www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Neck Crapat Epiphone Les Paul Special Ii


Rareș Dinu
 Share

Recommended Posts

Salut! De curand am reusit sa dobor chitara(care era in suport).A cazut cu fata in jos pe parchet si astfel s-a crapat neck-ul.Nu pare atat de rau crapata,inca suna bine si nu sunt probleme cu acordajul,dar se simte crapatura atunci cand cant.Este nevoie de un lutier sau pot sa fac ceva singur in legatura cu asta?post-21575-0-39885400-1372945014_thumb.jpgpost-21575-0-43753300-1372945018_thumb.jpgpost-21575-0-38047500-1372945022_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

la domnu ursu de la guitar shop a venit cineva cu un neck crapat si reparatia l-a costat in jur de 500 de lei.

Acum gandeste-te ca , in juru sumei asteia te va costa reparatia pentru ca necku nu poate fii lipit trebuie facuta nustiu ce smecherie , ma rog. Dar pentru un epi special 2 nu cred ca se merita o reparatie.

Edited by Radu.Sirbu
Link to comment
Share on other sites

Ba` da slabe sunt neck-urile de pe epiphoanle astea! E al nu stiu catelea pe care-l vad aici crapat/rupt. Eu n-am "reusit" sa rup la straturile mele niciunul si n-am decat ieftineli de genu hora, HB, unul homemade cu grif chinezesc de pe ebay si un flyghtech si de n-au luat alea la trante, cazaturi... :D

Link to comment
Share on other sites

Ba` da slabe sunt neck-urile de pe epiphoanle astea! E al nu stiu catelea pe care-l vad aici crapat/rupt. Eu n-am "reusit" sa rup la straturile mele niciunul si n-am decat ieftineli de genu hora, HB, unul homemade cu grif chinezesc de pe ebay si un flyghtech si de n-au luat alea la trante, cazaturi... :D

 

Nu e vorba de material, e acelaşi lemn, aşa cum zice şi 57, problema e la construcţie. LP e o chitară prost gândită, cu toate astea, e cel mai vândut model de chitară.

 

s-a crapat neck-ul.

 

Ai putea încerca să urmăreşti o licitaţie în genul ăsteia, poate ai noroc să prinzi un preţ bun. Nu ştiu dacă gâtul de la SG se potriveşte la LP. Sunt gâturi destul de greu de găsit pentru că majoritatea modelelor LP sunt set neck. S-ar putea să ieşi mai ieftin decât cu reparatul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.