www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

midnight express live 18 dec.Big Mamou


midnight rider
 Share

Recommended Posts

Duminica 18 decembrie,ultimul concert Midnight Express din acest an,membrii cu drept de vot (mai mult de 5 posturi)au intrarea libera,cei interesati sa-mi dea PM,si vor fi trecuti pe lista de invitati,oricat de multi ar fi,totusi sa nu depaseasca 1000,ca atunci il mutam la polivalenta :):):)

Va spun dinainte sa nu ma mascariti,dar voi avea foi cu textele,fiindca se inregistreaza,si nu vreau sa refac vocea pt ca am uitat vreun vers.Sperca dupa inregistrarea asta o sa fie material destul pt albumul live pe care vrem sa-l scoatem.

Raul si Adi vor sa-si aduca toate clapele,respectiv tobele,asa ca am sa cant de la prima masa,ca numa toba ocupa toata scena de la big mamou :(

va astept

Am uitat....ce ora credeti ca ar fi potrivita pt.incepere,ca e Duminica?

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

midnight rider, vin si eu!

[azi am reusit o noua perfomanta. am ratat toate (4) concertele pe care le asteptam de ceva vreme. e drept ca se suprapuneau, dar la unul din ele era musai sa merg. long-term planning sucks]

 

Am uitat....ce ora credeti ca ar fi potrivita pt.incepere,ca e Duminica?

mai bine ii intrebi pe cei din mamou. sa nu fie 'prea devreme' pentru ei. s-au mai vazut cazuri..

bafta multa la carat scule si multumim de invitatie!

Link to comment
Share on other sites

 

Bravo SuperTare....... Vin Si Eu....... UN Chitarist desavarsit... o formatie care daca ar fi promovata zdravan ar cam rupe **** lejer...:) scuzati exprimarea :)

 

Cosu: o scuzam ca e prima oara cand dai cu oistea in gard. M-ai prins intr-o pasa buna ... :)

post-770-1134257328.gif

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

 

Bravo SuperTare....... Vin Si Eu....... UN Chitarist desavarsit... o formatie care daca ar fi promovata zdravan ar cam rupe **** lejer...:) scuzati exprimarea :)

 

Cosu: o scuzam ca e prima oara cand dai cu oistea in gard. M-ai prins intr-o pasa buna ... :)

!0x.... apreciez.... Cand e urmatorul duel al chitaristilor?????

post-770-1134258816.gif

Link to comment
Share on other sites

Atentie;toata lumea va fi trecuta pe lista dupa nickul de pe forum

cred ca ora de incepere va fi 20 30 sau 21

din cate cunosc io formatia asta ,ora de final va fi undeva pe la 2.00AM

sau chiar mai tarziu :)

cam putini doritori

cearny?felix?michel?

Link to comment
Share on other sites

Lista se inchide sambata,17 dec.la ora 18,ca sa pot sa va scriu pe toti si sa dau lista la organizatori

imediat ce am stabilit ora de incepere am sa o comunic

peace

Link to comment
Share on other sites

Sooper tare gestu lui rares. O sa vin si io aja ca daca se poate, trece-ma si pe mine pe lista. Concertu poate sa inceapa oricand si sa dureze cat mai mult, chit ca a doua zi e luni, e vorba de LYNYRD SKYNYRD ROMANESC !!!! si nu numai :)!!!! exista inregistrari cu midnight sau cu trans express?

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt o impatimita a genului trebuie sa recunosc ca ascultam dar nu cu prea multa pasiune, asta pana cand am fost la ultimul concert din Big Mamou unde a cantat Rares Totu si am ramas o fana pe viata a lui.

Esti grozav omule, eram aproape in extaz, nu mai stiu de cand nu am mai ascultat muzica atat de grozava, ma obsedeaza All along the watchtower, ce ai facut acolo pe mine una m-a fascinat. Nu am mai auzit asa suntete si nu am mai vazut pe cineva care sa simta muzica atat de intens.

Iti multumesc si te rog vreau sa stiu cand si unde vei mai canta pentru ca vreau sa vin sa te aud. Am intrat pe rgc.ro doar pentru ca vreau sa vin la concertul de duminica si am descoperit oameni grozavi care stiu sa aprecieze muzica.

Oricum voi veni la concert dar am sa continui sa vizitez rgc-ul imi place, nu stiu a cui a fost ideea dar palaria jos si plecaciuni site-ul e bine realizat si se misca bine.

 

O zi grozava tuturor, ne vedem duminica la concert.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa stiu decat la ce ora sa fim acolo, eu si prietenul meu venim sigur, si mai vin cativa prieteni (sper) de ai mei, oricum ESTI GROZAV OMULE imi place grozav de mult ce am vazut la ultimul concert (ala cu Jimmi Hendrix), de atunci ascult all along the watchtower fara oprire cateodat, e demential, e nebunie curata, imi da fiori ....

 

Abia astept sa vina duminica, lucrez, dar nu ma intereseaza plec, vreau sa vin devreme sa prind un loc in fata sa pot sa te vad, asa ca anunta ora de incepere, pls, in rest toate bune, menajeaza-te pt duminica.

Link to comment
Share on other sites

Fost, vazut/ascultat, (plecat la pauza de 00:30 :) ), placut MULT B)

Bah, care v-ati anuntat si n-ati venit, ati pierdut o cantare de MARE CLASA !

 

Baietii au cantat, au sunat si au fost BETON.

Apropo, ca suntem pe site chiaristic, tonul lui Rares este (cum zicea cineva de p-aci) ZID :)

 

Rares, multam fain pentru o seara superba :)

Keep rockin' ;)

Bafta maxima

 

 

PS Michele, asteptam poz(n)ele :(

Link to comment
Share on other sites

Fost, vazut/ascultat, (plecat la pauza de 00:30 :) ), placut MULT B)

Bah, care v-ati anuntat si n-ati venit, ati pierdut o cantare de MARE CLASA !

 

Baietii au cantat, au sunat si au fost BETON.

Apropo, ca suntem pe site chiaristic, tonul lui Rares este (cum zicea cineva de p-aci) ZID :)

 

Rares, multam fain pentru o seara superba :)

Keep rockin' ;)

Bafta maxima

PS Michele, asteptam poz(n)ele :(

Venit, ascultat, ramas "paf"

 

Eu nu pot sa comentez la ora asta un asemenea concert sunt inca sub influenta lui.

 

 

 

Rares multumesc!

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.