www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fanclub Fender


malex
 Share

Recommended Posts

pentru ca strat cu maple + vox ac30 = tonul perfect... si pentru ca maple are un ton mai bright si mai natural decat rosewood... parerea mea.

 

Te inteleg foarte bine, si eu am un telecaster cu maple si un Vox AC50CCH si suna genial, dar totusi de ce doua la fel, poate erai mai castigat daca aveai una cu rosewood, macar aveai doua tonuri complet diferite. Oricum e bine si asa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Cum sunt posesor de Fender si fan al acestei firme am sa-mi trec si eu modelele aici. Din pacate unu s-a pierdut pe parcurs, a ajuns la un prieten foarte bun, deci nu-mi pare deloc rau, este vorba de Telecaster 72 Deluxe sunburst made in Mexic in 2006 editzie aniversara 60 ( sa-l cante sanatos ). Acum sa expun ce am: Fender Stratocaster Plus made in USA in 1991 ash body, sunburst, doze Lace Sensor ( albastra, roshie, aurie ), Fender Jaguar HH Special made in Japan in 1994, negru cu elementele metalice argintii ( singurul regret este ca nu este sunburst ). Foarte bune chitari, de Strat nu ma despart decat cand va venii vremea sa parasesc aceasta lume, este chitara perfecta pt mine si are si o imensa valoare sentimentala, singurul regret legat de ea este ca nu voi fii niciodata asha bun chitarist incat sa merit aceasta chitara, Jaguar-ul este un vis al copilariei si nu-mi pare deloc rau ca o am, suna mult mai bine decat m-am ashteptat. Deshi in ultimii 12 ani calitatea produselor Fender a scazut exagerat de mult, daca ar fii sa o iau de la capat, ash incepe tot cu Fender :) .

Edited by robertimis
Link to comment
Share on other sites

Cum sunt posesor de Fender si fan al acestei firme am sa-mi trec si eu modelele aici. Din pacate unu s-a pierdut pe parcurs, a ajuns la un prieten foarte bun, deci nu-mi pare deloc rau, este vorba de Telecaster 72 Deluxe sunburst made in Mexic in 2006 editzie aniversara 60 ( sa-l cante sanatos ). Acum sa expun ce am: Fender Stratocaster Plus made in USA in 1991 ash body, sunburst, doze Lace Sensor ( albastra, roshie, aurie ), Fender Jaguar HH Special made in Japan in 1994, negru cu elementele metalice argintii ( singurul regret este ca nu este sunburst ). Foarte bune chitari, de Strat nu ma despart decat cand va venii vremea sa parasesc aceasta lume, este chitara perfecta pt mine si are si o imensa valoare sentimentala, singurul regret legat de ea este ca nu voi fii niciodata asha bun chitarist incat sa merit aceasta chitara, Jaguar-ul este un vis al copilariei si nu-mi pare deloc rau ca o am, suna mult mai bine decat m-am ashteptat. Deshi in ultimii 12 ani calitatea produselor Fender a scazut exagerat de mult, daca ar fii sa o iau de la capat, ash incepe tot cu Fender :) .

da-mi voie sa-ti spun ca nu prea este adevarata treaba cu scazutul calitatii produselor Fender, in ultimii 12 ani. :)

Link to comment
Share on other sites

este parerea mea dupa ce am pus mana pe chitari Fender noi si mai noi de perioada de sfarshit a anilor 90, este pur si simplu ce am vazut si incercat, nu sustzin ca am dreptate totala, este doar parerea mea, nu am incercat sa jignesc posesorii de Fender, fiecare cum are norocul, ce standarde are si ce cerintze, ce sunet cauta, etc, oricum am precizat ca ori de cate ori ash avea posibilitatea sa o iau de la capat, ash merge tot pe Fender, si recomand aceasta Firma din tot sufletul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.