www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Prob. Cu Boss Ds-1


Recommended Posts

Hey , azi mia venit boss Ds-1 ul ...si vreau sa zic k nu ma asteptam sa sune chiar atat de prost pe ampu meu (un stagg de 10w). Sunt 100% sigur k e din cauza la amp , e prapadit ampu si noah..

 

Am niste bani pusi deoparte sa imi iau alt amplificator (vreo 500-700 Ron) , cam ce amp miati recomanda ca sa sune bn q aceasta pedala. (mai am si un korg ax3g dar ala suna bn p orice amp).

 

Ma gandeam la un Kustom Double Barrel sau la un Kustom Dual30RC. Eventual un cotender (p tub).

Astept si alte propuneri.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Te rog scrie romaneste si fara prescurtari! E obositor sa citesc si apoi sa decodez ...

 

 

Poti sa arunci un ochi si pe vox-uri. Sunt destul de solid construite si suna bine pentru pretul lor. O varianta interesanta sunt si ampurile mici cu tub ( ibanez valbee si fender champion) pe care poti sa le fortezi cu ds1 pentru a obtine un sunt ceva mai agresiv.

Link to comment
Share on other sites

E de presupus ca da, depinde si de chitara si de ce intelegi tu prin "suna bine".

 

Va suna semnificativ mai bine decat pe ala mic, asta e clar.

 

Anw, eu nu sunt mare fan al pedalelor BOSS, dar nu cred ca o sa ai ce regreta.

 

Daca mai cunosti pe cineva care are unul [vezi 2 posturi mai sus], megi sa il probezi :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.