www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
cearny

Castiga Un Fender Stratocaster Usa Custom Built For Romania!

Recommended Posts

Aproximativ ala este "pseudocodul" pentru alegerea unui prim numar, dar trebuie sa te gandesti ca avem in vedere si cazul in care avem de-a face cu un refuz sau ne dam seama ca e o intrare in concurs frauduloasa. De aceea, ar fi bine sa avem la indemana o serie de "numere castigatoare", de backup, daca este cazul.

Exista intotdeauna extragerea de saptamana viitoare de la loteria britanica :).

Nu avem cum sa controlam sursa de entropie.

Asta ca fiind o explicatie pentru "de ce nu folositi rand([some seed])".

Pacatele mele, n-am pus asa intrebare.

Singura sugestie pe care o am in momentul de fata este sa folositi mai multe string-uri decat doar "loterie1.[...].loterieN/", asa cum recomanda si RFC-ul.

Exista intotdeauna extragerea de saptamana viitoare de la loteria britanica :).

Pacatele mele, n-am pus asa intrebare.

Singura sugestie pe care o am in momentul de fata este sa folositi mai multe string-uri decat doar "loterie1.[...].loterieN/", asa cum recomanda si RFC-ul.

Si o sursa cred ca este buna, daca suntem siguri ca nu explodeaza rachete nucleare fix maine dimineata, fix peste Londra :)

N-am urmarit vreodata numerele castigatoare de la loteria britanica, dar oricum cred ca se poate spune ca 'favorizam' vreun rezultat. Din ce am inteles cautand un pic pe net, si Lotto-ul 6/49 canadian are extragerea tot maine. Ma asigur si daca asa e, l-am putea adauga la lista de factori de entropie.

Si o sursa cred ca este buna, daca suntem siguri ca nu explodeaza rachete nucleare fix maine dimineata, fix peste Londra :)

Si daca explodeaza, se poate lua ora bombardamentului concatenata cu numarul rachetelor in loc de loterie. Ne descurcam, ca de aia suntem romani!

N-am urmarit vreodata numerele castigatoare de la loteria britanica, dar oricum cred ca se poate spune ca 'favorizam' vreun rezultat. Din ce am inteles cautand un pic pe net, si Lotto-ul 6/49 canadian are extragerea tot maine. Ma asigur si daca asa e, l-am putea adauga la lista de factori de entropie.

Suna bine. Over and out.

Edited by red

Da, este ok, vom folosi si numerele castigatoare de la extragerea de pe 21.11.2009 de la Lotto 6/49 si Ontario 49 din Canada - http://www.olg.ca/lotteries/games/howtoplay.do?game=lotto649 si http://www.olg.ca/lotteries/games/howtopla...?game=ontario49 respectiv.

Ordinea este UK National Lottery, Lotto 6/49, Ontario 49.

Guest Big Tree

Deja incep sa nu mai inteleg nimic , cu toate ca am facut programare 4 ani de zile...

Deja incep sa nu mai inteleg nimic , cu toate ca am facut programare 4 ani de zile...

tot ce trebuie sa intelegi e ca vom mai astepta dupa rezultat ....... si modalitatea de extragere..... nu stiu sa te lamuresc...ca la loterie...

Guest darix

Deci deja miroase a tzapa.......dar na care este problema?

ammm rgc got a little LOW...e 22 nene ....sa fie oare oleak de neseriozitate?

E duminica, e si zi de vot, o luam mai usor :)

Oricum, am un rezultat "preliminar", daca i se poate spune asa. Astept si o verificare din partea lui Cosu (care e plecat la vot, din cate stiu) si o confirmare ulterioara din partea ProGuitar ca totul e in regula. Maine dupa-masa ar trebui sa avem un comunicat oficial.

Inainte sa intrebe cineva, formularea intr-un post anterior a fost "numerele castigatoare la loterie" [etc]. Adica numerele de bonus nu se folosesc pentru entropie. Ca sa nu existe confuzii.

As vrea sa stiu daca e cineva priceput la algoritmica si PHP si care e dispus sa verifice scriptul nostru pentru extragere, pentru o validare "din exterior". Daca sunteti eligibili si interesati, dati-mi un mesaj personal.

:)

Guest Bogdan(tl)91

sper ca fericitul castigator al chitari chiar sa aibe nevoie de ea si sa se foloseasca cu drag de ea si nu sa ne trezim peste 2-3 zile ca da anunt ca o vinde... totusi si eu am participat ca am ft mare nevoie de o chitara electrica si cie stie de unde sare norocul;)

Guest Bogdan(tl)91

sa speram ca castiga cine trebuie aici:)))

Guest
Si care ar fi rezultatul preliminar? :). Da si tu macar primele 2 cifre din numar daca are 4 :)).

Ai putinticã rãbdare! Lasã oamenii sã spere si sã viseze încã o zi.

De mâine ne întoarcem la programul obisnuit (si la vechile noastre instrumente). :)

Edited by Guest

Guest Bogdan(tl)91
Ai putinticã rãbdare! Lasã oamenii sã spere si sã viseze încã o zi.

De mâine ne întoarcem la programul obisnuit (si la vechile noastre instrumente). :)

adica vrei sa zici ca uni din noi ne intoarcem la instrumentele pe care nu le avem sau la parinti sa ii rugam sa ne dea bani pt ceva mai bun :)))

Inseamna ca ma intorc la acustica cu speranta ca undeva candva o sa fie si o chitara electrica :). Chiar simt ca sunt limitat de acustica cu toate ca nu excelez. Orice s-ar intampla, :) RGC & GuitarShop & ProGuitar & Fender (era sa uit) si bafta tuturor :).

Edited by YceBoy

Guest Bogdan(tl)91

yceboy stai linistit ca la tine situatia e mai buna decat a mea, ca eu trebuie sa ma intorc la o chitara clasica, care saracuta e forjata la maxim ca acuma am si o trupa si incercam sa repetam mult:) si mi-ar trebui ft mult una electrica, dar ce sa ii faci nu o sa am eu norocul ala sa fiu castigatorul chitari, deobicei nu castig nici odata nici macar 10 bani :)

Va rog inchideti topicul ca la "avertismente, banuri..." nu de-alta... dar e foarte greu sa gasesti postul important al unui admin printre sutele de posturi ale oamenilor frustrati care ba cersesc chitara, ba isi exprima frustrarea fata de cei care au mai multe chitare, ba isi arata dimensiunile sculei si maretiei lui printre acestia...

Edited by CiocanelBloodyCIocanel

Ma dar acuma sincer ce coada e la chitara asta :) ) ... si astia care se plang ca nu au si ca ar merita sa castige chitara etc , ma ducetiva ma la munca fara caterina , credeti ca lu cosu sau altora de pe site o sa li se faca mila de voi si o sa va doneze chitara ....

+1

mare dreptate ai...

ar fi ironic un UP la topicu asta,asa-i?:))

Guest Big Tree
:D) Cine se ofera sa ghiceasca castigatorul !? :D) Dau un set de elixir 10-46 prin poasta daca ghiciti .... :D:) :) :) Edited by Big Tree

Guest horia_dog
:D ) Cine se ofera sa ghiceasca castigatorul !? :D ) Dau un set de elixir 10-46 prin poasta daca ghiciti .... ;):):):)

Daca dadeai un set SuperSlinky mai intelegeam sa imi incerc talentul de ghicitor :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.