www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Invisible Children, Kony 2012: Cover The Night Bucharest Romania


Guest Gabriel Dante
 Share

Recommended Posts

Guest Gabriel Dante

Pentru cei care nu stiti despre ce e vorba va puteti informa de pe videoul asta:

 

 

Deci am facut o pagina pe fb pentru cei interesati care vreti sa participati la Cover The Night in Bucuresti.Kit ul care veti avea nevoie pe 20 Aprilie puteti sa il faceci dowload gratis aicia:

 

http://www.kony2012.com/get_the_kit.html

 

:)

 

Cover The Night Bucharest Link:

 

https://www.facebook...ucharestRomania

 

Lets make Kony famous ;)

Edited by Gabriel Dante
Link to comment
Share on other sites

aham.... deci ca sa fi faimos tre sa fi criminal in serie care rapeste copii, ii violeaza si pe urma le da Ak-47 sa se joace de-a terminator.... cred ca-i mai usor decat sa cant la chitara precum Jimi... nasol ce se intampla acolo la aia asta e sigur... dar nu cred ca astfel se vor rezolva lucrurile.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabriel Dante

aham.... deci ca sa fi faimos tre sa fi criminal in serie care rapeste copii, ii violeaza si pe urma le da Ak-47 sa se joace de-a terminator.... cred ca-i mai usor decat sa cant la chitara precum Jimi... nasol ce se intampla acolo la aia asta e sigur... dar nu cred ca astfel se vor rezolva lucrurile.

 

Nu stiu daca nu te ai uitat la intregul video sau doar nu ai inteles, chestia asta o facem ca sa facem lumea sa cunoasca ce se intampla in jurul ei fara sa stie, operatiuni se fac deja in africa pentru arestarea lui Kony, si nu uita ca chestiia asta a inceput doar de la o promisiune, deci asta daca nu ti se pare schimbare nu stiu ce consideri tu schimbare. Tu poate vrei doar sa devii cunoscut cantand la chitara, ok no problem si eu vreau asta, dar cand mi se da ocazia sa schimb cv spre bine i will take it m8. Oricum e si ocazie foarte buna sa arata toata planeta ca opinia poporului chiar conteaza. That they actually have something to say and that their opinion should be respected, sorry for any mistakes la scris ul de romana, sunt strain

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabriel Dante

avem si noi africanii nostri... pa astia cine-i schimba?... daca tu stai in africa ma rog... e ok. Si stai linistit ca nu-s egoist (mistocar sunt)... eu unu raman la donatiile pe care le fac periodic catre unicef...

 

dude care africani nostri? xD vine cineva sa iti fura copilul seara din casa? ti e frica sa dormi poate te trezesti prizonier intru un razboi care tu ai nici o vina? Honestly dude... nu ai cum sa compari africa cu romania

Link to comment
Share on other sites

Era mort de mult jegul ala, dar cum se specifica in clip, astia nu prezinta nici un interes pentru nimeni. Nu stiu ce fel de resurse au si daca au, dar la ce se intampla acolo, cred ca nu prea sunt buni de exploatat. (ma refer la hidrocarburi si minerale metalice utile). Parca au ceva cupru, cobalt si aur dar se pare ca nu in cantitati satisfacatoare pentru a capta atentia.

Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte ocupat insa am sa revin cu un post mai detaliat, ce vreau sa spun ca cei din organizatiile astea non profit cu ghilimele doneaza un procent gen 35% din banii pe care ii donati, treaba cu kony este reala insa e moarta demult, nu se mai intampla ce scrie acolo , puteti sa va informati pe youtube despre kony , acel clip e un fel de brainwash ca si cum eu as face o campanie cu strangere de fonduri in romania despre ceausescu si comunism dar el nu mai exista.! Asa cum a precizat si colegul meu geolog in formare Les Paul interesele sunt pentru hidrocarburi si alte minereuri (diamante ) cat si pozitie strategica a armatei americane , vezi Afganistan. Apropo voi ati fi de acord sa donati 100 de lei si copii si oamenii care nu au ce manca is bea in africa sa primeasca 35 de lei? Eu NU!~ nu mai puneti botu la video-uri si facebook ,aceasta campanie are alte scopuri ,repet iar ajutorul catre africani nu inseana like pe facebook , lipirea de postere, sau purtarea unor bratari ( banii dati pe ele , la potential maxim ar insemna mai mult ajutor decat procentul respectiv de 35~

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabriel Dante

dude mere pere... daca te multumeste traiu din tara noastra militeaza pentru africani... ca aici ai destule si umbla cainii cu covrigi in coada. Mai bine dai un ban la aia saraci din africa decat sa cumperi bratari si postere cu Koni...

 

Postere sunt for free man... si bratari nu te obliga nimeni sa cumperi m8 pt nici un motiv

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabriel Dante

adica le printezi si le lipesti tu?

 

exact nu e nevoie sa le dai nici macar un ban daca vrei :P mai exact ce vom face noi este sa ne adunam cat mai multi si in seara de 20 aprilie ne vom intalnii undeva si sa punem peste tot bucuresti ul postere stickere graffiti and stuff

Edited by Gabriel Dante
Link to comment
Share on other sites

Guest Gabriel Dante

Daca se strang oameni pt 20.04 m-as baga...nu te obliga nimeni sa dai vreun ban...pur si simplu e o idee buna sa-l facem cunoscut pe kony! Asta pentru ca absolut nimeni nu stie cn e sau ce face ...restul or sa faca americanii (sper)

 

exact... dati like pe pagina de fb: https://www.facebook.com/InvisibleChildrenCoverTheNightBucharestRomania

 

daca sunteti interesati ca sa va informati unde ne intalnim si la ce ora :)

Link to comment
Share on other sites

Îmi scapă ceva sau... ? E cam ceasul al 13-lea în problema asta... Am înţeles că deja l-au cam izolat pe individ... Dacă mişcarea asta într-adevăr mai continuă, înseamna că ceva e prin Danemarca...

 

Deci, daca l-au izolat şi sunt pe cale să-l "sufle", care mai e problema ?

Îmi aminteşte de replica lui Jocker din Batman- The Dark Knight : "When you're good at something never do it for free !"

Ce mai vor acum ?

 

.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabriel Dante

Obama, impresionat pina la lacrimi de miscarea din Romania, va trimite imediat trupe in Uganda.

 

Dude its worldwide... why dont you just look the video before commenting... jeez this is a no charge activity for the people who are interested... nu cer nici bani nici nimica cine e interesat sa dea join, cine nu nu macar sa se uita la video inainte sa scrie comment http://cache.ohinternet.com/images/thumb/7/73/JeanLucPicardFacepalm.jpg/618px-JeanLucPicardFacepalm.jpg

Link to comment
Share on other sites

...??? ima bout to snap cand aud chestii cu dude mere si jeez... mai ales jeez (daca sti la ce ma refer). Eu unu nu stiu ce e faceboc asta da pe bune acuma... daca ai un milion de degetele mari ridicate sus ce se intampla?... nu mai poate Obama sau Base sa doarma noaptea ca lumea e toata pe faceboc si isi fac cu degetelu unu altuia... Zau ca asta-i cea mai mare porcarie de la aparitia manelelor incoace. Cine crede in forta degetelelor inseamna ca inca mai crede in monstrii de sub patut sau dracenii d-astea. Nu chiar ca inebunesc cu frenezia asta oamenilor referitor la retelele de socializare. Maine poimaine o sa ajungeti sa va inchinati tweeterului sau facebocului... Daca vrei sa facem ceva ca lumea dudule hai sa ne strangem la nivel de tara, sa facem un depozit pentru sarmanii aia si sa trimitem niste delegati ca sa se duca acolo si sa ii aprovizioneze cu ce le trebuie (carti-mancare... si cont de faceboc bineinteles). Mie nu mie greu sa dau 10-20 lei pentru o astfel de cheta... Da de faceboc nici sa nu aud ... jeez!

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabriel Dante

...??? ima bout to snap cand aud chestii cu dude mere si jeez... mai ales jeez (daca sti la ce ma refer). Eu unu nu stiu ce e faceboc asta da pe bune acuma... daca ai un milion de degetele mari ridicate sus ce se intampla?... nu mai poate Obama sau Base sa doarma noaptea ca lumea e toata pe faceboc si isi fac cu degetelu unu altuia... Zau ca asta-i cea mai mare porcarie de la aparitia manelelor incoace. Cine crede in forta degetelelor inseamna ca inca mai crede in monstrii de sub patut sau dracenii d-astea. Nu chiar ca inebunesc cu frenezia asta oamenilor referitor la retelele de socializare. Maine poimaine o sa ajungeti sa va inchinati tweeterului sau facebocului... Daca vrei sa facem ceva ca lumea dudule hai sa ne strangem la nivel de tara, sa facem un depozit pentru sarmanii aia si sa trimitem niste delegati ca sa se duca acolo si sa ii aprovizioneze cu ce le trebuie (carti-mancare... si cont de faceboc bineinteles). Mie nu mie greu sa dau 10-20 lei pentru o astfel de cheta... Da de faceboc nici sa nu aud ... jeez!

 

omg ffs... sincer nu mai raspund la nimica cine e interesat stie ce sa face... in plm facand like nu schimbi cv... daca ai vazut videoul ai intelege ce se intampla pe 20 aprilie... pagina de fb e ca sa ne organizam pt ziua aia... adica ce e atat de greu de inteles? NU E ATAT DE MARE FILOSOFIE!

Edited by Gabriel Dante
Link to comment
Share on other sites

..cineva avizat sa imi zica 2 vorbe pe subiect

 

Pe probleme "externe şi internaţionale" , cum zicea "Mult-Stimatu-Şi-Iubitu" răposatu' nu prea e nima de pe un forum de chitarişti, da' o idee oarecare-ţi poţi forma...

 

Două vorbe numa', pe subiect ? Cam greu, da' hai să-ncercăm. Ai văzut filmul "Mihai Viteazul" de Sergiu Nicolaescu ?

Dacă da, atunci :

Selim Paşa

 

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mie nici acum nu mi-e prea clar ce e Kony asta... E un ritual de pedofilie sau ce? Un pedofil?

 

Ba, voi sinteti intregi la minte? Va imaginati ca eu n-am alta treaba de facut decit sa descarc kitu' vostru, sa ma duc sa-mi fac afise (pe banii mei) si sa le lipesc prin oras (sa mai risc si vreo amenda)? Pentru ce, pentru Kony? Imi bag ceva in Kony.

 

Mor pe astia care vor donatii. Vreti donatii? Sugeti cucu, nu va dau nimic! Crapati! Va doare pe voi de aia din Africa exact unde ma doare si pe mine de Kony. Profitati de mila prostilor...

 

Daca vrei sa ajuti pe cineva, du-te si da-i 5 lei unui mos din ala cersetor, sau daca ai bani de donat, da-i direct cui are nevoie de ei, fara intermediari din astia care opresc pentru ei 70% din donatie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prin Africa nu exista gangs cu pistoale ca in America , ci grupari de urangutani si cimpanzei dotati cu niste arme Ak 47, care merg de colo colo si confisca bunuri/apa/mancare/ violeaza femei si recruteaza baby chimps ca sa-i invete sa fie soldati. Ei bine Konica asta era un rebel sef ,al unei grupari de astea , da el facea asta acu 10-20 de ani, in ultimul timp nu s-a mai manifestat, insa cum america isi mascheaza interesele cu povesti umanitare avem rezultatul :

 

1. cum manipulezi populatia? : prin publicitate / comunicare/internet .

2. Care e cel mai vizitat site de socializare din lume ?: Facebook (nu am cont si nici nu o sa-mi fac vreodata) .

3. Toata povestea cu konica , ii facuta sub influenta unor oameni importanti, si mai important : donatiile astea de care se vorbeste vin asa: 30% - bani trimisi catre africa , si 70% bani care raman organizatiei care strang fondurile, astea is un fel de comision pentru lion si energizante si hartie de buda pentru oamenii care lucreaza "" in aceasta organizatie.

 

 

Gang bands , de animale mai exista in africa, si sunt sigur ca dupa capturarea lu konica, o sa mai fie multe. Gasiti o sumedenie de informatii pe youtube , cautati , daca nu aveti ce face.

 

Apropo faza cu afisele si posterele : posterele o sa fie gratuite , si trebuie lipite ca sa facem fata lu koni cunoscuta ,ye whatever, cum zicea cineva in ziua de azi , lumea e asa proasta si lenesa incat cu un simplu like pe book o sa faca minuni.trezirea la realitate oameni, nu traim pe internet, nu ai ce modele sa urmezi de pe urma unor bookeri, care fac tutoriale (cat timp crezi ca o sa faca tutoriale -30-40 de ani? ) o sa inventeze pensia pentru tutoriale astia. te scot dupa 10 ani de tutoriale.

 

Joseph Kony

Nascut 1961[1Odek, Uganda

Naționalitate Ugandez

Înălțime 1,80 metri Cunoscut pentru Liderul Armatei de Rezistență a Domnului (în engleză Lord's Resistance Army, abreviat LRA) Soție(i) peste 60 de soții[2](neconfirmat) Copii 42[3] (neconfirmat)

 

 

Dupa cum bine vezi are cam 42 de copii deci omu ii pus pe fapte mari, isi face armata .

Edited by Jig
Link to comment
Share on other sites

pana la urma am citit si eu pe net cate ceva despre asta.

 

deci astia cu demersul si campaniile lor sa suga cucu cum bine zicea tovarasul Ironside.

 

mi se rupe in 14 de ce a facut, ca e criminal de razboi and shit. mai ales ca toatwe treaba s-a intamplat acum 824 de ani.

 

bashar assad omoara oamenii in syria cu zecile si sutele de mii. un obuz a cazut peste casa unchiului meu care locuieste impreuna cu fii sai si cu familiile acestora(are o casa imensa), a cazut acum 2 saptamani si intreaga familie a lui varu-meo(sotia si cei doi copii de 6 si 3 ani ) au murit. omul a fost nevoit sa il scoata pe fiu-sau de 6 ani, tinandu-l de cap si de coloana vertebrala, ca altceva nu avea.

mie mi-au distrus casa de acolo cu tancul iar pe varu meo cu care eram cam extrem de apropiat si era cu un an mai mic ca mine ;l-au omorat in iarna.

alt var impuscat accidental, doar pt ca lucra in politie si a fost confundat cu altcineva.

 

ma doare fix in P..a de Kony.

dar fix in P..a, astia care tot mediatizati un caz asa banal nu aveti nimic mai bun de facut, get a life, will ya?!

brainwashed chimps..

 

Pe probleme "externe şi internaţionale" , cum zicea "Mult-Stimatu-Şi-Iubitu" răposatu' nu prea e nima de pe un forum de chitarişti, da' o idee oarecare-ţi poţi forma...

 

Două vorbe numa', pe subiect ? Cam greu, da' hai să-ncercăm. Ai văzut filmul "Mihai Viteazul" de Sergiu Nicolaescu ?

Dacă da, atunci :

Selim Paşa

 

 

.

ramurel, de ajutor ca intodeauna.. :1st:

n-am vazut niciun film, nu cunosc nici un pasa..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.