www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Umbrela-probleme Si Nemultumiri


Guest Boba
 Share

Recommended Posts

Salut!

Sunt implicat intr-un proiect legat de imbunatatirea nevoilor si pe cat posibil rezolvarea problemelor in ceea ce priveste utilizarea simplei umbrele. e o zi ploiasa ai o umbrela ce te enerveaza cand o folosesti? cand o deschizi sau chair cand ajungi cu ea in casa..aceste probleme ce apar as vrea pe cat posibil sa le postati pentru un scop nobil! e mai mult un brain storming asa la o cafea la un suc..mai puneti o idee..m-ar ajuta enorm de mult..Va multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

ca sa va ajut sa intelegeti mai bine tema, suntem un grup de studenti de la design carora ne pasa si vrem sa realizam un proiect si pt asta avem nevoie de orice informatie. Un ex bun este

.
Link to comment
Share on other sites

Am urmarit cu interes filmuletul postat, mi-a placut foarte mult de prezentator si de ideile prezentate.

 

Ca sa va ajut pe voi, cea mai mare problema care o am cu umbrelele este structura lor sensibila. Mi s-a intamplat de cateva ori ca vantul sa imi dea umbrela peste cap, deci clar aici ar fi nevoie de o structura mai rigida :) .

 

Altceva, interesant ar fi sa fie manerul cald, nu foarte, dar sa iti tina de cald la mana.

 

Succes cu proiectul :)

Edited by Riccardo
Link to comment
Share on other sites

Ca sa va ajut pe voi, cea mai mare problema care o am cu umbrelele este structura lor sensibila. Mi s-a intamplat de cateva ori ca vantul sa imi dea umbrela peste cap, deci clar aici ar fi nevoie de o structura mai rigida :) .

 

Daca nu s-ar da peste cap, s-ar rupe.... Preferi sa o intorci la loc, sau sa cumperi alta ? :)

Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare teribil de incomod sã port umbrelã, mai ales din cauzã cã îmi ține o mânã ocupatã. poate cã ar putea sta pe umeri, singurã...

ºi o altã problemã mi se pare portabilitatea obiectului când nu e folosit. mi se par uriaºe.

 

tocmai d-aia sunt la vanzare de fiecare data cand ploua... la colt de strada si metrou...

 

p.s. umbrellas are for pussies :)

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere umbrela nu ar trebuii sa fie perfect rotunda pentru ca tot timpul imi picura pe ruxacul de la laptop apa de pe ea. Sa aiba o forma ovoidala. Plus ca daca sunt 2 persoane (fara ruxace) iar te avantajeaza forma. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Nu va feriti de natura. Nu o sa fiti mai putin sexy daca sunteti uzi decat daca sunteti ne-a gica culu din liceu cu creasta colorata si-ochelari ce va feresc oricum juma' de fata de ploaie. Deci singura chestie care imi da prin minte ar fi rigiditatea si asta pentru conditiile in care ploua cu grindina ca deh atunci prezinta un pericol.

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca tot scheletu ala ieftin din umbrela sa fie inlocuit cu fier beton si materialu de pe schelet sa fie inlocuit cu hartie igienica

 

 

 

umbrela cu mp3,

umbrela-portofel,

umbrela cu forma de triunghi pentru domnu caruia nu ii plac umbrelele rotunde

umbrela cu lumanari (ai grija sa nu iti ia foc paru)

umbrela intr-o conserva (ar rezolva problema caratului

umbrela-prof de chitara (cand nu ploua poate sa te invete cateva acorduri de baza)

umbrela fara plasa, doar scheletul

umbrela-parasuta (classic)

 

umbrela-ciocan (2-in-1 si foarte practic daca esti afara si bati cuie cand vine ploaie esti protejat)

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Sunt implicat intr-un proiect legat de imbunatatirea nevoilor si pe cat posibil rezolvarea problemelor in ceea ce priveste utilizarea simplei umbrele. e o zi ploiasa ai o umbrela ce te enerveaza cand o folosesti? cand o deschizi sau chair cand ajungi cu ea in casa..aceste probleme ce apar as vrea pe cat posibil sa le postati pentru un scop nobil! e mai mult un brain storming asa la o cafea la un suc..mai puneti o idee..m-ar ajuta enorm de mult..Va multumesc anticipat!

Am sa fiu un pic rautacios:

Go ask Rihanna!

Link to comment
Share on other sites

Bai, parerile voastre (riccardo, broknstrngz, onrewind,cris_t, cursedone, kreatorul,tase,lovele si fiveseven) sunt chiar ce cautam, ms! Faza e ca pe langa sugestiile voastre ati incercat sa gasiti si rezolvari sau din contra ati gasit o rezolvare la cva ce nu exista ex umbrela mp3..sa fim seriosi..nici dracu nu se uita la tne cu un proiect ca asta..nici macar in japonia..oricum nu ma asteptam la atatea posturi si chiar ms! cum zicea cineva Constraines are designers best friends! cam asta caut si eu ..probleme..ca rezolvarea lor e o munca de schite peste schite cafea tigari si nopti nedormite.. si Tase, da m-am gandit si eu la faza aia numai ca e patentata treaba fara macar sa fie testata.. asa ca nimeni nu stie daca e posibila..ms tuturor si postati ideile in continuare! multam!!

ps fiveseven: U.A.U.I.M.

Link to comment
Share on other sites

yep..scze ..Constraints..mea culpa.. stii nu vreau sa fiu rau da de ce mereu pe un forum orice greseala de tastare tb taxata..gen mai invata baaaaa limba romana..se scrie "faci" nu "faic"...si cacaturi de genu asta..pm..oricum ms fiveseven! e bine ca stiu ca cineva imi citeste posturile:P

Link to comment
Share on other sites

hai mai sa fim seriosi,numai glume..ce naiba! :)

Problema cu umbrela sta in felul urmator...are spitele alea care se intorc de la vant si apoi nailonul ala care te protejeaza de ploaie(numai capul ca in rest esti fleasca)...sa nu mai zic si de manerul cu tija aia care te pune mereu in dificultate ,,pe ce parte sa tin umbrela,pe stanga sau pe dreapta?"...ca se desface si mai accidenteaza pe cei din jur.E o mare problema chiar umbrela in sine asa ca cea mai buna solutie ar fi, sa fie interzisa si scoasa in afara legii. :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Sa aibe si emblema Skoda pe ea ca vad ca pt tine Skoda=Ferrari.

 

Nu mi-as pune la avatar Skoda nici daca ar sta Jason X la usa cu macheta sa ma taie.

 

 

Da mai baiatule ai ceva cu mine? Am pus poza asta ca nu am avut alta mai buna sa pun...ce naiba??....nu am avut inspiratie si mi-e lene s-o schimb...hai schimb-o tu daca nu-ti place...altfel taci acol in mm...sa te mance Hannibal Lechter ca vad ca pe el il ai la avatar....

Edited by balu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.