www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metallica - Album Nou


Guest OratioMentis
 Share

Recommended Posts

Daca-mi place o piesa de la Metallica o ascult cu cea mai mare placere, durindu-ma-n p**a de ceea ce fac ei acum. Cu sau fara Lou Weed asta, Master of puppets ramine un album genial si sincer, James poate sa cinte si cu Lady Gaga, eu tot voi asculta Disposable Heroes sau Battery.

Nu sint prea incintat de ultima jumatate a carierei lor. St. Wanker mi s-a parut un album misto pentru betii crunte, dat din pleata la greu, pogo, borit, etc., dar atit. Nu e ceva ce ascult in fiecare an, lol. Cit despre Death Fagnetic, sincer, e o copie nereusita de and justice for all.

 

Iar acum, ca venira cu colaborari cu Lou Seed, ba!!! mai bine decit cu Ja Rule! In fine, mie mi se rupe, ascult ce-mi place si gata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lou Reed a renunțat sã mai caute meseriași pe RGC.ro și a luat ce i-a ieșit în cale. :lolsign: Rãmâne de vãzut dacã vor rupe topurile sau nu. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Desi mi-e greu sa cred ca-i pot spune asa.

Metallica si Lou Reed. 10 piese.

Urmeaza Judas Priest si Snoop Dogg, eventual Mortification si Inna...

Oricat as vrea sa cred in combinatia lor...nu-mi iese la socoteala.

 

http://www.rollingstone.com/music/blogs/alternate-take/exclusive-metallica-and-lou-reed-join-forces-on-new-album-20110615

Bai eu nu prea l-as baga pe Lou Reed in aceeasi oala cu Snoop sau cu Inna.

Poate trebuie sa mai citesti un pic de istorie a muzicii rock ca sa te lamuresti cine e nenea Reed.

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Cam asa ceva o sa auzi...

 

 

Da. Din nefericire. Stiam piesa, speram sa nu fie vorba de ea, dar na :)

 

 

 

Ce terminat ii Lou Reed ala. Suna ca p*** chestia aia de pe youtube. Parca is si dezacordati.

 

Dezacordati parca este putin spus. Nu stiu daca este de la ei sau de la Lou Reed, dar e jale mare...

 

Bai eu nu prea l-as baga pe Lou Reed in aceeasi oala cu Snoop sau cu Inna.

Poate trebuie sa mai citesti un pic de istorie a muzicii rock ca sa te lamuresti cine e nenea Reed.

 

 

Bre, aia era de idee, asa, sa mai apas pedala pe nepotrivire. S-ar putea ca pe vremea cand taica-miu asculta Velvet Underground acasa, iar eu beleam urechile la ce se aude, tu sa fi fost in faza de dosar. Hai sa terminam cu mistourile astea, mai ales daca nu ne dam seama cand nu trebuie facute :)

Zic si eu, na.

In rest, se potrivesc de mama-mama, ca de asta era vorba...

Link to comment
Share on other sites

cre' ca ar fi cazul sa mai dati si voi un search pe Wikipedia, dragii mei... Lou Reed e unul dintre cei mai influenti muzicieni in viata...ce dracu' de legatura are cu Snoop Dogg si cu Inna...!? mi se face rau...

ma distreaza cata ignoranta poate exista pe un forum de chitaristi, cica...

Link to comment
Share on other sites

...

"O casatorie facuta in rai. Am stiut inca din prima zi in care am cantat impreuna 'Mai, aceasta este prefectiunea, chiar in fata mea", a declarat Reed cu privire la colaborarea cu Metallica.

Lars Ulrich a declarat si el: "Nu cred ca ne-am simtit vreodata atat de liberi. Nu exista nimci care sa fie in afara limitelor pentru noi, nimic care sa ne puna pe ganduri 'O, dar ce sa va intampla daca vom face asta?'. Puterea noastra consta in faptul ca nu putem da gres". tongue.gif

Edited by Alin Rosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

cre' ca ar fi cazul sa mai dati si voi un search pe Wikipedia, dragii mei... Lou Reed e unul dintre cei mai influenti muzicieni in viata...ce dracu' de legatura are cu Snoop Dogg si cu Inna...!? mi se face rau...

ma distreaza cata ignoranta poate exista pe un forum de chitaristi, cica...

 

Sa citez din mine ceea ce am scris si mai sus, tot unuia care nu are suficiente capacitati sa prinda ideea:

 

"Bre, aia era de idee, asa, sa mai apas pedala pe nepotrivire. S-ar putea ca pe vremea cand taica-miu asculta Velvet Underground acasa, iar eu beleam urechile la ce se aude, tu sa fi fost in faza de dosar. Hai sa terminam cu mistourile astea, mai ales daca nu ne dam seama cand nu trebuie facute :)

Zic si eu, na.

In rest, se potrivesc de mama-mama, ca de asta era vorba..."

Data viitoare, daca nu-ti place gluma ceva mai grosiera (ingroasa tenta...e grosiera, ceea ce se aplica aici, unde avem un clip cu Metallica si Lou Reed in care cu greu se poate spune ca exista ceva de apreciat...) sau daca esti incapabil sa recunosti o gluma, abtine-te. Multumesc. De fapt, nu, nu am pentru ce sa multumesc. Sunt satul de aia care cred ca le stiu pe toate, dar sunt incapabili sa discearna despre ce este vorba.

Edited by OratioMentis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.