www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Elecrica Conectata La Pc?


Guest cobra193
 Share

Recommended Posts

Guest cobra193

Salut....sunt nou pe acest forum..eu vreau sa imi cumpar o chitara electrica(sunt incepator nu am cantat niciodata la o chitara:) nu dispun de multi bani ca sa imi cumpar un set de chitara cu tot ce imi trebuie....daca imi iau o chitara electrica pentru inceput pot sa o conectez la pc....dupa sa imi iau un amplificator....se poate???

 

Si daca o sa fie probleme cand o sa cant la ia.:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest cobra193

nu vreau o chitara complicata vreauna simpla....nu vreau sa dau bani pe lecti de chitara....vreau sa invat singur acasa

Link to comment
Share on other sites

Salut....sunt nou pe acest forum..eu vreau sa imi cumpar o chitara electrica(sunt incepator nu am cantat niciodata la o chitara:) nu dispun de multi bani ca sa imi cumpar un set de chitara cu tot ce imi trebuie....daca imi iau o chitara electrica pentru inceput pot sa o conectez la pc....dupa sa imi iau un amplificator....se poate???

 

Si daca o sa fie probleme cand o sa cant la ia.:D

 

Tot aici pe forum daca cauti vei gasii multe explicati si indrumarii in legetura cu intrebarile tale ...doar trebuie sa ai rabdare si sa citesti ...

 

sau GOOGLE /....how to connect guitar to PC soundcard ....home recording.....etc

 

http://www.google.ro/#hl=ro&source=hp&q=how+to+connect+guitar+to+PC+soundcard+&btnG=C%C4%83utare+Google&rlz=1R2ADFA_enRO363&oq=how+to+connect+guitar+to+PC+soundcard+&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=2689l2689l0l3593l1l1l0l0l0l0l51l51l1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=7149cbf51d58ef53&biw=1440&bih=720

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest cobra193

pana in 300 lei...vreau sa cant orce...vreau un model de chitara ST.vreau o chitara simpla si sa auda bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Salut....sunt nou pe acest forum..eu vreau sa imi cumpar o chitara electrica(sunt incepator nu am cantat niciodata la o chitara:) nu dispun de multi bani ca sa imi cumpar un set de chitara cu tot ce imi trebuie....daca imi iau o chitara electrica pentru inceput pot sa o conectez la pc....dupa sa imi iau un amplificator....se poate???

 

Si daca o sa fie probleme cand o sa cant la ia.:D

 

 

 

Domnu', domnu', exista topicuri pe aici referitoare la modul in care se poate conecta chitara la PC, dedicate exact incepatorilor. Toata treaba este ca, stiu, trebuie sa citesti si asta oboseste. E mai simplu sa ceri si lumea sa sara sa te ajute si sa repete a o mia oara ce s-a spus de alte mii de ori. Zic eu ca nu ar fi greu sa-ti bagi nasul prin forumul asta, ca dai de toate raspunsurile de care ai nevoie. Referitor la ce chitara sa iti iei, estimez ca ai avea nevoie de una cu corzi...

Hai, pune mana, da click, fa scroll, si asimileaza, ca ai ce! Inclusiv referitor la alegerea unei chitari...

Edited by OratioMentis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.