www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

New Recording Platform


bandibalog
 Share

Recommended Posts

"And the winner is ... ? "

 

Am înțeles eu bine , între 3000 și 8000 de dolari ? Tu-ți dai seama ce configurație mi-aș face cu 3000 de dolari în Windows ?

 

Cred ca e foarte mult, mai ales dacă n-ai și aplicații cotidiene de făcut în el, legate de servici sau așa ceva ...

 

.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tu-ți dai seama ce configurație mi-aș face cu 3000 de dolari în Windows ?

 

windows = shit. Singurul lui atuu in momentul de fata este ca e foarte popular, toata lumea merge din inertie pe "windows". Daca nu punea monopolul asta ar fi fost dat uitarii demult ca unul din esecurile calculatoristicii moderne.

Edited by lefmir
Link to comment
Share on other sites

windows = shit. Singurul lui atuu in momentul de fata este ca e foarte popular, toata lumea merge din inertie pe "windows". Daca nu punea monopolul asta ar fi fost dat uitarii demult ca unul din esecurile calculatoristicii moderne.

 

Zi "Să mor io !"

Uite, te aștept la deadline să-ți iei Mac, că ești tu anti-monopolist ! Să te văd ! Și să-mi spui tu cât de mult ți-a luminat ție viața noua alegere !

 

.

Link to comment
Share on other sites

Discutia gen "Windows-u' bate Linux-u' si Mac-u'" ii fix ca "Bruzli il bate pe Vandam si pe Ciac Noris". Normal ca nimeni nu-si ia un calculator cu un sistem de operare si dupa ce l-a luat (in cazu' topicului cu cateva mii de dolari) se intreaba: "oare ce sa fac cu el? Hai sa vad cine-i pe Facebook!". Si eu folosesc doua sisteme de operare da' nu pot sa spun ca unu-i mai bun ca celalalt, pot sa spun ca se completeaza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

windows = shit. Singurul lui atuu in momentul de fata este ca e foarte popular, toata lumea merge din inertie pe "windows". Daca nu punea monopolul asta ar fi fost dat uitarii demult ca unul din esecurile calculatoristicii moderne.

Din pacate , este un adevar indubitabil . Linux este un sistem de operare foarte stabil. Chiar si kernel-ul MacOS deriva tot dintr-o versiune de Unix.

Dar foarte adevarat este si faptul ca astfel de OS-uri isi demonstreaza performantele cand ruleaza aplicatii server.Deci, ca sa te uiti pe Net nu este vreo mare branza.In schimb pt aplicatiile de media , stabilitatea OS-ul este vitala.

In privinta aplicatiilor pt muzica, si aici am sa ma refer in mod special la Cubase. va spun cu certitudine (pt ca am probat ) ca varianta cu MacOS este de departe solutia "castigatoare" .

Edited by ggg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Depinde ce vrei să faci cu PC-ul. Windows are avantajul că are cea mai mare gamă de programe disponibile. Cam asta-i tot. E ca Android vs Blackberry. Chiar dacă îmi place mai mult cel din urmă, aplicaţiile disponibile pe Android mă fac să-l folosesc pe primul.

 

Cu Mac faci mereu un compromis în ceea ce priveşte raportul preţ/performanţă. Pentru unii poate nu e deranjant, dar pentru alţii e.

Link to comment
Share on other sites

In privinta aplicatiilor pt muzica, si aici am sa ma refer in mod special la Cubase. va spun cu certitudine (pt ca am probat ) ca varianta cu MacOS este de departe solutia "castigatoare" .

 

Ca si in cazul editarii video cu pretentii ceva mai mari unde Windows/PC nu e nici pe departe cea mai fericita alegere (vazut/testat). Si lista poate continua... Nu sunt fan Apple (folosesc Windows) insa nesimtirea Microsoft a ajuns prea departe si personal nu cred ca imperiul va mai dura mult. A fi popular nu e sinonim cu a fi vesnic.

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.