www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Parere Aveti De "chitaristul" Care A Urcat Pe Scena La Manowar


Guest serby
 Share

Recommended Posts

Cine-s spartii astia ? n-am auzit de ei niciodata si suna si rau. Scena / cabinetele / oamenii si vestimentatia arata ca o inregistrare de prin 1900 toamna ( 1970 ).

 

 

Eu tind sa cred ca a fost ceva mic si regizat , si ca prostalaulde vincentiu era asa entuziasmat de idolii pe care-i viseaza incat era total brainless , de aici si comportamentu de primata .

Edited by Jig
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum sa iau video-ul asta, sa inteleg ca acel baiat nu canta la chitara si a castigat-o?

 

Don't get me wrong, e decent pentru cineva care nu canta deloc sau ma rog....

 

dar daca intradevar canta la instrument, sunt foarte invidios...

.

.

.

.

.

.

 

Ca nu am avut eu ocazia sa fiu acolo si sa RUP ceva dubiosenii cu string skipping si arpegii !! BAHAHAHAHAHAHAH :tardlol::lol:

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Guest serby

Cine-s spartii astia ? n-am auzit de ei niciodata si suna si rau. Scena / cabinetele / oamenii si vestimentatia arata ca o inregistrare de prin 1900 toamna ( 1970 ).

 

 

Eu tind sa cred ca a fost ceva mic si regizat , si ca prostalaulde vincentiu era asa entuziasmat de idolii pe care-i viseaza incat era total brainless , de aici si comportamentu de primata .

 

Am fost la concert si nu a fost regizata treaba. Despre trupa nu comentez ...

Link to comment
Share on other sites

 

ªi ? Care-i problema ?

Bravo celor de la Manowar c-au fãcut un fan fericit... Cum drac' sã nu fii emoționat când te trezeºti pe scenã lângã trupa ta preferatã, oricare ar fi ea ?

 

Când mi-am luat belet la AC/DC mã tot gândeam cum o fi ºi cum ar fi sã fie ºi la ei o treabã dintr-asta ºi sã pic taman io de baftalo pe scenã...

ªi nu oricum, ci chiar la "înãlțarea din iad" dinaintea lui "Highway to Hell" ºi sã bat ºi io mãcar primele acorduri de început...

 

:)

 

3370286367_3496bd4808.jpg

 

.

Link to comment
Share on other sites

Şi ? Care-i problema ?

Bravo celor de la Manowar c-au făcut un fan fericit...

 

Ramurele, tu nu intelegi ca publicul din Romania se duce la concerte sa "asculte" si sa "priveasca"? Nu s-a inventat la noi distractia. Face trupa o interactiune cu publicul, cheama pe careva pe scena, "fraierul nu stie sa cante", vine trupa, canta si nu vorbeste nimic cu publicul "trupa nu interactioneaza cu publicul". Publicul din Romania nu plateste sa cumpere 3 albume ale trupei respective, plateste sa asculte 8 piese live, dupa care sa poata comenta ca ce naspa s-a auzit. Alde Deenman, care ne spune ca nu stie de Manowar si i se pare lui ca se imbraca ca pe vremea in care s-au infiintat. Dar lui nu-i pasa asta, lui ii pasa ca o inregistrare cu telefonul mobil nu suna ca in studio, ca de, albumul ar fi pampalau sa-l cumpere...

 

In Romania iti iei bulane pe picioare de la jandarmerie ca dai din cap si pumni in freza de la "rockeri" pentru ca te implici intr-un mosh-pit la un concert death metal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pentru cel ce nu a auzit de Manowar:

 

http://stirileprotv....lerie-foto.html

 

cat despre chitarist: da, prestatia a fost slabutza dar oricum peste cea a multor chitaristi din cadrul acestui forum. Insa m-am referit la prestatie punct. Caci si eu in sinea mea am avut impresia k e mult sub mine (am fost la concert si ma zgariam pe ochi) dar daca as fi urcat pe scena, cred ca-mi picau mainile pe taste si scapam chitara asa ca hai sa nu mai comentam, in sufragerie suntem toti Steve Vai, pacat ca daca trece mama din bucatarie pana in baie ni se inmoaie degetele.

 

Asa ca, props to the guy, in primul rand a fost ales pentru ca a avut bilet la FireCircle, ceea ce arata ca a platit mai mult decat au dat la un loc toti nemultumitii de aici pe vreun album.

Edited by otringal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.