www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Se Uita Cineva La Box? Bute - Froch


George
 Share

Recommended Posts

Am vazut meciul Froch-Ward si Froch nu prea avea raspunsuri pentru viteza lui Ward. Nici cu defensiva nu mi se pare ca sta excelent, n-am prea vazut slip sau roll la el, insa se protejeaza bine cu bratele si e foarte rezistent. Acum Bute chiar la asta sta bine, defensiva si viteza. Insa daca e lovit bine nu sta pe picioare. Teoretic daca Bute rezista multe reprize si se misca bine in ring are sanse destule sa cistige la puncte. Dar parca il vad KO prin repriza 3...

Link to comment
Share on other sites

:) Cum adica varza? Adica KO in prima repriza? As tine un pariu pe tema asta, desi sint mare fan Bute :) Merge pe un set de corzi?

 

Merge.... da' ce set ? :confused:

Ca de, i se face rau omului pe ring, si nu mai poate... :D

 

Nu stiu daca in prima repriza, dar i-o trage garantat....

 

Bute-i tata lor !

Edited by stratosaurus
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Din punctul meu de vedere sunt 2 variante:

 

1. Fie au fost ceva aranjamente pentru pariuri sau ceva de genu'

 

2. Fie Doroftei a avut dreptate cand a spus ca Bute nu e cine stie ce luptator...

 

Fara suparare, dar va aduceti aminte ca Doroftei a refuzat, de frica, sa urce in ring chiar inaintea meciului ? nu mai tin minte cu cine era meciul...

Acel "luptator" nu are nici un drept sa faca afirmatii despre luptatorul Bute, care, pana una alta, a primit provocarea sa boxeze acasa la adversar, un adversar foarte puternic, si sustinut de o galerie frenetica .

 

Cu siguranta lucrurile vor sta altfel la revansa, si-i tin pumnii de pe acum lui Lucian.

Link to comment
Share on other sites

Mă îndoiesc că la nivelul ăla, aşa sus, se implică cineva în aranjamente. Probabil Doroftei a avut un pic de dreptate, însă nu că ar fi slab Bute, doar că e de "profesie" ultradefensiv şi la unul ca Froch... Cine ştie ... Oricum, aşa era şi stilul lui Doroftei, călare pe el, la atac...

 

Dar despre Doroftei, să fi refuzat sa intre de frică, n-am auzit... Cred că te referi la meciul pentru care n-a trecut cântarul...

 

Oricum, îmi pare că stilul ultradefensiv îi va fi pe viaţă lui Bute, deoarece mi se pare că n-are bărbie [ "chin" ]. Aia o ai sau nu, n-o antrenezi, din ce stiu... Aşa a fost şi la primul cu Andrade...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Bute a avut cuvantul de inceput al meciului si a incercat sa domine, insa nu prea a facut ceva concret, adica a dat cateva lovituri dar nu eficiente. Si la un moment dat Froch a contraatacat cu ce stia mai bine iar Bute pur si simplu nu a iesit din jocul englezului. Este simplu pentru privitori sa judece, in ring e alta poveste. Imi pare rau dar Froch a fost mult peste Bute atat fizic dar si tactic - aspect foarte important

 

Acum, daca Bute mai are chef de box, trebuie sa-si reconsidere anumite abordari si sa se pregateasca intens. Probabil ca daca era mai mobil si ceva mai tupeist il invingea pe englez.

Link to comment
Share on other sites

Mă îndoiesc că la nivelul ăla, aşa sus, se implică cineva în aranjamente. Probabil Doroftei a avut un pic de dreptate, însă nu că ar fi slab Bute, doar că e de "profesie" ultradefensiv şi la unul ca Froch... Cine ştie ... Oricum, aşa era şi stilul lui Doroftei, călare pe el, la atac...

 

Dar despre Doroftei, să fi refuzat sa intre de frică, n-am auzit... Cred că te referi la meciul pentru care n-a trecut cântarul...

 

Oricum, îmi pare că stilul ultradefensiv îi va fi pe viaţă lui Bute, deoarece mi se pare că n-are bărbie [ "chin" ]. Aia o ai sau nu, n-o antrenezi, din ce stiu... Aşa a fost şi la primul cu Andrade...

 

.

 

Ramurele, raman la parerea mea, la chestia aia a fost vorba de frica, cu atatia preparatori fizic, nutritionisti, antrenori, etc cat are un sportiv de performanta langa el nu este posibil sa nu reusesti sa treci de cantar ! nu a vrut. Majoritatea comentatorilor si ziaristilor sportivi (la acea vreme) au fost de aceeasi parere : nu a vrut efectiv sa urce in ring .

Poate ca m-am lasat dus de val, dezamagit profund fiind de atitudinea de atunci a lui Doroftei (om la care am tinut foarte mult inainte de acea telenovela, asa cum tin la Bute acum) si afirmand ca a refuzat sa urce in ring inainte de meci (am cautat articole din acea vreme si mi-am amintit situatia respectiva) - omul a afirmat ca nu mai poate, ca-i este rau, ca vrea sa se retraga, etc... urmarind orice articol de presa, orice interviu,imediat dupa aceea, tin minte am fost martor la un comentariu live cu impricinatul, in care incerca sa dreaga busuiocul, zicand chiar ca sotia l-a sfatuit sa renunte, ca are copii, alea alea...

 

Deci asta nu are voie sa comenteze despre Bute, nu are voie .

Link to comment
Share on other sites

ala Floci e mai stilu slugger asa... bat la pariu ca Lucian astepta un moment prielnic la ficat... daca-i prindea una acolo cel putin il slabea la jumatate... n-a fost sa fie si l-a calarit britanicul... dar sa fiu al naibii ca repede... prea repede a cedat. Trebuia sa se miste constant sa tina distanta ... foarte slaba prestatia...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.