www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle
ba, cu Jackson se canta Billy Jean si Dirty Diana si alea-alea...

deci, nu incercati alt stil ca nu merge :)

 

 

Se poate canta orice.

 

 

Cred ca n-ai priceput mesajul. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
@malex : children of bodom canta pe jackson so merge si altceva in afara de Billy Jean :)

 

Cred ca nici tu n-ai inteles mesaju... oricum, CoB canta pe ESP acuma (cel putin Alexi... pot sa ii spun Alexi, ca ne cunoastem). Malex... the ball is in your court.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Ba, io vorbeam de Maical Gecson :)

 

Cand am zis "teh ball... bla bla" te invitam sa mai bagi o replica. :)

 

anywayz e aici http://www.jacksonguitars.com/artists/ o lista cu toti cei care canta pe jackson.. vad k e trecut si Zakk Wylde da eu nu am vazut sa cante pe vreun jackson :)

 

Zakk Wylde a cantat pe un Jackson Randy Rhoads Sig (model aniversar parca)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
:) Mai bine decit sugereaza numele.

 

Io sunt un mare fan Laney. Numele nu ma sperie, chiar daca ii zice cu 15 :) Poti sa fii mai explicit vizavi de sound?

Link to comment
Share on other sites

Io sunt un mare fan Laney. Numele nu ma sperie, chiar daca ii zice cu 15 :) Poti sa fii mai explicit vizavi de sound?

 

 

O sa incerc. Incep prin a spune ca poti cinta pe el unele pasaje (mai curate) a la Opeth credibil( daca cumva asta era sursa la care faceai indirect referire):-)

 

Nu este un amp pt metale, maximum pt un hard rock mai traditional. Marea smecherie cu ampul asta e ca au "re"introdus ceea ce ei numesc the dark art, adica obtinerea OD-ului din lampile de putere impinse la maximum nu din cele din preamp(asta e explicatia din manual). Are un sunet foarte organic si o dinamica de amp pe tuburi: dai tare distorsioneaza, dai mai incet pe corzi, suna curat. O placere sa cinti pe asa ceva... E un amp pt pasaje curate( suna fff cald), sound bluesy si rock clasic. Nimic extrem asadar.

 

Are ceva de Marshall in el, in special accentul ala pe medii pe care nu prea poti sa-l scoti. Suna cu mult mai organic si mai responsiv decit un GH100 de exemplu. (in masura in care sint comparabile desigur)

 

Cu gainu la 8/9 suna a Camel(trupa), gindeste-te la soloul de pe Ice. Citeodata ii mai pun in fata un Marhall Gov.nor (prima editie) si atunci e Gary Moore din perioada anilor 80.

 

PS. Dozele de pe chitara mea sint: SD Alnico 2 Pro si SD Perly Gates in imputul LO (daca asta te ajuta).

Edited by estebe
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Foarte interesant! E adevarat ca si Opeth era prin "influentele" mele, dar si Tommy Iommi si Emppu Vuorinen (pe vremea cand folosea Laney). Sunt tare curios cum ar suna cu o pedala de distortion "suparata" pusa in fata. Eventual ceva cu lampi gen un Vox Bulldog sau in genu...

Link to comment
Share on other sites

sa le stapanesti sanatos si sa le canti pe scene mari.

uite mi s-a indeplinit un vis pe care il am de cand m-am apucat de chitara,si sunt f recunoscator celor care m-au ajutat sa il realizez.e o poza micutza dar se intelege cat de cat,gibson les paul studio din '92.numai bine,mihnea.post-115-1168688921_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.