www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metallica - Album Nou


Guest OratioMentis
 Share

Recommended Posts

my dear sir...nu cred ca are rost sa intram in discutii puerile despre varsta sau cultura muzicala :) cert e ca polemica asta se invarte in jurul gusturilor muzicale, si nu neaparat in jurul potrivirii dintre Metallica si Lou Reed. mie imi place la nebunie proiectul asta...nu cred ca are nimeni nimic impotriva, corect...?

si, pan' la urma, cine ficat suntem noi sa facem constatari cu privire la valoarea proiectului astuia...? pan' la urma, oricare dintre omuletii aia se cam picura pe tot ce am facut noi pan' acum cu vietile noastre...

a...si pur si simplu nu mi s-a parut deloc amuzanta comparatia intre o legenda a muzicii rock si o parasuta megaprodusa ;)

sanatate...si, sa stii ca nici dumneata nu le stii chiar pe toate ;)

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

my dear sir...nu cred ca are rost sa intram in discutii puerile despre varsta sau cultura muzicala :) cert e ca polemica asta se invarte in jurul gusturilor muzicale, si nu neaparat in jurul potrivirii dintre Metallica si Lou Reed. mie imi place la nebunie proiectul asta...nu cred ca are nimeni nimic impotriva, corect...?

si, pan' la urma, cine ficat suntem noi sa facem constatari cu privire la valoarea proiectului astuia...? pan' la urma, oricare dintre omuletii aia se cam picura pe tot ce am facut noi pan' acum cu vietile noastre...

a...si pur si simplu nu mi s-a parut deloc amuzanta comparatia intre o legenda a muzicii rock si o parasuta megaprodusa ;)

sanatate...si, sa stii ca nici dumneata nu le stii chiar pe toate ;)

 

"si, pan' la urma, cine ficat suntem noi sa facem constatari cu privire la valoarea proiectului astuia...?".

Consumatorii. Aia suntem. Aia care dau banul pe "bun" sau "rau".

Dar, din cate vad, treaba asta este departe de tine. Constiinta TA este, de fapt, constiinta LOR. Merge, cumva, Henri Wald acredita treaba asta, dar eu spun ca nu trebuie exagerat.

In rest, nu sunt sigur ca-ti dai seama, dar a fost o opinie personala, fara accente de generalizare. Imi asum parerile adverse, dar nu pot sa-mi asum ideea de "ma, da' de ce deschizi tu gura?". Pai, pentru ca o am. Daca altii o folosesc, asa cum vad, la inghitit globalizare... nu este problema mea. Cu asta trebuie sa te descurci tu.

Iti multumesc pentru lectia de supunere. Ai predat-o cui nu trebuie. Crede-ma, sunt trist pe tema asta.

Edited by OratioMentis
Link to comment
Share on other sites

Consumatorii. Aia suntem. Aia care dau banul pe "bun" sau "rau".

Ah, da, perspectiva americană: cel cu sacul de bani deține adevărul.

 

 

Cândva, demult, muzica era gratuită. Succesul unui artist nu era măsurat în numărul de discuri vândute. Cândva artiștii cântau orice doreau, de dragul muzicii, și pentru astfel de oameni părerea consumatorului e irelevantă. Parcă și Metallica erau astfel de oameni, cânda, demult.

Și acum e aproape gratuită pentru că poți găsi cam orice de pe Internet.

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

my dear sir...nu cred ca are rost sa intram in discutii puerile despre varsta sau cultura muzicala :) cert e ca polemica asta se invarte in jurul gusturilor muzicale, si nu neaparat in jurul potrivirii dintre Metallica si Lou Reed. mie imi place la nebunie proiectul asta...nu cred ca are nimeni nimic impotriva, corect...?

si, pan' la urma, cine ficat suntem noi sa facem constatari cu privire la valoarea proiectului astuia...? pan' la urma, oricare dintre omuletii aia se cam picura pe tot ce am facut noi pan' acum cu vietile noastre...

a...si pur si simplu nu mi s-a parut deloc amuzanta comparatia intre o legenda a muzicii rock si o parasuta megaprodusa ;)

sanatate...si, sa stii ca nici dumneata nu le stii chiar pe toate ;)

 

1. Ba da. Eu m-as fi asteptat la cu totul altceva de la Metallica. Pentru mine e o dezamagire ce fac acum si ce au facut in ultimii zece ani. Deci daca as fi eu ala care decide pentru ei, nu i-as lasa sa cinte cu Lou Reed. Dar asta-i parerea mea. Tie vad ca iti place, inteleg asta si cred ca si ei au inteles de-a lungul timpului faptul ca nu-i poti multumi pe toti.

 

2. Sintem noi, cei care ii ascultam, cei care i-am facut cine sint, cei care i-am facut bogati cumparindu-le cd-urile si biletele la concerte. Avem dreptul de a le baga bani in buzunar dar nu avem dreptul de a-i critica? Inseamna ca sintem o adunatura de idioti.

Link to comment
Share on other sites

"si, pan' la urma, cine ficat suntem noi sa facem constatari cu privire la valoarea proiectului astuia...?".

Consumatorii. Aia suntem. Aia care dau banul pe "bun" sau "rau".

Dar, din cate vad, treaba asta este departe de tine. Constiinta TA este, de fapt, constiinta LOR. Merge, cumva, Henri Wald acredita treaba asta, dar eu spun ca nu trebuie exagerat.

In rest, nu sunt sigur ca-ti dai seama, dar a fost o opinie personala, fara accente de generalizare. Imi asum parerile adverse, dar nu pot sa-mi asum ideea de "ma, da' de ce deschizi tu gura?". Pai, pentru ca o am. Daca altii o folosesc, asa cum vad, la inghitit globalizare... nu este problema mea. Cu asta trebuie sa te descurci tu.

Iti multumesc pentru lectia de supunere. Ai predat-o cui nu trebuie. Crede-ma, sunt trist pe tema asta.

Si daca albumul va fi disponbil gratuit, ce te faci ? N-o sa mai dai bani pe el si doamne fereste sa nu devii din consumator ascultator.

Link to comment
Share on other sites

Una peste alta lasati harța nu sunteti in piata sa va certati cu vanzatorul sa lase kilu' de cartofi la un leu.Sunt multe persoane , inclusiv eu ce apreciaza acest proiect si desi Metallica nu mai e ce a fost a ramas numele , faima , muzica adevarata ce ne umple inimile de old school shit si ne face sa zicem nothing else matters.

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Si daca albumul va fi disponbil gratuit, ce te faci ? N-o sa mai dai bani pe el si doamne fereste sa nu devii din consumator ascultator.

 

 

Esti deosebit. Pot sa te ating?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sintem noi, cei care ii ascultam, cei care i-am facut cine sint, cei care i-am facut bogati cumparindu-le cd-urile si biletele la concerte. Avem dreptul de a le baga bani in buzunar dar nu avem dreptul de a-i critica? Inseamna ca sintem o adunatura de idioti.

 

Mai avem dreptul de a nu le baga niciun cent in buzunar.

Problema e simpla: nu-ti place, nu cumperi (sau, mai nou, nu dai jos de pe net). Nu stiu de ce toti se plang ca le baga cineva pe gat muzica proasta sau care nu e pe gustul lor.

Link to comment
Share on other sites

si, pan' la urma, cine ficat suntem noi sa facem constatari cu privire la valoarea proiectului astuia...?

 

 

Sintem noi, cei care ii ascultam, cei care i-am facut cine sint, cei care i-am facut bogati cumparindu-le cd-urile si biletele la concerte. Avem dreptul de a le baga bani in buzunar dar nu avem dreptul de a-i critica? Inseamna ca sintem o adunatura de idioti.

 

 

Nu cred ca ai inteles ce-am vrut eu sa zic.

 

Ma rog. Se pare ca ma prind mai greu in ultima vreme. Deh, batranetea, taica!

Oricum ar fi, sper sa fi inteles toate lumea ce am vrut eu sa zic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

...

"O casatorie facuta in rai. Am stiut inca din prima zi in care am cantat impreuna 'Mai, aceasta este prefectiunea, chiar in fata mea", a declarat Reed cu privire la colaborarea cu Metallica.

Lars Ulrich a declarat si el: "Nu cred ca ne-am simtit vreodata atat de liberi. Nu exista nimci care sa fie in afara limitelor pentru noi, nimic care sa ne puna pe ganduri 'O, dar ce sa va intampla daca vom face asta?'. Puterea noastra consta in faptul ca nu putem da gres". tongue.gif

 

O casatorie facuta in rai. Lou Reed e homosexual si-si ia nu una, nu sapte ci patru neveste. Sau e invers, aia toti il iau de nevasta pe Lou? Whatever. Si asta in Rai, frate. Alo, Iisuse, chiar asa arata Raiul?

Am stiut inca din prima zi in care am cantat impreuna 'Mai, aceasta este perfectiunea, chiar in fata mea". In fata lui or fi, dar perfecti? Sa fim seriosi! Cind zic perfectiune ma gindesc la o instalatie SF sau ceva, in nici un caz la Lars Ulrich.

Nu cred ca ne-am simtit vreodata atat de liberi. Sa-ntelegem ca a venit Lou si i-a descheiat la slit pe toti sau ce?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.