www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pune-i O întrebare Lui Steve Vai!


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest adelin007

salut Steve!La ce varsta ai inceput sa canti la acest minunat instrument si ai inceput la fel ca majoritatea,pe o chitara ieftina cu coarde de nylon,adica la o chitara clasica? Daca da..atunci cand ai tinut-o prima data in maini si ai cantat prima nota,ai simtit cum "vraja" ei iti lumineaza oarecum viata?

Link to comment
Share on other sites

avand in vedere ca boom-ul muzicii rock a fost cu ceva timp in urma... si ca in ultimii 10-15 ani s-a cam invartit totul in jurul acelorasi concepte demult consacrate, care crezi ca este pasul urmator in muzica? te astepti la o reinventare in vreun fel a muzicii in general si a cantatului la chitara, in special?

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

ce cauti in tara asta de rahat ... just kidding

 

Daca ai fi intr-un turneu prin Romania, ce trupa romaneasca ai alege pentru deschidere...? (M-am inspirat din faptul ca Maiden a ales Trooper)

Link to comment
Share on other sites

Buna Steve. Stiu ca ai inceput sa studiezi muzica si chitara de cand erai foarte mic. Ai mai avut timp liber si pentru perioada de copilarie?

Link to comment
Share on other sites

Buna Steve.Talentul,munca si norocul sunt ingrediente importante in viata unui artist.Ce procent au avut fiecare dintre acestea in cariera ta si daca esti sau doresti sa te implici intr-un proiect de sustinere a tinerelor talente?

Link to comment
Share on other sites

Salut Steve . De ce ai ales sa canti in cadrul festivalului Cerbul de Aur ? De ce nu sustii un concert si canti doar 2 piese :) ?

asta vroiam sa zic si eu... ma rog

 

 

 

salut, Steve. Care e chitara ta favorita din colectia ta? ce o face asa de buna sau de ce iti place asa de mult?

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

Salut Steve!

 

Dupa o cariera indelungata marcata de realziari frumoase pe plan artistic, cat de greu sau de usor este sa ramai original, sa nu te repeti in ce compui, sa placi oamenilor de varste diferite si in acelasi timp sa traiesti din muzica la fel ca din orice profesie? Ce eforturi si sacrificii cere susccesul si ramanerea in top?

Link to comment
Share on other sites

Intrebare in afara concursului: "Traiti domnu' Vai! Cand veti renunta la Ibanez si veti semna cu Fender?" :)

 

Nota: Aceasta intrebare e o gluma. Orice asemanare cu intrebari serioase e pur intamplatoare. :)

 

and Steve Vai replies: well, i'm considering an endorsement contract with Grosmann

Link to comment
Share on other sites

Steve de ce ai renuntat la formula Billy Sheenan si Tony McAlpine?

Te-am vazut in Detroit (let's build a church), parerea mea ca asta a fost apogeul tau ca formula instrumentisti. Nu au ce cauta viori in preajma timbrului chitarii tale.

 

http://www.youtube.com/watch?v=7Og14OKnDj0

Edited by ntt
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Salut, Steve!

Începând cu anii '90 calculatoarele au jucat un rol important în producerea muzicii. Ai fost surprins de aceastã schimbare?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.