www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Invisible Children, Kony 2012: Cover The Night Bucharest Romania


Guest Gabriel Dante
 Share

Recommended Posts

Guest Gabriel Dante

Oameni buni ce treaba are fb - ul? E doar un mod ca sa se poate sinchroniza lumea, ma doare in **** de fb ul, adica ce va asteptati sa scriu numere de tel de la toti in plm, fiti seriosi

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni ce treaba are fb - ul? E doar un mod ca sa se poate sinchroniza lumea, ma doare in **** de fb ul, adica ce va asteptati sa scriu numere de tel de la toti in plm, fiti seriosi

 

... mai daca cumva esti/cunosti vreo domnisioara roscata pana in 23 de ani care face reclama la tigari (in special marlboro deluxe si camel galben) iti las cu cea mai mare placere numaru de telefon... si imi fac si cont de faceboc!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Gabriel Dante

... mai daca cumva esti/cunosti vreo domnisioara roscata pana in 23 de ani care face reclama la tigari (in special marlboro deluxe si camel galben) iti las cu cea mai mare placere numaru de telefon... si imi fac si cont de faceboc!!!

 

618px-JeanLucPicardFacepalm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Asta-i slabă, Ghiţă ! Să vezi de Înviere câta tam-tam-u'... De Crăciun nu zic, că acolo-i cu şorici şi d-alde porcării şi aia e mişto... :P

 

 

.

(Că veni vorba... Nu am sărbătorit niciodată nici Învierea, nici Crăciunul. Iar despre mâncatul de carne, alcool, fumat, cafea, etc. cred că v-am mai spus... :) Nici părinții mei. Cred că am reușit și cu înghețata. :P

 

Sărbătorim Sabatul (ziua a șaptea a săptămânii, sâmbăta), în rest ne cam vedem de treburi.

Mai mare tam-tam era în vremea comuniștilor când eram interziși. N-au reușit să ne convingă că sâmbăta e zi obișnuită, nici că există situații când a ucide oameni e ok. Au încercat cu închisoare, cu ce au putut... pe unul l-au îngropat de viu. Nu am prins vremea aia...)

 

Aici îmi e greu să decid...

Dacă Kony face atât rău, e drept să fie pedepsit. Dar aceasta - zic eu - e responsabilitatea autorităților, deși în urma vizionării video-ului s-ar părea că trebuie să facem și noi ceva. Personal, cred că și Kony este un om recuperabil - se poate schimba. Nu aș vota să fie ucis.

Link to comment
Share on other sites

Probabil e adventist. Tin minte cand eram mici si prosti ca aveam un vecin adventist si vedeam noi ca pleaca cu toata familia in fiecare sambata sau duminica parca a saptamanii. Si se vedea ca se duceau undeva special ca erau la 4 ace. Si eram foarte curiosi sa vedem unde se duc. I-am urmarit, am vazut ca s-au strans intr-o curte si stateau de vorba, beau un suc acolo. Ne asteptam la capre sacrificate, virgine rastignite, din pacate nimic de genul.

 

Apropo de Kony. Uite, explica nenea asta:

Link to comment
Share on other sites

Te rog, termenul politically correct e "reason-challenged".

initial credeam ca chiar vrei sa ma corectezi pe bune, dar dupa am citit mai bine..

jos palaria, 57! :yay:

 

btw, nu am nimic cu Ghita, probabil ca e un tip super si mai ai si eu un coleg de faculta tot adeventist, dar cu sectele am o foarte mare problema.

in special cu penticostalii(pe care ii detest din toata fiinta si cand vad o "biserica" de-a lor imi vine sa fac pe Varg Vikernes, pe bune), martorii lui Iehova si baptistii(desi si din astia am cativa prieteni, ma rog, mult spus prieteni).

 

Respect toate religiile, sincer, crestinism, budism, hinduism, sintoism, paganism, satanism dar cand aud de secte ma ia pe sira si imi vine in minte un singur cuvant:brain-wash.

Link to comment
Share on other sites

... de cand satanismu e o religie? si cu religiile tot brain-wash e...

vezi ca ti-a explicat 57 perfect..

cat despre celalalt enunt de-al tau..nu ma obosesc sa il comentez, nu vreau sa mai raman cu mai putini neuroni decat am, chiar fac economie in ultima vreme :lol:

 

la ala modern, ala theistic e o porcarie mare, cel LaVey-an are niste idei interesante si extrem de practice, desi per total, tot paganism este..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.