www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

Auzita adineauri de la Steven. Fry.

Angajare de ucigas la CIA. Intra primul candidat si examinatorul sef ii spune: dincolo de usa aceea e nevasta-ta. Ia pistolul asta si ucide-o.

Intra tipul si iese dupa 1'. Nu pot s-o fac, nu sint potrivit pentru asa ceva.

Intra al doilea. Se aud lamentari si dupa 5' iese cu ochii in lacrimi. Nu pot s-o fac, nu sint destul de dur.

Al treilea candidat, o femeie. Intra, se aud 6 focuri de arma, apoi harmalaie citeva minute si iese tipa spunind: ticalosilor, de ce mi-ati pus gloante oarbe in pistol, a trebuit sa-l omor in bataie!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

In mijlocul unui lac, o femeie e pe cale sa se inece iar un barbat striga dupa ajutor. Se apropie un pescar.

- Omule bun, iti dau 100 de dolari, numai sa o salvezi pe nevasta-mea!

Pescarul accepta, se arunca in apa si scoate femeia teafara la mal.

- Acum da-mi banii, spune pescarul.

- Pai, cum sa-ti spun, am crezut ca-i nevasta-mea, dar m-am inselat. Ai salvat-o pe...soacra-mea!

- Asta mi-e norocul, spune pescarul scotand portofelul. Spune-mi, te rog, cat iti datorez?...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

La slujba de duminica, preotul vorbeste despre faptul ca trebuie sa-i facem bucurii aproapelui.

La sfarsitul slujbei, Bula merge la preot si ii spune:

- Parinte, eu am facut o bucurie cuiva saptamana asta!

- Cum asa?

Bula continua:

- Am stat vreo trei ore pe la un prieten si cand am spus ca e timpul sa plec, nevasta-sa a zis: " Ma bucur!"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Puterea ierbii
Ma pregateam sa merg la pescuit si am observat ca nu mai am tigari. Am fost nevoit sa iau tigarile fiului meu.
Dupã nici o ora am prins doi delfini, cinci rechini, o balena albastră si monstrul din Loch Ness.

 

Reclamă

Ai riduri, piele uscata ? Calmeaza-te ! O sticla de vodca daruita sotului, iti va reîntoarce foarte repede

prospetimea si frumusetea din trecut !

 

Control tematic

OPC-ul în inspecție la restaurantul chinezesc:
– Am auzit că aveți șobolani!
– Da, dar să știți că și orezul este foarte gustos.

Edited by StratMan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Doi prieteni vorbeau si povesteau:
- Bah eu am fost ieri cu copilu in parc... a vazut o doamna care vindea baloane, a inceput sa planga ca doreste un balon si eu m-am dus sa iau unu... si in loc sa ii zic femeii: ce baloane frumoase aveti i-am zis - ce balcoane frumoase aveti, s-a lasat cu palme cu ... nesimtit etc..
- AAA zice altu sa iti zic ce am patit eu: eram cu nevasta la micul dejun si in loc sa ii zic da-mi si mie untul i-am zis: 'tu-ti gatu' ma-tii de nenorocita imputita mi-ai distrus viata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Un avocat era bucuros ca fiul sau terminase facultatea si putea sa-i calce pe urme. Trece un timp si avocatul cel tanar preia cazurile tatalui sau, acesta iesind la pensie. Intr-o zi, vine fericit acasa si zice:

- Tata, stii cazul ala pe care tu n-ai putut sa-l rezolvi in 25 de ani?

- Da, fiule.

- Pai, eu l-am rezolvat intr-o saptamana...

- Foarte bine, fiule, dar sa nu uiti ca acel caz te-a tinut pe tine la scoala, la liceu, la facultate si mai ramanea si de-o vacanta!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.