www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel nr. 9 - votare si comentarii


Cosu
 Share

Votati interpretarea preferata :D  

43 members have voted

  1. 1. Duel nr 9

    • ady_w3t
      0
    • bogdan
      4
    • dalv
      1
    • Gix
      16
    • jacksonman
      4
    • Stradivarius
      17
    • TB_TM
      1


Recommended Posts

Asadar, sa incepem...

Frumos au cantat Stradivarius, Bogdan... insa Gix a avut cea mai buna abordare.

Sound placut, fara gherle, totdeauna in game, pasaje tehnice, feeling.

Gix, te votez cu toata convingerea. Bravo!

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

hey nu pot sa votez , ce se intampla?

am observat ca mai mult va intereseaza cu ce scula e inregistrata improvizatia

dar nu mai conteaza tot unul care are scule bune o sa castige oricum votul meu o sa se duca pt Gix atunci cand voi putea sa votez

sa va explic de ce am facut alegerea asta in primul rand Gix nu are cine stie ce chitara sau efect dar a reusit sa faca un solo cu filing fata de restul

ar trebui sa se faca pe clase acest duel cei care au scule mai bune si cei care au scule mai putin bune ,asa ar fi mai corect

asta e doar o parere !!! sa nu imi dati cu parul in cap :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ar fi normal ca toate fisierele puse sa fie downloadate cam la fel de mult ???

Cand unu dintre concurenti are de 3 ori mai multe downloaduri decat altul.. mie nu mi se pare in regula vis-a-vis de corectitudinea votului.

Concluzia incercati sa fiti cat mai obiectivi cand votati :) ... eu sunt :)

Link to comment
Share on other sites

Da, dar eu de ex. am ascultat deja toate mel. pe threadu' de inscriere :(

 

Oricum, felicitari tutror participantilor, mi-a placut foarte mult ce-am ascultat. Stradivarius primeste votul meu pentru cel mai 'acolo' ton si o interpretare foarte frumoasa!

 

TB_TM, ma bucur mult ca ai decis sa participi la duel si imi pare foarte bine sa vad cat de repede progresezi :) Te astept si la urmatoarele :)

 

Baumwolle, de ce n-ai participat, maica?

 

Spor in continuare la atins suflete prin muzica :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare... Multumesc pentru gandurile bune, dar oricum nu cred ca a votat nimeni pe cineva din cauza ca are scule mai bune sau mai proaste.Pur si simplu s-au intrebat care sunt sculele. Si sincer acum nu cred ca a fost vreun post in toate duelurile de pana acum in care chitara sa aiba tonul potrivit si mai ales scula sa conteze. Un singur post mi s-a parut cu cel mai potrivit ton si cea mai buna cantare si acela era al lui abdul_jazzx. Si tocmai ca acolo nu era de vina scula ci originalitatea chitaristului si articulatia cu care canta. Cat despre negativul din duelul de acum cel mai potrivit ton mi se pare in chitara originala care are niste slideuri pe la mijlocul piesei:)Asa ca spor la treaba si bafta tuturor participantilor.

Link to comment
Share on other sites

podiumul in acceptiunea mea este astfel:

1. Gix - cred ca e absolut clar ca nimeni nu a reusit sa structureze piesa si sa cante asa impecabil. nici o gherla, frate! melodie super si feeling si ritm ca lumea. normal ca il votez! la mai mare!

2. Bogdan - inca un debut in top, bravo! si tu ai aratat ceva in ce priveste stapanirea instrumentului si ritmului, mai ai de lucrat la mixaje, volume si altele, poate. un pic mai multa acuratete la shred ti-ar prinde bine, nu? mi-a placut mai mult ultima parte a piesei, super melodioasa, mai buna decat la multi de pe aici.

3. Stradivarius - ne-a aratat ca stie si ceva Satriani, nu numai Malmsteen. bravo, omule! te-ai miscat foarte bine si foarte curajos pe corzi! se putea mai bine si mai riguros, dar stiu ca te-ai grabit sa postezi primul.

 

eu zic ca pe astia trei sa nu-i mai lasati sa participe altadata, ca sa mai aiba si pustii ailalti vreo sansa. :)

 

cat despre ceilalti participanti la duelu actual, doi incepatori cu sanse mari sa ajunga ceva daca exerseaza in draci, inca un tip care a zis-o binishor, dar nu stralucit, plus un "altul" despre care nu mai comentez, asta e.

Edited by felixanu'
Link to comment
Share on other sites

Multumesc felixanu', si ai dreptate, la viteza o cam iau pe langa. De mixat pot spune ca n-am mixat-o deloc, am tras-o in graba in ultima zi si, mai ales, inca nu ma descurc bine cu programul de inregistrare- am trecut nu demult la unul sub Linux (Ardour) si inca nu-l stapanesc cum trebuie.

Link to comment
Share on other sites

uite asta ma enerveaza. Omul ala a zis ca i-a placut bogdan pe locul 2. Si intr-adevar Bogdan a avut un post foarte bun. Nu mi se pare normal ca el sa aiba asha putine voturi...

 

deh, mai omule... eu nu detin adevarul absolut, mi-am dat doar cu parerea si sper sa nu-i fi facut chiar un deserviciu bietului baiat ca l-am apreciat tocmai eu. jos palaria pt fair-playul tau, ok. nu e normal sa aiba voturi mai putine decat altii care nu au cantat nici macar ca el, dar o sa te obisnuiesti (si) tu ca normalul nu exista aici la dueluri. poate ma vor contrazice voturile care urmeaza, cine stie?

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

uite ca bogdan fura votul meu pentru un anumita exoresie care mie imi place cum suna cu piesa. Locul doi Stradi si Gix.

 

Good job everybody.

 

 

PS: bumbacule ce faci ? fara tine parca nu e duel chitaristic in toata regula asa ca get back on job you lazy :)

 

 

later edit: unde putem da un vot backing trackului? ca suna si ala f bine

Edited by cdaugustin
Link to comment
Share on other sites

Stradivarius, Cdaugustin, va multumesc si voua.

 

Stradivarius: adevarul e ca nici eu n-as da votul pentru mine, am prea multe greseli si improvizatii aiurea. Clasamentul e bun asa cum e.

 

Cdaugustin: care anume expresie ti-a placut? sfarsitul cumva?

De fapt asta m-ar interesa mai mult, ce anume e bine si ce nu (lasand la o parte greselile evidente, falsurile etc.)

Link to comment
Share on other sites

Observ cu satisfactie ca electoratul ma vrea inapoi.I'll be back!Back in black!Hell yeah! :)

 

Baumwolle; Baumwolle ;Baumwolle !!! :)

 

Si de data asta Gix Ruled (in opinia mea) insa mi-au placut foarte mult Bogdan si Stradivarius

 

De data asta toate piesele au fost foarte bune si mi-a fost tare greu sa decid...

 

"TB_TM, ma bucur mult ca ai decis sa participi la duel si imi pare foarte bine sa vad cat de repede progresezi Te astept si la urmatoarele "

 

Mersi ca mi-ai uramrit... prgresul si promit ca la urmatorul duel voi fi mult mai... progresat :)

Link to comment
Share on other sites

desi dupa toate discutiile de la celelalte dueluri mi-am propus doar sa ascult fara a vota, ete ca ma manânca-n ... deshte iara.

jacksoane, de data asta... ai chizdit-o rau :) da' lasa, Motorhead rulz!

mi-a placut tonu' ales de adi (newcomer?)

votu' meu s-a dus la .... la..... Stavri.....ptiuuuu :) .... STRA-DI-VA-RI-US :(:)

 

PS TB_TM schimba naibii reverbul ala tip ROOM cu unu HALL sau altceva B)

 

BAFTA (ca 10-le e marfa)

Link to comment
Share on other sites

Melodia a fost suuuuper bine aleasa!!!

Cel mai mult mi-a palcut melodia lui jacksonman,dar un implus ma face sa votez melodia lu TB_TM! :)

Link to comment
Share on other sites

@ jacksonman: chiar daca mai tarziu, comentariul cerut:

ce mi-a placut: curajul si virtuozitatea cu care ai abordat anumite pasaje, mai ales 01:34-01:50 (really rocks!) si spre finalul piesei, chiar daca ai bagat wah la greu.

ce nu mi-a placut: in primul rand clippingul, ar trebui sa ai grija la inregistrare sau la mixaj sa nu "treci pe rosu" (adik mai sus de 0 dB). apoi modulatia (vibrato?) si bendurile de la inceput, incorecte sau neinspirate, la fel si bendurile pe la 02:35-38. si o oarecare bajbaiala prin alte parti ale piesei, poate nu ai avut rabdare sa gasesti traseele si sa iasa mai aranjata piesa.

daca judec dupa piesa de la concursul rgc, sigur poti mai mult decat ce ai facut aici, asa ca rock on, (jackson)man! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.