www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mai e viu?


Mr V.
 Share

Recommended Posts

Acum 17 ore, SKU a spus:

Posteaza un clip video sau audio cu ce canti tu la chitara si vei afla!

Nu, pentru ca e mai complicat. Când de vre-o 5-6 luni, după o pauza de 4,5 ani in care n-am mai pus mana pe chitara. Am avut (și încă o am) o chitara acustica mai praștie asa, daia cu intonație proasta și acțiunea mult prea sus la care mai cantam ocazional asa câteva acorduri, cateva melodii, dar n-am făcut nimic serios pe ea. Bine, a fost bună ca m-am apucat de chitara cu ea sau proasta ca nu m-am ținut, nu știu. Oricum, sa postez ceva ca să aflu ce succes voi avea (vorba vine), mai am de lucru. Dar asa sa postez ceva aici ca să vezi cum cant, se poate. Uite un cover

 

Acum 3 minute, DVizante a spus:

Nu, pentru ca e mai complicat. Când de vre-o 5-6 luni, după o pauza de 4,5 ani in care n-am mai pus mana pe chitara. Am avut (și încă o am) o chitara acustica mai praștie asa, daia cu intonație proasta și acțiunea mult prea sus la care mai cantam ocazional asa câteva acorduri, cateva melodii, dar n-am făcut nimic serios pe ea. Bine, a fost bună ca m-am apucat de chitara cu ea sau proasta ca nu m-am ținut, nu știu. Oricum, sa postez ceva ca să aflu ce succes voi avea (vorba vine), mai am de lucru. Dar asa sa postez ceva aici ca să vezi cum cant, se poate. Uite un cover

 

N-am împământare la priza aia, daia se aude mai cu noise asa

Edited by DVizante
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DVizante said:

Nu, pentru ca e mai complicat. Când de vre-o 5-6 luni, după o pauza de 4,5 ani in care n-am mai pus mana pe chitara. Am avut (și încă o am) o chitara acustica mai praștie asa, daia cu intonație proasta și acțiunea mult prea sus la care mai cantam ocazional asa câteva acorduri, cateva melodii, dar n-am făcut nimic serios pe ea. Bine, a fost bună ca m-am apucat de chitara cu ea sau proasta ca nu m-am ținut, nu știu. Oricum, sa postez ceva ca să aflu ce succes voi avea (vorba vine), mai am de lucru. Dar asa sa postez ceva aici ca să vezi cum cant, se poate. Uite un cover

 

 

N-am împământare la priza aia, daia se aude mai cu noise asa

Misto!!

Am facut si eu o inregistrare mai dupa ureche...

https://vocaroo.com/1bI2l7GiSjrJ

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, SKU a spus:

Misto!!

Am facut si eu o inregistrare mai dupa ureche...

https://vocaroo.com/1bI2l7GiSjrJ

Funny... Adică funny în sensul că ai combinat un pic de Metallica cu un pic de Gheorghe Zamfir, pe lângă tonalitatea piesei 😁 

Pe partea cu backing track pe Nothing a fost 👍 

 

De fapt, eu doar voiam să recomand o aplicație simplă de pe Google play, se numește  Loopz, are doar trackuri de tobe pe diverse stiluri și, in plus, poți schimba și viteza fiecăruia. Cu backing track e mișto sa faci practice, dar n-ai tot timpul mood pentru anume tonalități și atunci Loopz asta te lasă să te joci in ce game vrei.

Una peste alta, ideea e că ajută să faci practice sau warm-up sau whatever pe ceva ritm in spate 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2023 at 06:36, DVizante said:

Salutare. Tocmai ce mi-am cumpărat și  o chitara acum câteva luni după o lunga perioada de pauza și am dat de forumul asta, asa ca am zis sa vad ce e pe aici. Mai e ceva pe aici? Ca dacă găsesc  ceva mai nou de 2 luni e bine, de melodii nu mai vb, ultimul răspuns cu ani de zile în urma la multe din cazuri, la info despre chitara cate o întrebare pusa acum 13 ani cu câte un răspuns la 2,3 luni. Ce se întâmplă, e forumul mort sau s-a lăsat mai toată lumea de chitara?

Viu? DA. Ca in vremurile de glorie? Nicidecum. 

  • Thanks 2
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

@SKU Ia prietene un slop de la Moș Apo:

https://youtu.be/1mSYhOqv2xY?si=9XgxuKTyAnwd0J5G

@NimVind Bravo colegu :+) Frumoasă jucărie. Și spark go sună bine. Când nu mă screm eu pe dânsul:-)

 

Și niște pereseu prin tehașreu:

https://youtu.be/3dGSCP_hE_w?si=E9ejI3xWgbFci9gK

Edited by apocapsile
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.