www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Opinii Despre Noul Distors. Mxr Fullbore Metal


Guest The Moan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest The Moan
Eu cint si in urmatoarea schema: chitara->Blackstar->[chorus->reverb]->Behringer Ultra-G->mixer/placa de sunet. Restul e gargara.

 

P.S. am amp.

Important e ca sti sa canti :) , nu conteaza cum .

Chitara Gibson Les Paul e super tare , cat ai dat pe ea daca nu sunt indiscret ??

 

Engl e s***t. :)

Engl e foarte bun . E un amplif chiar mishto .

Insa Dudu s-a cam fript fiindca a luat amp. de 50w sa cante cu el in casa si nu prea poate sa-l foloseasca la adevarata valoare :):D

Deci pana la urma pt. acasa tot la H&K 25th ramanem , cel mai bun raport calitate pret si suna bine la volum mic , nu vine jandarmeria peste tine pentru tulburarea linistii publice :D

Link to comment
Share on other sites

Engl e foarte bun . E un amplif chiar mishto .

 

Mãi, io am petrecut multe nopți în fața monitorului documentându-mã și ascultând sample-uri, pânã când am ajuns la concluzia finalã cã:

Engl e s***t. :)

 

Așa cã degeaba încerci sã-mi demonstrezi contrariul, cã nu te cred. :)

 

PS: Și zici cã 20 de W ie buni pentru apartament?

Link to comment
Share on other sites

Important e ca sti sa canti :) , nu conteaza cum .

Chitara Gibson Les Paul e super tare , cat ai dat pe ea daca nu sunt indiscret ??

 

 

Engl e foarte bun . E un amplif chiar mishto .

Insa Dudu s-a cam fript fiindca a luat amp. de 50w sa cante cu el in casa si nu prea poate sa-l foloseasca la adevarata valoare :):)

Deci pana la urma pt. acasa tot la H&K 25th ramanem , cel mai bun raport calitate pret si suna bine la volum mic , nu vine jandarmeria peste tine pentru tulburarea linistii publice :D

Daca tu crezi asta e ok, dar la mine bat vecinii in teava si cant cu un fender champ de 5w. Las' ca mai vorbim dupa ce ti-l iei :D

Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan

PS: Și zici cã 20 de W ie buni pentru apartament?

 

 

:) Eu stau la casa :)

Pt. apartament e mult 20w , dar pentru mine la casa e ok

 

De cintat nu prea stiu, da incerc. Serios. Ampul nu l-am luat pt acasa, aveam alte planuri cu el. Intimplator, suna bine si la volum mic. Chitara am primit-o cadou de la Cearny.

 

Dar esti ceva neam cu Cearny asta ? , as vrea si eu sa-mi faca cineva un cadou din asta :) ...

In ce priveste cantatul cam asa stau si eu . Nu stiu , da incerc :D

 

Daca tu crezi asta e ok, dar la mine bat vecinii in teava si cant cu un fender champ de 5w. Las' ca mai vorbim dupa ce ti-l iei :D

 

Dupa cum am mai zis norocul meu e ca stau la casa ...

Faza e ca vreau un amplif. care sa sune cat de cat , daca suna prost nici nu am tragere de inima sa repet

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
:)) dudule si mie mi-a facut ceany cado' o doza dintraia anloaga sa numeste ... simor dancan distorshan. dar as vrea si un mars-all ca sa an saundu lu' jimmy choo il stii tu pala chitaristu faimos. Doctore X io cant in casa cu un full stack mars-all de 100w cu reso' inclus, da imi sare siguranta. =)) genial... nu stiu daca sa plang sau sa rad.
Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan
Bine bine, dar pedala a incercat-o careva? O au la MC Music. Din sampler-urile de pe net imi place cum suna dar m-ar fi interesat parerea unuia care a ascultat-o pe viu.

Suna bine dar e pentru muzica mai dura . La pretul la care e insa e foarte buna daca n-ai bani de altceva si canti muzica mai dura .

 

Distorsul adevarat il obtii cu overdrive in fata unui amp. pe lampi de calitate .

Link to comment
Share on other sites

Suna bine dar e pentru muzica mai dura . La pretul la care e insa e foarte buna daca n-ai bani de altceva si canti muzica mai dura .

 

Distorsul adevarat il obtii cu overdrive in fata unui amp. pe lampi de calitate .

 

IAR incepi ?

Ti-am mai zis de 2 ori [o data in privat si a doua oara altundeva pe forum] sa nu mai dai sfaturi legate de subiecte despre care nu ai habar.

This is your third and FINAL warning.

 

MXR Fullbore METAL, omg, pentru ce ar fi putut fi conceputa ? Stiu ! JAZZ ACUSTIC !

Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan
Moan, asculta pont

distorsu al adevarat il obtii cu chitara dezacordata. Si numai la peste 46 de watti pe lampi elicoidale in preamp

 

si volumul cam la 9 si un sfert asa.

 

Eu zic sa iei un vox. ba nu. un ibAnez. ba nu. Mai multe ampuri mici mici mici si aduni pana faci 46 de watti

Very fun :):) . Incearca totusi sa pui un overdrive calumea in fata unui amp pe lampi , s-ar putea sa-ti placa .

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexi256

moan de curiozitate cate ore ai petrecut cu chitara in brate?(si nu ma refer la mangaiat headstockul de gibson ca deh daca ai un amp bun....trebuie si o chitara de top) :)

cred ca uiti cat de mirific e sa ai o chitara in mana si sa jamuiesti pru si simplu.

in my humble opinion this topic is useless.

f***ing s**t.(am vorbit vulgar cool huh?)

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
moan de curiozitate cate ore ai petrecut cu chitara in brate?(si nu ma refer la mangaiat headstockul de gibson ca deh daca ai un amp bun....trebuie si o chitara de top) :)

cred ca uiti cat de mirific e sa ai o chitara in mana si sa jamuiesti pru si simplu.

in my humble opinion this topic is useless.

f***ing s**t.(am vorbit vulgar cool huh?)

Defapt topicul nu-i useless, pentru ca are un titlu destul de clar chiar si dupa o masa de Craciun plina de vin rosu italian :Opinii Despre Noul Distors. Mxr Fullbore Metal. Singurul lucru useless de pe acest thread is anumiti useri care vorbesc de pe The Gear Page si Harmony Central crezand ca daca se dau old-school si vintage la creste ratingu' de pe forum.

 

Ah, da, si am amp pe lampi.

Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan
moan de curiozitate cate ore ai petrecut cu chitara in brate?(si nu ma refer la mangaiat headstockul de gibson ca deh daca ai un amp bun....trebuie si o chitara de top) :)

cred ca uiti cat de mirific e sa ai o chitara in mana si sa jamuiesti pru si simplu.

in my humble opinion this topic is useless.

f***ing s**t.(am vorbit vulgar cool huh?)

 

N-am adunat orele . Plus de asta eu nu prea stiu sa cant asa bine ca voi :)

Si inca ceva , chitarile mele preferate sunt Fender Strat nu Gibson . :):D

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexi256

nu ai prins esenta.faceam doar referire la o chitara de top(alege un brand).ironia nu functiona atat de bine daca mentionam squier bullet strat

orgoliul asta ucide societatea.

cheers,

craciun fericit

Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan
nu ai prins esenta.faceam doar referire la o chitara de top(alege un brand).ironia nu functiona atat de bine daca mentionam squier bullet strat

orgoliul asta ucide societatea.

cheers,

craciun fericit

 

N-am zis ca-mi place Squier am zis Fender Strat dar la voi la tara nu conteaza ca nu faceti diferenta :)

 

Craciun fericit si tie!

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
N-am adunat orele . Plus de asta eu nu prea stiu sa cant asa bine ca voi :)

Cine te-o mintit ca asta ar fi important? Lasa tu cantatul, strange scule misto si vintigi si vezi mai apoi cum e si cu cantatul. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Inca nu si-a cumparat nimeni ? o parere , ceva ?

Am cantat pe ea la repetitii la o trupa de aici din TM, cu un marshall MG100+ cabinet 4x12" si un Dean Cadillac; se putea utiliza si ca un fel d extra gain boost chiar cu tot setat la ora 12, la gainul aditional din statie, nu suna rau, dar mi se pare exagerat. Tinde sa dea intr-un Dimebag cu extrem de mult gain. Noise gate-ul din el e foarte eficient, nu mi s-a parut o pedala rea dar e prea mult :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.