacere... :)

 

mai las si pe altii sa scrie...

 

Felicitari, sunt convins ca a fost super si la cum canti sunt  surprins ca nu ai trupa. Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

dragii mei, a fost super!!!!

 

dupa aia a venit ilunake, care a cantat bine, sigur pe el, chiar relaxat.

dupa aia a venit claudiu 87 si a facut senzatie.

 

Intr-adevar , a fost super !

Ilun a cam tremurat pe la inceput, dar s-a descurcat foarte bine, si Claudiu ce sa mai zic....

decat, ca si alta data, palaria jos :)

Oricum, felicitari, celor trei castigatori !

Link to comment
Share on other sites

1. Felicitari participantilor la concursul organizat de noi!

2. In cateva, prestatiile finalistilor vor fi postate aici, au fost exceptionali toti trei, decizia a fost greu de luat.

3. Au fost prezenti 2, 3 RGC-sti pe seara la manifestarea organizata. Interes zero pentru greii de pe acest forum. Probabil, artistii prezenti la actiunea noastra nu sunt suficient de valorosi pentru RGC-sti. E mai k lumea la Big Mamou!

4. Fara durere in suflet, acest forum este mort pentru mine! Numai bine adminilor, care nici macar nu s-au obosit sa anunte castigatorii! Sa fie cumva oftica?

5. Toti cei din provincie care au aparticipat la concurs vor primi tricouri VOX prin Fan Courier saptamana urmatoare, asa cum am promis.

6. La revedere Cosu&co!

Link to comment
Share on other sites

Citesc si nu inteleg. Mai citesc si maine dimineata poate inteleg atunci.

Tu si Cearny ati stat cam doua ore la eveniment, e greu sa intelegieti! Esti cumva chitarist? Sau doar un analist? Probabil Polymoog va socat cat de bine canta la chitara, fara Seymour Duncan! Cat despre Gram, nu prea ati fost acolo, poate pierdeati un meci la tv or something else...

De data asta, chiar este ultima mea prezenta aici!!!!

Edited by Calin
Link to comment
Share on other sites

felicitari mcmusic pt acest eveniment si pt premiile acordate...am trait o senzatie noua, m-am suit pe scena la proba si am zis ca o sa fie ca si in alte dati cand a trebuit sa cant, insa cand a inceput concursul pr-zis mi-am dat seama ca n-am "coechipierii" langa mine ca sunt singur p scena :) una peste alta a fost misto, claudiu a bagat meserie, sunt ff bucuros ca l-am cunoscut p hututui el fiind unul din userii pe care-i ascult cu placere aici p rgc...imi pare ff rau insa ca n-am putut sa stau sa asist la tot evenimentul pt ca aveam un tren de prins...deh, la anu...

Link to comment
Share on other sites

3. Au fost prezenti 2, 3 RGC-sti pe seara la manifestarea organizata. Interes zero pentru greii de pe acest forum. Probabil, artistii prezenti la actiunea noastra nu sunt suficient de valorosi pentru RGC-sti. E mai k lumea la Big Mamou.

 

Nu vad legatura dar asta e.Multa sanatate mai Calin :)

 

Felicitari tuturor participantilor :)

Edited by Un Tobar
Link to comment
Share on other sites

3. Au fost prezenti 2, 3 RGC-sti pe seara la manifestarea organizata. Interes zero pentru greii de pe acest forum. Probabil, artistii prezenti la actiunea noastra nu sunt suficient de valorosi pentru RGC-sti. E mai k lumea la Big Mamou!

Îți înțeleg frustrarea dar:

1. Nu acuza oamenii cã nu au fost! Acuzã-te pe tine cã nu ai reuºit sã le stârneºti interesul.

2. Nu aduce vorba de locații care nu au legãturã cu evenimentul tãu. Ce doreºti sã facã cei de la Big Mamou? Sã-ºi cearã scuze cã existã?

 

... eu am fost la eveniment. Dacã ții neapãrat pot face ºi un review :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

si uite asa, se transforma in ceva urat un eveniment frumos si foarte rar la noi in tara ... parca avem pe dracu in noi...

 

 

ce importanta are ca nu au fost greii forumului ( care or fii aia ?) sau ca admini, nus ce nu au facut ?

 

vorba lui cyfer ... forumul asta e mort pt ca nu ne-ai facut sa fim mai interesati de acest eveniment ?

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Nu au fost spectatori ?

 

nu cred ca chitaristi de pe rgc.ro trebuia sa fie singuri spectatori.Cred ca mai sunt multi alti chitaristi seriosi ce nu vin pe rgc.ro.

 

Vin spectatori pentru ca sa vada vedetele in actiune , daca eram din Bucuresti venem sa-l vad pe fostul meu coleg de trupa , Josef Kappl ,ce mai face cum mai canta .Unul din cei mai buni basisti de pe la noi.

 

Ce conditii ati avut , cei ce vin din "provance" trebuie sa doarma undeva , sau rgc-isti au avut un protocol ptr casa si masa?

Alti chiar din Bucuresti presupun ca au si alte treburi , chiar neprevazute.Probleme cu transportul in comun , cu taxiul etc

 

Iata ,eu am cantat de cateva ori in Timisoara si nu m-am suparat ca nu au venit rgc-isti sa ma vada .Fiecare are probleme , treburi pe acasa , la serviciu etc .Nici eu nu ma duc la fiecare actiune muzicala din oras , mai am si alte treburi.

 

Chiar la intalniri rgc.ro nu au participat toti din Timisoara , HIX in schimb a fost prezent .

 

Fiecare dupa cum are timp si bani pentru cate un eveniment .

 

Cred ca corect ar fi sa spui ca nu mai organizezi asemenea spectacol daca tot nu vin rgc-isti .Sau ar trebui sa organizezi la Big Mamou daca acolo-i locul ideal .Nu?

 

In orice caz partea cu concursul a fost foarte buna . O relatie firma-client ,ce se bazeaza pe incredere bazata pe experientele anterioare ,trebuie cladita cu grije ea nu se formeaza asa dintr-o data de la sine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.