www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castiga Un Amplificator Vox Ad30! Participa La Concurs!


Cosu
 Share

Recommended Posts

In cadrul M&C 2007 Workshop se desfasoara un concurs ce are ca mare premiu un amplificator VOX AD30 oferit de M&C Music

 

Cum il poti castiga?

 

Descarca negativul de mai jos, foloseste-l ca suport pentru improvizatia ta si uploadeaza-l pe aceasta pagina.

 

Cine are voie sa participe?

 

Orice utilizator al forumului RGC.ro indiferent de numarul de posturi detinute sau de vechimea sa.

 

Ce instrumente pot folosi ?

 

Doar chitara electrica sau acustica.

 

Pana cand ma pot inscrie?

 

Data limita pentru inscriere este Duminica 7 Octombrie 2007

 

Cine decide castigatorul?

 

Un juriu compus din Calin Ilie, Rares Totu si Cosmin Dumitru va alege 3 finalisti. Cei trei finalisti vor interpreta live compozitiile lor in cadrul workshopului din perioada 9-11 Octombrie. DETALII despre Workshop AICI

Marele castigator va fi ales din cei 3 de David Spann, invitatul special din partea VOX USA.

 

 

Mai exista si alte premii?

 

 

Locul 1 - Vox AD30VT

Locul 2 - Vox AD15VT

Locul 3 - Vox DA5

 

 

Ce trebuie sa mai stiu?

 

Interpretarile trebuie sa fie facute de o singura persoana si sa fie perfect reproductibile live. Persoana ce apare pe inregistrare trebuie sa fie aceeasi cu cea care se va prezenta la finala.

 

Daca mai aveti nelamuriri va rog sa le postati in cadrul acestui topic.

 

MULT SUCCES!!!

 

ultima modificare 5 Octombrie 2007

 


Concurs_Workshop_M_C2007_negativ_.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest arosulescu

da ce domne vipurili nu e tot oameni ? ei n-are nevoi? ....

 

mie imi strica o statie in plus ? uite cum facem ... eu promit ca nu ma bag dar tu , draga ontz ,promite-mi ca vei fi printre cei trei finalisti ... a? ce zici ?

 

 

hai ma ca glumesc ... si eu as fi mai bucuros sa aflu ca l-a castigat un copil care n-are pe ce canta.

 

le doresc succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

totusi..ar fi laudabil din partea celor cu peste 15 ani de chitara sa nu se bage.... si sa lase locul unuia cu 2-3 ani care nu are pe ce canta...parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

da ce domne vipurili nu e tot oameni ? ei n-are nevoi? ....

 

mie imi strica o statie in plus ? uite cum facem ... eu promit ca nu ma bag dar tu , draga ontz ,promite-mi ca vei fi printre cei trei finalisti ... a? ce zici ?

 

 

hai ma ca glumesc ... si eu as fi mai bucuros sa aflu ca l-a castigat un copil care n-are pe ce canta.

 

le doresc succes!

 

 

glumeam, dude :) Oricum nu ma bag ca nici nu cant cine stie ce, si nici nu as avea nici o sansa in fata monstrilor sacri :( si cred ca tu ai statii mult mai bune ca aia :) In fine, succes tuturor! Chiar daca ar da norocul peste mine cu chestia asta (not the case) n-as avea timp anu asta sa vin pana-n bucale :)

Link to comment
Share on other sites

Super dragut concursul , cred ca o sa imi storc un pic mintea pe negativul acela .. :)

Si daca o sa castig ( e un daca pe acolo ) , o sa il donez pentru ca nu am nevoie de premiu , sunt multumit de sculele mele ... dar unde o sa fie finalul in ce orash ?

Link to comment
Share on other sites

Bucuresti

Putin mai multa indrumare din partea cuiva ar fi dragut ... sau cine e din valcea si vrea sa mearga acolo sa ma recruteze si pe mine ...

Link to comment
Share on other sites

Duel 44. :)

Bafta tuturor!

 

 

daca a mai fost folosit intr-un duel n-ar fi normal sa fie pus un alt BT, "virgin"? mai ales acum, la inceput cand inca nu s-au aruncat prea multi sa improvizeze pe el... cei care au participat la duelul 44 ar fi putin favorizati..., iar altii ar putea folosi din plin o sursa de inspiratie - ceea ce ar face competitia un pic artificiala, scremuta... ma rog, punctul meu de vedere... bafta participantilor!

Link to comment
Share on other sites

Guest john_preston

intrebare pt juriu: bt e destul de lent. e ales special ca sa nu mai se faca pe tot bt-u arpegieri de 3 min care nu au sens si sunt al dracu de repetitive? se vrea in sfarsit feeling sau cel putin muzica? :-/ cam pe ce ar trebui sa ne axam... feeling sau shredding ? ca la majoritatea duelurilor tot ce aud la castigatori.... la majoritatea castigatorilor sunt arpegieri a la malmsten. deci ..... cam ce se cere? ce este de preferat? muzica sau virtuozitate? :-/

Link to comment
Share on other sites

intrebare pt juriu: bt e destul de lent. e ales special ca sa nu mai se faca pe tot bt-u arpegieri de 3 min care nu au sens si sunt al dracu de repetitive? se vrea in sfarsit feeling sau cel putin muzica? :-/ cam pe ce ar trebui sa ne axam... feeling sau shredding ? ca la majoritatea duelurilor tot ce aud la castigatori.... la majoritatea castigatorilor sunt arpegieri a la malmsten. deci ..... cam ce se cere? ce este de preferat? muzica sau virtuozitate? :-/

Ar trebui sa te axezi pe muzica. Cum o canti e strict treaba ta si nu a altora. Nu ti se impune nici un stil, nici o tehnica si nici un artificiu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.