www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandare Chitara De Voiaj?


hidookoo
 Share

Recommended Posts

Calatoresc mult. Sunt relativ incepator. Nu vreau sa fac vreo performanta sa scriu piese sau nimic de genul asta. Vreau sa ajung sa pot canta coveruri dupa cateva piese care imi plac si fiind plecat de acasa cu lunile imi este foarte greu sa progresez.

Asa ca am inceput sa ma uit la chitara de voiaj. Personal prefer chitara electrica.

Daca imi puteti face recomandari de chitare electrice de voiaj, sau impartasi experiente bune sau rele cu anumite modele va voi fi recunoscator.

Personal ma uitam la Hofner Shorty sau la Epiphone Vee Wee.

Bugetul este foarte mic si personal nici nu sunt 100% convis ca ar merita.

Multumesc anticipat!

Alex

Link to comment
Share on other sites

In primul rand, daca vrei chitara electrica de voiaj iti trebuie si amp, deci nu mai e de voiaj.Daca tot vrei sa canti coveruri si vrei sa progresezi, acustica e exact ceea ce-ti trebuie. Poti sa canti oriunde, oricand, fara bataie de cap.

Daca ai un 500 de euro te sfatuiesc la un Taylor GS Mini, sau mai ieftin, un Baby Martin, cum are Ed Sheeran. Acu, depinde ce vrei, ai cerut un sfat iar eu ti l-am dat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In primul rand, daca vrei chitara electrica de voiaj iti trebuie si amp[...]

 

Nu neaparat, sunt o gramada de softuri care-i pot transforma laptop-ul intr-un mini procesor de chitara, ma rog, cu rezultate mai bune sau mai proaste in functie de investitie. Dar intr-adevar o acustica l-ar scapa de ceva bataie de cap...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Calatoresc mult. [...]

Asa ca am inceput sa ma uit la chitara de voiaj. Personal prefer chitara electrica.

 

Am vazut o dracie interesanta la mica publicitate. Impreuna cu un AmPlug, o pereche de casti, un cablu jack-jack si un mp3 player sau telefon sau laptop ar putea sa-ti rezolve problema.

http://forums.rgc.ro/topic/80991-traveler-guitar-speedster-car/

 

!!! Nu cunosc nici chitara, nici vanzatorul. Stiu doar ca la un moment dat cautam si eu asa ceva :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pentru recomandari! Imi va lua un pic sa trec peste toate in parte. Sunt un pic dezamagit ca nu a avut nimeni de a face pana acum cu Hofner Shorty care era candidatul nr 1.

 

"Daca ai un 500 de euro te sfatuiesc la un Taylor GS Mini, sau mai ieftin, un Baby Martin, cum are Ed Sheeran. Acu, depinde ce vrei, ai cerut un sfat iar eu ti l-am dat."

 

Multumesc de sfat dar daca as avea 500 de euro sa dau pe o chitara...Eh ce frumoasa ar fi viata :)

 

Am vazut o dracie interesanta la mica publicitate. Impreuna cu un AmPlug, o pereche de casti, un cablu jack-jack si un mp3 player sau telefon sau laptop ar putea sa-ti rezolve problema.

http://forums.rgc.ro...-speedster-car/

 

!!! Nu cunosc nici chitara, nici vanzatorul. Stiu doar ca la un moment dat cautam si eu asa ceva :)

Pare foarte interesanta dar din pacate e tocmai la Constanta, nu o pot testa inainte. Si sare bine si de bugetul improvizat de mine

 

Aoleu urata mai e :)))

Multumesc oricum

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.