www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme cu siteul


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Care a fost faza cu redirect-ul de azi dimineata catre www.gnckampus.com?

 

Da

 

si eu am patit azi noapte , nu am putut intra in rgc.ro /forum

 

intra ceva site turcesc , apoi am mai incetrcat din "blog-urile" , adrese de pe pagina de l ainceput , unele se deschideau , pe altele a-mi intrau otomani

 

Expansia Otomana ?....

 

 

am curatat tot ce se putea in Windows si tot se bagau turcii .

 

Pana la urma m-a anuntat Windows-ul ca este un site nesigur etc...

 

acum de la serviciu am incercat si vad ca nu maii apar turcii

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Da am avut probleme destul de neplacute. Investigam.

Daca apar orice fel de disfunctionalitati va rog sa postati aici.

:) Hack sa fi fost?

BTW, Cosule iti merge messengeru'??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

daca fac o greseala de gramatica nu pot sa modific un mesaj dacat imediat dupa ce l-am scris (nu se poate dupa o zi sau mai tarziu)

 

nu exista o modalitate de a vedea tot lantul de mesaje cu intregul continut pe o pagina (sau cel putin nu stiu eu cum se face), ma refer la mesaje in sine, nu doar la titluri

Link to comment
Share on other sites

Method Not Implemented

 

POST to /index.php not supported.

Microsoft-IIS/6.0 Server at forums.rgc.ro Port 80

 

Mesaj aparut cand am incercat sa dau reply la topicul cu emo. Asta dupa ce deja dadusem un reply, dar nu mergea sa-l editez.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

De fiecare data cand deschid mai mult de 5 taburi de RGC in IE7, incepe sa mearga greu. Intr'un final se blocheaza si trebuie sa'l inchid. De la un timp se intampla constant, indiferent de existenta sau lipsa altor pagini. Numai la RGC imi face figuri.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu folosesc XP (blestemata fie ziua, de ce n-am pus Ubuntu nu stiu) si Mozilla Firefox (stiu, se poate mai bine, dar nu am chef). Problema este ca nu pot downloada mp3 urile ce apar in diversele posturi. Daca dau "save link as ..." imi apre ca nume de fisier fisier "index" tip "html". Daca dau dublu click se deschide o noua fereastra care imi cere Quick Time (pe care evident refuz sa-l instalez cu incapatanare).

 

Cum pot downloada fisierele mp3 direct din browser?

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
Daca dau "save link as ..." imi apre ca nume de fisier fisier "index" tip "html".

poti sa-l salvezi asa si apoi sa-i schimbi extensia in .mp3 si merge :)

Link to comment
Share on other sites

La anumite posturi (n'am gasit vreo regula...) trebuie sa merg cu cursorul si pe orizontala nu numai pe verticala; ca sa citesc tot ce scrie... :)

 

situl este lucat cu procente, nu cu unitati fixe de masura ... de aceea dak redimensionezi browserul se redimensioneaza si continutul astel incat sa incapa. in schimb unele lucruri nu se pot redimensiona .... cum ar fi imaginile si animatiile flash(de exemplu bannerele cu mcmusic si proguitar) ...

 

fa un expeiment: redimensioneaza fereastra pe orizontala pana ce se "intalnesc" bannerele MCmusic so proguitar, dak continui sa micsorezi fereastra pe orizontala ai sa vezi ca apare si o bara de derulare jos.

 

ceea ce patesti tu e ca dai peste o semnatura formata din imagini care pe rezolutia ta depasesc marginea munitorului ... imaginile nu pot fi redimensionate deci tot situl se lungeste pe orizontala ca sa incapa. ceea ce inseamna ca si textul se rearanjeaza, si tu trebuie sa derulezi pe orizontala ca sa vezi tot postul...

 

sper ca am fost destul de inteligibil

 

cheers, mega

Edited by mega.deb
Link to comment
Share on other sites

situl este lucat cu procente, nu cu unitati fixe de masura ... de aceea dak redimensionezi browserul se redimensioneaza si continutul astel incat sa incapa. in schimb unele lucruri nu se pot redimensiona .... cum ar fi imaginile si animatiile flash(de exemplu bannerele cu mcmusic si proguitar) ...

 

fa un expeiment: redimensioneaza fereastra pe orizontala pana ce se "intalnesc" bannerele MCmusic so proguitar, dak continui sa micsorezi fereastra pe orizontala ai sa vezi ca apare si o bara de derulare jos.

 

ceea ce patesti tu e ca dai peste o semnatura formata din imagini care pe rezolutia ta depasesc marginea munitorului ... imaginile nu pot fi redimensionate deci tot situl se lungeste pe orizontala ca sa incapa. ceea ce inseamna ca si textul se rearanjeaza, si tu trebuie sa derulezi pe orizontala ca sa vezi tot postul...

 

sper ca am fost destul de inteligibil

 

cheers, mega

 

Aha...Multam de lamuriri! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.