www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marturii In Forma De Chitara


lupul alb
 Share

Recommended Posts

Salutare. Vin la voi cu o problema.

 

La vara m-am decis sa ma insor si tema nuntii este, desigur, chitara. :) Problema este ca nu gasesc marturii legate de tema, adica brelocuri, insigne... orice care sa aibe forma unei chitari. :) Am nevoie de 60-70 de bucati si sa nu fie foarte scumpe. Stiti unde as putea sa gasesc asa ceva?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare. Vin la voi cu o problema.

La vara m-am decis sa ma insor...

 

Wow, chiar cã e o problemã ! Jeez ! Ia un pix urgent ºi noteazã ºi sunã-mã ! 0731.... sau nu, mai bine dã-mi un mail la metalpow... sau nu, mai bine dã-mi un PM, sã vorbim, sã-ți explic, poate mai salvez ceva. Fac tot ce e necesar sã salvez un confrate... Acum, nu ezita, pânã nu e prea târziu... Inele, pantofi, rochii, apoi scutece, copii, copii mici, copii mari...

Adio chitãrealã :

( sare automat direct la sample, la minutul respectiv... )

 

Glumesc, prietene ! :)

Baftã , casã de piatrã ºi "Welcome in the club, man !". Sã-ți iasã nunta aºa cum îți doreºti !

 

ªi sã pui poze, dacã tot ai adus vorba...

Casã de piatrã ! :beerchug:

 

.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, multumesc. Teoretic nu are ce sa fie rau, nu? :yay:

Nu ar trebui, dar astea au un forum ma, pe care vorbesc intre ele si se sfatuiesc... "Cum sa-l mai intep pe al meu azi? iar si-a luat chitara-n carca si iar vine la 3 acasa ranga". Si se gaseste o dracoaica careia sa ii vina vre-o idee trasnita si uite asa reusesc ele sa ne intristeze grav. Si uite asa devenim noi niste mielusei, baieti de casa, imbracati frumos si ne-o trage ca-n reclama apoi... "Nu mai esti barbatul de care m-am indragostit"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salutare. Vin la voi cu o problema.

 

La vara m-am decis sa ma insor si tema nuntii este, desigur, chitara. :) Problema este ca nu gasesc marturii legate de tema, adica brelocuri, insigne... orice care sa aibe forma unei chitari. :) Am nevoie de 60-70 de bucati si sa nu fie foarte scumpe. Stiti unde as putea sa gasesc asa ceva?

 

 

La vara m-am decis sa ma insor

 

Adica ..vara trecuta te-ai decis sau in vara ce vine te vei decide ?

Inca nici nu te-ai insurat si esti deja derutat....hehehe...sa vezi mai incolo ...dupa zilele de miere vin anii de GROAZA ..TEROARE ...psihica ,

 

In orice caz in sfarsit te realizezi si ajungi "cineva " !!!

 

"....Cineva ar trebui sa duca gunoiul ..,...cineva ar trebui sa plateasca curentul , apa , .cineva .sa dea cu aspiratorul sa repare prizele ,,,sa se mai ocupe si de casa nu numai zdranganitul la chitara si prietenii toata ziua .!!!..Ce-s eu ? slujitoare sa tot adun dupa tine ..cineva ar trebui sa duca copilul la bazin sa inoate sa fac asport !!.....si mai lasa "rgc.ro" ala copilu nu si-a facut temele la mate ...ia mai ahuta si tu prin casa ...Ti-au intrat banii pe card ? Bezi ca trebuie ........ .Cineva !!!!!!

 

Oricum te insori sau nu te insori peste 10 ani o sa-ti para rau !!

 

Neaparat sa te inscri la cursuri de AUTOAPARARE !!!

 

Hehehehehe

 

Curaj !!!

 

La comanda sunt multe firme care fac "breloc"-uri , insigne , ecusoane ...etc ..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

"....Cineva ar trebui sa duca gunoiul ..,...cineva ar trebui sa plateasca curentul , apa , .cineva .sa dea cu aspiratorul sa repare prizele ,,,sa se mai ocupe si de casa nu numai zdranganitul la chitara si prietenii toata ziua .!!!..Ce-s eu ? slujitoare sa tot adun dupa tine ..cineva ar trebui sa duca copilul la bazin sa inoate sa fac asport !!.....si mai lasa "rgc.ro" ala copilu nu si-a facut temele la mate ...ia mai ahuta si tu prin casa ...Ti-au intrat banii pe card ? Bezi ca trebuie ........ .Cineva !!!!!!

Uite asa ajunge si Ramurel, CINEVA.

 

Casa de piatra si intelegere totala.

Edited by impaiatu
Link to comment
Share on other sites

Uite asa ajunge si Ramurel, CINEVA.

 

Corect ! ... cã altminteri... :P

 

Dar, dacã tot suntem la capitolul ãsta, hai sã-i facem instructajul de Protecția Muncii complet lui Vali, nu de alta, da' sã nu zicã cã n-a ºtiut...

 

Deci, pe lângã replica aia scrisa de karpi, cu "te insori sau nu te insori peste 10 ani o sã-ti parã rãu !!", care, dupã mine, tre' scrisã-n piatrã sau mãcar sa primeascã statut de axiomã ( îmi amintesc cã a fost prima replicã auzitã atunci ºi mi-a rãmas ºi mie-n minte :)...) ar mai fi de reținut faptul ca nevasta e uneori ca un lift fãrã butoane... Te-ai urcat ºi nu ºtii încotro mergi, în jos sau în sus... Sometimes it's a f'ckin' roller-coaster... :P

 

PS : Sã adaug, legat de ceea ce am scris, ca-n filmele de la Hollywood : "Aceste cascadorii sunt efectuate de profesioniºti ! Nu încercați acasã !" :)

 

Baftã !

 

;)

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:yay: Hai ca sunteti haiosi. :respect:

Stiu si eu un chitarist insurat si cu copil si nevasta ii spune sa mai lase chitara. :)

Pe de alta parte, logodnica mea ma pune sa ii cant pentru ca ii place. :D Chiar ma lasa sa merg si la cate un jam session cu niste prieteni. :)

 

Karpi, ai dreptate, nu a fost exprimarea cea mai fericita. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai sa dea barbosu' celest sa fie bine!

Tin minte ca dupa prima casatorie eram intr-atat de sigur ca nu o sa mai repet greseala asta incat la un an dupa divort m-am mai insurat odata! Vai de capu' meu!

Acuma stiu sa dau cu aspiratorul, sa gatesc, am fost campion la proba de infasat-viteza si la alte asemenea probe.

Io nu zic ca nu-i bine, dar nici bine nu e! :))

Dumnezeu sa-ti aiba-n paza bietu-ti suflet! :)

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

:yay: Hai ca sunteti haiosi. :respect:

 

Pe de alta parte, logodnica mea ma pune sa ii cant pentru ca ii place. :D Chiar ma lasa sa merg si la cate un jam session cu niste prieteni. :)

 

 

Asta-i vrajeala...cand ii canti, atunci te face...

 

Bafta...si sanatate... :respect: si sa bei o bere cu gandul la fosta viata...

Edited by stratosaurus
Link to comment
Share on other sites

Văd ultimele postări de pe-aici şi mă simt ca Robinson Crusoe când l-a descoperit pe Vineri ... :D

 

Deci nu-s singur pe insulă... Reconfortant de ştiut... :)

 

Vali, nu te lua după noi ! Noi mai facem mişto ... într-o bună zi, după un număr de ani, o să ai şi tu "dreptul" ăsta şi să ştii de pe-acum că te vom primi cu braţele deschise în mijlocul nostru...

:P

 

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ramurel, face cineva misto aici? :huh:

 

Da ! Probabil ai înţeles că făceam mişto de Vali sau ceva... Nu, deloc, nici nu mi-aş fi permis ! Mă refeream că facem mişto ( mă rog, eu cel puţin, ca să nu implic şi pe alţii fără voia lor ) de neveste şi de căsnicie la modul general... :)

 

.

Link to comment
Share on other sites

Da ! Probabil ai înţeles că făceam mişto de Vali sau ceva... Nu, deloc, nici nu mi-aş fi permis ! Mă refeream că facem mişto ( mă rog, eu cel puţin, ca să nu implic şi pe alţii fără voia lor ) de neveste şi de căsnicie la modul general... :)

 

Ai luat-o-n serios!!! :biglaff: :biglaff:

Bre, sunt solidar non-burlacilor, stiu cum e si prin ce trece un astfel de barbat. Am cativa colegi la birou, 24-27 de ani, ii aud ca la vara fac nunta, ca m-am gandit s-o cer, ca tu de unde ai cumparat inel... le-am zis, bai, voi sunteti normali?? Muta-te 6 luni cu ea si apoi vezi daca mai vrei!

 

249385_3362546242158_1325756485_n_zpsa7670beb.jpg

 

 

Bai , dar chiar asa rele sunt femeile ? :lol:

 

Da, nu-ti recomand! ;)

Edited by George M.
Link to comment
Share on other sites

Ai luat-o-n serios!!! :biglaff: :biglaff:

Bre, sunt solidar non-burlacilor, stiu cum e si prin ce trece un astfel de barbat. Am cativa colegi la birou, 24-27 de ani, ii aud ca la vara fac nunta, ca m-am gandit s-o cer, ca tu de unde ai cumparat inel... le-am zis, bai, voi sunteti normali?? Muta-te 6 luni cu ea si apoi vezi daca mai vrei!

 

249385_3362546242158_1325756485_n_zpsa7670beb.jpg

Parca sunt descris eu acolo, cu diferenta ca sunt insurat de ceva vreme.:) Deci se poate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.