www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recensamantul Chitarelor


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

Guest Wickerman

166+o electrica+o acustica+un bass = 169 chitare la 56 de useri :)

 

169 e si patrat perfect, si pana acum avem o medie de 3,017 chitare per user. Nu-i rau tinand cont ca peste 2/3 din populatia Pamantului canta la chitara (asta insemnand circa 4 miliarde de oameni. Inmultim cu ~3,017 = 12,068 miliarde de chitare, plus cele distruse in stil Jimi Hendrix) :)

Concluzie: Multe! :)

Link to comment
Share on other sites

166+o electrica+o acustica+un bass = 169 chitare la 56 de useri :)

 

169 e si patrat perfect, si pana acum avem o medie de 3,017 chitare per user. Nu-i rau tinand cont ca peste 2/3 din populatia Pamantului canta la chitara (asta insemnand circa 4 miliarde de oameni. Inmultim cu ~3,017 = 12,068 miliarde de chitare, plus cele distruse in stil Jimi Hendrix) :)

Concluzie: Multe! :)

 

 

de unde ai scos-o pe asta cu 2/3 ???

Link to comment
Share on other sites

Guest Wickerman

Gandeste-te doar la hipiotii care merg la un foc de tabara cu cetera acustica in mana si incep sa cante. Sau trebuie sa ai ani grei de studiu ca sa te poti numi chitarist, si mai apoi sa-ti dai doctoratul? Toata lumea canta la chitara, e cel mai prietenos instrument muzical, parerea mea. Numai pe RGC sunt peste 3000 de exemplare din aceeasi specie, deci nu suntem pe cale de disparitie. Eu cred ca 2/3 e chiar putin... :)

Link to comment
Share on other sites

Gandeste-te doar la hipiotii care merg la un foc de tabara cu cetera acustica in mana si incep sa cante. Sau trebuie sa ai ani grei de studiu ca sa te poti numi chitarist, si mai apoi sa-ti dai doctoratul? Toata lumea canta la chitara, e cel mai prietenos instrument muzical, parerea mea. Numai pe RGC sunt peste 3000 de exemplare din aceeasi specie, deci nu suntem pe cale de disparitie. Eu cred ca 2/3 e chiar putin... :)

 

Deci exagerezi din plin ... din toate persoanele pe care le cunosc, maxim 1 din 10 canta la chitara/bass/orice alt instrument. Daca te-ai duce pe strada sa intrebi lumea, cred ca ai obtine rezultate asemanatoare.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wickerman

Asta in Romania unde majoritatea sunt numai manelari plini de fite si posesori de telefoane mobile de ultima generatie (by tha way, eu am o caramida si sunt mandru de ea). Stii ce, nici n-are rost conversatia asta... Topicul e pentru a afla un numar de chitare, nu de a vorbi despre cretinii de romani si fitele lor de manelari :) . Pana la urma e ca si cum ai intreba "Mai exista viata si pe alte planete in Univers?". Asa ca numaratoarea continua... :)

Link to comment
Share on other sites

Deci exagerezi din plin ... din toate persoanele pe care le cunosc, maxim 1 din 10 canta la chitara/bass/orice alt instrument. Daca te-ai duce pe strada sa intrebi lumea, cred ca ai obtine rezultate asemanatoare.

 

Si ce daca.... hai sa continuam.

 

169 instrumente / 56 useri

next!

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

@ wickerman: gandeste-te ca mai mult de jumatate din populatie sunt femei... si nu multe femei canta la chitara. Cat despre cei 3000+ de useri ai forumului... gandeste-te cati sunt spammeri, clone, sau altfel de muzicieni veniti in cautare de chitaristi pentru trupa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.