www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

E un bullet, e-adevarat, insa mie-mi pare bunicica, pt. pretentiile mele. Insa nu e in lista Squier de pe site, n-am gasit nicaier ce e cu acest bullet strat cu whammy bar, stiut fiind ca Bullet-ul e cu hard tail bridge.

Oricum, as vrea sa stiu (in afara ca e slaba :)), daca totusi pot sa obtin ceva mai mult din ea prin schimbare de doze, si cam ce ar merge de la Seymour Duncan pt. rock/blues in special, nu metale grele, si binenteles corzi, ma gindesc tot la niste Fender Super Bullets 3250L, cum sunt pe Fender American Stratocaster. Merita sau nu ?

(Nici macar nu stiu daca are laminated sau solid body, e ca la affinity sau ca bulletul al mai ieftin ... :) )

Macar e frumoasa :)

post-3928-1169818077_thumb.jpgpost-3928-1169818057_thumb.jpg

post-3928-1169818012_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

s0rin vreau si eu un jaf d-ala din '73!

Cosu ,nici o problema, da-mi te rog adresa ta si am sa iti trimit una si daca ai prieteni care isi doresc una , da-mi si adresa lor :) :) :)

 

s0rin, sa le canti sanatos, esti un om foarte norocos :( , superb fender-ul

multumesc seraphx. da intradevar ,sunt un om norocos, insa daca as fi chitarist un sfert din cat e ea chitara as fi si mai fericit.

Link to comment
Share on other sites

asa arata pedalboardul meu pe 2007. :) si suna hmm,perfect.mi-am gasit tonul,si nu il mai las sa plece.tot ce nu are true bypass e on tot timpu,adeca reverbu si compressu,si da,am incercat mai multe pedale pana am ramas la astea 2.restu e cu tbp.e prezente 2 buffere care asigura ca nu se perde din semnal dea lungu circuitului care e lung :) .cam atat.numai bine,mihnea.

post-115-1169831419_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Well it's better than nothing:

 

gear001nf3.th.jpggear003uy4.th.jpg

 

Ibanez RX-150 (serie antica) + Zoom G2 (lol) + Roytek 60W :)

Edited by domnul Rig
Link to comment
Share on other sites

Las' ca-ti vinzi tu Johnson-ul Solara...si dorinta se poate transforma in realitate. :(

 

Pai daca il vand... imi iau fender strat... :)

 

Ibanez RX-150 (serie antica) + Zoom G2 (lol) + Roytek 60W :)

 

nu stiu de ce dar am un feeling ca Roytek-ul ala se tot plimba pe forum de cand l-am vandut io prima data aici... sau ma inshel ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest AnthraX
Copie Strat. Mahogany Body. Ghiciti voi brand-ul... :)

dude... nu ghicim brand-ul, zi-ne...

and ditch the stagg strap, in maxim 2 luni de cantat incep sa se rupa capetele, mai ales daca ai chitara grea.

Link to comment
Share on other sites

dude... nu ghicim brand-ul, zi-ne...

and ditch the stagg strap, in maxim 2 luni de cantat incep sa se rupa capetele, mai ales daca ai chitara grea.

Il stim deja toti fara sa-l mai zica :)

Link to comment
Share on other sites

A ajuns ... sau cel putin acuma m-am tezit eu din cantat non-stop la ea ( probabil aveam nevoie de lichid de functioanre ptr gat ) .. oricum m-am gandit sa o pun si eu pe forum .. asa ca am luat aparatul am tras cateva poze super rapid .. asa ca nu asteptati o chitara lucioasa ( ca nua m timp sa o sterg acuma) sau la cine stie ce pozitii artistice ... o sa fac si poze mai frumoasa cand o sa o pun la recenzii .. pana atunci arunc aci pozele facute in graba.

 

Schecter Hellrasier C7 black. Cuvintele sunt de prisos

post-2143-1170788098_thumb.jpg

post-2143-1170788150_thumb.jpg

post-2143-1170788196_thumb.jpg

post-2143-1170788236_thumb.jpg

post-2143-1170788278_thumb.jpg

post-2143-1170788323_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
nu stiu de ce dar am un feeling ca Roytek-ul ala se tot plimba pe forum de cand l-am vandut io prima data aici... sau ma inshel ? :)

Nu prea cred ca te inseli. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.