www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tutoriale Pe Limba Romana Cu Trucuri?


Guest mariusfanea

Recommended Posts

Guest mariusfanea

Nu sunt expert, nici macar incepator, stiu doar 2 - 3 trucuri cu carti de joc si vreau sa mai invat cateva dar nu gasesc nimic in limba romana. Cunoaste cineva vreun site sau o sursa cu trucuri explicate in limba romana? Orice in limba romana e bine venit, nu am pretentii. Lasati un link daca gasiti ceva interesant. Multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Tu ai înţeles despre ce este vorba pe forumul ăsta?

 

Am făcut o statistică odată, acum vreun an, cu creionul pe o foaie, aşa lejer, nu foarte rigid şi mi-a ieşit că după discuţiile despre muzică, scule, concerte şi coveruri, pe locul doi ar fi femeile, apoi băutura, apoi filme şi filozofie ... Aşa că, un topic cu trucuri n-ar fi ceva exagerat de ieşit din comun pentru un topic de Cafenea...

 

Poate mai prindem şi noi niste poate şi trucuri... Mai facem sa dispara una-alta... Uite, io an de an merg cu nevastă-mea în concediu, da' mereu găseşte drumu' către casă... Ştie cineva ?... Sau macar o telecomandă specială cu MUTE ...

 

Cred că invenţia mileniului ar fi primele căşti selectoare de sunete... Iei sound samples de la nevastă, le dai electronistului şi îţi face niste proteze auditive speciale... Ceva pe principiul Riffstation-ului...

 

That would be a magic trick ! :)

 

 

Cheers !

 

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu ai înţeles despre ce este vorba pe forumul ăsta? Ai citit măcar două rânduri ca să vezi despre ce vorbim?

 

Zi mersi ca macar a postat unde trebuie, si nu la discutii despre echipament, sau mai stiu eu unde :lol:...

Edited by mike KidLazy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt expert, nici macar incepator, stiu doar 2 - 3 trucuri cu carti de joc si vreau sa mai invat cateva dar nu gasesc nimic in limba romana. Cunoaste cineva vreun site sau o sursa cu trucuri explicate in limba romana? Orice in limba romana e bine venit, nu am pretentii. Lasati un link daca gasiti ceva interesant. Multumesc :)

 

http://www.google.co...ucuri+explicate

sau alte combinatii de cautare ...

Link to comment
Share on other sites

Guest cristime

Am făcut o statistică odată, acum vreun an, cu creionul pe o foaie, aşa lejer, nu foarte rigid şi mi-a ieşit că după discuţiile despre muzică, scule, concerte şi coveruri, pe locul doi ar fi femeile, apoi băutura, apoi filme şi filozofie ... Aşa că, un topic cu trucuri n-ar fi ceva exagerat de ieşit din comun pentru un topic de Cafenea...

 

Poate mai prindem şi noi niste poate şi trucuri... Mai facem sa dispara una-alta... Uite, io an de an merg cu nevastă-mea în concediu, da' mereu găseşte drumu' către casă... Ştie cineva ?... Sau macar o telecomandă specială cu MUTE ...

 

Cred că invenţia mileniului ar fi primele căşti selectoare de sunete... Iei sound samples de la nevastă, le dai electronistului şi îţi face niste proteze auditive speciale... Ceva pe principiul Riffstation-ului...

 

That would be a magic trick ! :)

 

 

Cheers !

 

 

.

 

Sa mearga inlocuita vocea cu ceva solouri de chitara nu?:))

Link to comment
Share on other sites

Zi mersi ca macar a postat unde trebuie, si nu la discutii despre echipament, sau mai stiu eu unde :lol:...

 

La recenzii.

 

Mariu$ica, ma baiete, tu nu stii engleza si vrei sa inveti trucuri cu carti. Buna afacere.

Eu as invata engleza prima, dupa care trucurile. Nu de alta, dar o limba straina de circulatie internationala are anumite avantaje, cum ar fi:

- iti permite sa inveti trucuri cu carti de la oameni care vorbesc engleza (ca despre ea vorbim aici)

- iti permite sa dai la buci straine (ca doar nu te duci la Beatrice si-n timp ce-i faci semn ca nu vorbesti engleza, scoti p**a si gata)

- nu le mai zimbesti amabil strainilor atunci cind te injura

- etc.

Link to comment
Share on other sites

Guest cristime

Problema este că apare feedback la palm-muted. Apare "no food tonight", "sleeping on the preş effect".

 

E mai rau daca e activat repeat-ul :):vader1:

Edited by cristime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.