www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

R.i.p. Gheorghe Dinica


ThinkBlue
 Share

Recommended Posts

de ce valorile sunt apreciate doar dupa moarte?

G.Dinica, mare om,mare caracter.

Bine ca se promoveaza la TV doar non-valorile...mai sunt oameni de valoare,inca in viata...dar bine ca le face o zi de comemorare pe toate posturile,dupa moarte.

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

de ce valorile sunt apreciate doar dupa moarte?

G.Dinica, mare om,mare caracter.

Bine ca se promoveaza la TV doar non-valorile...mai sunt oameni de valoare,inca in viata...dar bine ca le face o zi de comemorare pe toate posturile,dupa moarte.

 

Asa e...Pacat de Dinica, mare actor si un om foarte modest. Am vazut un reportaj in reluare pe tvr2 aseara, din cate am inteles doar nevasta sa a reusit sa il faca sa vina la emisiunea respectiva. Iar pe altii nu ii mai dai jos de pe ecran.

 

PS Eu sunt de acord sa comemoram si non-valorile. Le-am comemora cu mare drag numai sa nu se mai perinde pe la tv. Cred ca ne-am apuca de construit mausolee, dar n-ar strica!

Link to comment
Share on other sites

Candva asa va (re) incepe totul. Sau Totul cu T mare! Cand vom inceta sa ne balacarim si sa ne uram. Poate ca de la o neputinta ca ceea de acum, vom incepe sa pretuim viata, Artistii...

 

Poate de la o sfasiere ca aceasta cum este moartea unui Artist iubit deopotriva si de crestini si de satanisti si de colegi dar si de ...dusmani. Poate de atunci incolo vom intelege ce inseamna sa nu mai incurajam impostura si negreala, mazga si incultura. Poate cand vom ramane prea singuri fara Artist, muscati de regrete si rip-uri englezite aruncate irapid in loc de mesajul romanesc atat de firesc "Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca!" vom intelege sa ne pretuim Artistii, sa ii aparam si sa incercam sa le daruim macar un gand bun din cand in cand, daca mai mult suntem neputinciosi sa o facem, atunci cat sunt inca in viata.

 

Dumnezeu sa va ierte Maestre Dinica!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.