www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castigatorul Tombolei - Fender Stratocaster Usa Custom Built For Romania


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

FELICITARI! ma bucur sincer pt castigator. si ma bucur si ca nu este unul dintre cei inregistrati pe forum cu ocazia concursului.

Sa o zdrangani sanatos si vesel si sa ne spui si noua cum e!

 

 

Da, ma bucur si eu ca n-a castigat-o unul din gusterii care si-au facur cont pe RGC doar pentru tombola. S-o canti sanatos!

Link to comment
Share on other sites

echivalentul chitaresc a lui " sa-ti stea in gat !!! " :) )))))

 

Poate 'sa-ti stea in..neck". Bravo mai baiatule! Eu zic ca e cea mai importanta realizare de tip hazard din viata ta. Sa te bucuri de ea toata viata. Si un sfat sa nu cumva sa o vinzi! Asa ceva nu se face! Ma refer la tot ce a fost in legatura cu asta si la ce ai castigat. Vorbesc f. serios!

Edited by drrond
Link to comment
Share on other sites

Multumesc Fender, Guitarshop si RGC!!

 

multumesc userilor pentru uraile de bine!

 

fiti siguri de un lucru!! -  Chitara nu se va vinde nici atunci daca nu o sa paine pe masa :). un vis (ce s-a transformat in realitate) nu are pret!

 

sunt foarte emotionat; cred ca e cea mai buna veste din toata viata mea. azi dimineata cam pe la 8.30 cand am vazut acest post mi s-au inmuiat picioarele.

 

nu stiu ce sa spun altceva.

 

vor fi poze si inregistrari;

 

Inca o data MULTUMESC tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Am ales fingerboard de lemn de trandafir; culoarea/finisajul sunburst; configuratia dozelor HSS; pickguard care mi s-a potrivit cel mai bine la sunburst (ca sa fie cat mai aproape posibil de culoarea "lemului").

 

Chitara va fi echipata cu corzi Elixir sau DR extra life.

 

... Pãi premiul nu va fi aºa cum ai specificat în formular... Cred cã ai doar 2 opțiuni, a se vedea aici ºi aici.

 

Adicã:

 

In privinta premiului, castigatorul poate opta intre a primi o chitara Fender Highway One HSS Black RW, rezultata in urma poll-ului sau a primi una din cele 20 de chitare serie limitata personalizata pentru Romania. Este la optiunea castigatorului.
Link to comment
Share on other sites

... Pãi premiul nu va fi aºa cum ai specificat în formular... Cred cã ai doar 2 opțiuni, a se vedea aici ºi aici.

 

Adicã:

 

Am scris asa in mare ce am pus in formular ca sa aveti o idee cam in ce fel mi-am imaginat chitara.

 

 

Optiunea mea va fi una din cele 20 de chitare serie limitata personalizata pentru Romania.

Link to comment
Share on other sites

Am scris asa in mare ce am pus in formular ca sa aveti o idee cam in ce fel mi-am imaginat chitara.

 

 

Optiunea mea va fi una din cele 20 de chitare serie limitata personalizata pentru Romania.

 

Foarte bunã alegerea :) ... dar totuºi ce te-a fãcut sã-ți schimbi opțiunea pentru tastiera din lemn de trandafir în favoarea celei din arțar? Aceeaºi întrebare ºi pt. configurația dozelor ºi plus cã trebuie sã aºtepți vre-o 6 luni dupã ea... :)

Edited by Seru
Link to comment
Share on other sites

Foarte bunã alegerea :) ... dar totuºi ce te-a fãcut sã-ți schimbi opțiunea pentru tastiera din lemn de trandafir în favoarea celei din arțar? Aceeaºi întrebare ºi pt. configurația dozelor ºi plus cã trebuie sã aºtepți vre-o 6 luni dupã ea... :D

 

daca am inteles bine :)  la "custom" majoritatea decide si nu usesur castigator: "Majoritatea va decide specificatiile iar castigatorul va primi una din cele 20 de chitare cu respectivele specificatii. Tombola decide doar castigatorul si nu si specificatiile".

 

 

iar aici e descrisa cum "arata" chitara custom cu unele interventii: "Ganditi-va, vor fi NUMAI 20 de astfel de chitare in toata lumea! Ce-ati zice sa "tunam" optiunea selectata, propunerea noastra fiind urmatoarea:

- Fender Stratocaster HSS MN Black, fretboard Maple, cu pickguard 3-Ply White si doze 2 Vintage Noiseless? Strat Pickups + 1 Fender? Diamondback? Humbucking Pickup (Bridge)".

 

e clar ca sunt in stare sa astept cateva luni pentru o chitara custom chiar daca o sa am impresia ca o zi e din 48 de. lemul de trandafir iese discutie tinand cont de decizia majoritatii; iar dozele au ramas HSS :) .

 

daca nu e asa va rog sa ma iertati sunt extraordinar de  confuz momentan;

Link to comment
Share on other sites

daca am inteles bine :) la "custom" majoritatea decide si nu usesur castigator: "Majoritatea va decide specificatiile iar castigatorul va primi una din cele 20 de chitare cu respectivele specificatii. Tombola decide doar castigatorul si nu si specificatiile".

 

 

iar aici e descrisa cum "arata" chitara custom cu unele interventii: "Ganditi-va, vor fi NUMAI 20 de astfel de chitare in toata lumea! Ce-ati zice sa "tunam" optiunea selectata, propunerea noastra fiind urmatoarea:

- Fender Stratocaster HSS MN Black, fretboard Maple, cu pickguard 3-Ply White si doze 2 Vintage Noiseless? Strat Pickups + 1 Fender? Diamondback? Humbucking Pickup (Bridge)".

 

e clar ca sunt in stare sa astept cateva luni pentru o chitara custom chiar daca o sa am impresia ca o zi e din 48 de. lemul de trandafir iese discutie tinand cont de decizia majoritatii; iar dozele au ramas HSS :) .

 

daca nu e asa va rog sa ma iertati sunt extraordinar de confuz momentan;

 

Felicitari !

 

P.S. rosewood se traduce palisandru.

Link to comment
Share on other sites

e clar ca sunt in stare sa astept cateva luni pentru o chitara custom chiar daca o sa am impresia ca o zi e din 48 de. lemul de trandafir iese discutie tinand cont de decizia majoritatii; iar dozele au ramas HSS :) .

 

Mulțumesc mult pt. rãspunsuri!

Liniºteºte-te ºi apoi vezi clar care îți sunt opțiunile... Rosewood fretboard A FOST opțiunea majoritãții.

 

Majoritatea votantilor a optat pentru urmatoarea specificatie:

- Fender Stratocaster HSS, culoarea Black, fretboard Rosewood, 9.5? Radius (241 mm), doze: 1 Atomic? Humbucking Pickup (Bridge) +2 Hot Single-Coil Strat? Pickups with Alnico 3 Magnets (Neck/Middle), pickguard 3 ply-white, hardware chrome.

 

Proguitar a propus urmãtoarele specificații:

 

- Fender Stratocaster HSS MN Black, fretboard Maple, cu pickguard 3-Ply White si doze 2 Vintage Noiseless? Strat Pickups + 1 Fender? Diamondback? Humbucking Pickup (Bridge)

Având ca ºi optiuni cele 2 configurații, alege ceea ce-ți place!

Edited by Seru
Link to comment
Share on other sites

Multumesc Seru ca ai facut putina ordine in capul meu. O sa stau o zi sau doua si apoi sa incep sa gandesc din nou lucid.

 

Cu cea mai mare plãcere. Încã o datã, felicitãri! :)

Având în vedere cã nu vrei sã o vinzi, opteazã spre ce-ți dicteazã inima.

Edited by Seru
Link to comment
Share on other sites

...firebird,promisiunea promisiune sper sa fiu al doilea cine va canta pe ea.

 

clar allmor

 

 

si e clar ca va fi "udata" chitara. 

 

 

 

 

Si ca sa spun in sfarsit ce aleg:

 

Asa se pare ca dozele Diamondback sunt mai bune decat cele Atomic iar dozele noisless sunt binevenite in orice zona "galagioasa"; Nu e necesar sa aiba neaparat output mare deoarece nu cant death, black sau stiu si eu ce fel de metale grele exista pe lumea asta. Daca o sa fie nevoie de un distors mare oricand se poate pune o pedala (chiar doresc sa construiesc una in viitorul apropiat).

 

Revenind la gat: cica pe palisandru (am retinut gigiflex - multumesc ca m-ai corectat) se poate canta mai repede dar eu din start nu sunt un Malmsteen si nici nu cred ca o sa fiu vreodata (oricum cred ca un virtuoz poate canta repede si pe coada de matura numa' sa nu-i inrte aschie sub unghii :) ).

 

Asa se spune ca palisandrul are un sunet mai bogat (cu mai mult caracter - dar ce inseamna caracter? - o chestie care poate fi superba pentru o persoana si sub orice critica pentru o alta persoana) si mai multe medii iar artarul accentueaza inaltele; (dar de ce s-a inventat egalizatorul de sunet? :) ) oricum in sunetul final are de spus un cuvat si corpul.

 

Deci varianta finala o sa fie cea propusa de Guitarshop;

 

In decizia mea a avut o pondere mare si faptul ca va fi o chitara custom si nu doresc sa ratez acesta sansa  (unica in viata) in favorea unei chitare de serie cum s-a specificat in comunicatul dat de Guitarshop. Si cred ca Fender o sa aiba atentie mai sprorita la construirea acestor 20 de chitare custom decat la cele de serie.

 

Inca o data multumesc tuturor.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.