www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel nr. 9 - votare si comentarii


Cosu
 Share

Votati interpretarea preferata :D  

43 members have voted

  1. 1. Duel nr 9

    • ady_w3t
      0
    • bogdan
      4
    • dalv
      1
    • Gix
      16
    • jacksonman
      4
    • Stradivarius
      17
    • TB_TM
      1


Recommended Posts

Guest Baumwolle

Apar si eu in sfarsit...eu si comentariile mele idioate :).Here goes:

 

Ady_w3t, suna foarte misto insa mi se pare ca pierzi la capitolul volum.Chitara solo se aude parca prea incet fata de negativ.Oricum, ca si compozitie, e tare!

 

Jacksonman, interesant incepul pe care l-ai ales.Este destul de deranjant totusi efectul dubios(cu mult prea mult wah, probabil, nu ma pricep foarte bine in domeniul asta) in jurul 0:32 si catre final.De altfel, partile fara wah sunt foarte reusite.

 

Bogdan, foarte misto pasajul in care schimbi efectul de inceput(partea de pe versuri, in original).Felicitari!

 

Dalv, parca un pic pe langa la inceput(sper totusi sa ma insele urechea), parte in care efectul este foarte murdar, neclar.Per ansamblu, ti-au iesit bine "versurile", mai slabute partile in forta.E un inceput bun!

 

Stradivarius, melodia ta mi-a ramas cel mai bine in minte inca de cand am ascultat-o prima oara, cand ai uploadat-o.Catre tine merge votul meu.

 

TB_TM, efectul nu mi se pare cel mai potrivit, nici chitara cu distors greu din fundal, in timpul "versurilor".Oricum, cum au spus si altii, se observa un progres rapid.Bravo!

 

Gix, nu prea am ce sa-ti reprosez.Desi am fost la un pas de a o face, nu te-am votat pentru ca piesa lui Stradivarius, asa cum am spus-o deja, m-a marcat inca de la inceput.No hard feelings. :)

 

 

Felicitari tuturor! :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Stradivarius primeste votul meu.

Abordare piesei in maniera lui Hendrix este cea mai buna alegere.

Sa incerci sa schimbi stilul la o piesa care e tiparita in mintea oamenilor e putin riscant cred.

Trebuie sa fie ceva la fel de genial ca ceea ce a facut Hendrix, ori eu am vazut ca inclusiv Satriani, Vai si

Malmsteen canta piesele lui Hendrix pastrand stilul lui.

Soundul foarte bine studiat, alternarea pasajelor lente cu note putine si/sau simultan pe 2 corzi cu intrarile in forta cu vibrato-uri si bend-uri puternice imi arata ca Stradivarius a ascultat Hendrix si a prins spiritul lui. Desi la sfarsit si-a bagat putin coada si Satriani, Hendrix a dominat.

Felicitari! O piesa care mi-a placut.

Edited by Raskolnikov
Link to comment
Share on other sites

De data asta chiar am sa fiu scurt ...

Stradivarius, Gix, jacksonman (cu mici reprosuri la volum), ady_v3t, bogdan, dalv si TB_TM care vad ca incepe sa fie tot mai prezent si ma bucur pentru asta. Stiu ca este importanta pentru voi pedala cu pricina .. nu va descurajati ... cu bunavointa unora iata ca se pot intampla lucruri minunate ... Vreau sa remarc pe ady totusi ... felicitari si tie pentru solo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.